Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

A. Zananavičius: globalių prekybos įtampų sprendimas neįsivaizduojamas be transatlantinės lyderystės

Sukurta 2019.11.21 / Atnaujinta 2019.11.21 15:46
  A. Zananavičius: globalių prekybos įtampų sprendimas neįsivaizduojamas be transatlantinės lyderystės

  Lapkričio 21 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais.

  „Taiką tarptautinėje prekyboje galime pasiekti tik išsprendus sisteminių problemų, su kuriomis susiduria pasaulinė prekybos sistema, priežastis. Pavyzdžiui, sėkmingos derybos dėl pramoninių subsidijų leistų žengti didelį žingsnį link lygių konkurencinių sąlygų užtikrinimo: to reikalauja mūsų piliečiai, mūsų verslas“, – sakė viceministras.  

  Jis taip pat akcentavo, kad siekiant reaguoti į technologinius pokyčius, įvykusius nuo Pasaulinės prekybos organizacijos įkūrimo, itin svarbios yra derybos dėl elektroninės prekybos. „Šių rezultatų galima tikėtis tik subūrus bendraminčių aljansus, kurie neįsivaizduojami be transatlantinės lyderystės“,  - pabrėžė A. Zananavičius.

  Diskusijoje dėl ES santykių su JAV sutarta, kad būtina išlaikyti konstruktyvų dialogą su JAV ir dirbti tais klausimais, kur yra abipusis interesas. „Atsižvelgiant į transatlantinių ekonominių ryšių apimtis, kiekvienas rezultatas atneša reikšmingą ekonominę naudą abiem pusėms“, - teigė viceministras A. Zananavičius.

  Ministrai taip pat pažymėjo, kad transatlantinė lyderystė nustatant tarptautinius standartus ir sprendžiant globalius iššūkius svarbi ir ES santykių su Kinija kontekste.

  Taryboje Europos Komisija pristatė kasmetinę laisvosios prekybos susitarimų įgyvendinimo ataskaitą ir Eurobarometro apklausos dėl tarptautinės prekybos rezultatus, kurie rodo, kad lietuvių palaikymas ES prekybos politikai siekia 85% ir tai yra antra vieta visoje ES (po Vokietijos). Prekybos ministrai taip pat įvertino pažangą derybose plečiant ES laisvosios prekybos susitarimų tinklą ir pasveikino tą pačią dieną įsigaliojusį ES laisvosios prekybos susitarimą su Singapūru.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lapkričio 20 dieną paskelbta Europos Komisijos užsakymu atlikta „Eurobarometer“ studija, tyrusi europiečių požiūrį į tarptautinę prekybą ir Europos Sąjungos (ES) vykdomą bendrąją prekybos politiką.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Spalio 1 dieną neformaliame susitikime Europos Sąjungos (ES) prekybos ministrai aptarė situaciją Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) ir pastangas ją modernizuoti. Lietuvai atstovavusi  nuolatinė atstovė ES ambasadorė Jovita Neliupšienė pabrėžė, kad globalios prekybinės įtampos neigiamai veikia tiek ES, tiek Lietuvos ekonomiką, todėl būtina ieškoti būdų efektyviai spręsti šių įtampų priežastis.

  Daugiašaliai santykiai »