Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Budapešte paminėta Baltų vienybės diena

Sukurta 2018.09.26 / Atnaujinta 2018.09.26 08:38
  Budapešte paminėta Baltų vienybės diena

  Rugsėjo 25 dieną Lietuvos ir Latvijos ambasados Budapešto Lorando Etvešo universitete tradiciškai paminėjo Baltų vienybės dieną.

  Sveikindama šventės dalyvius, Lietuvos ambasadorė Rasa Kairienė priminė šios atmintinos dienos atsiradimo istoriją, džiaugėsi bendru, demokratinėmis vertybėmis grįstu abiejų tautų keliu demokratinėje Europos šeimoje, tuo pat metu išlaikant savitumą.

  Ambasadorė pabrėžė kalbos svarbą tautos kultūros klestėjimui ir savitumo išlaikymui ir dėkojo ELTE universitetui ir jo Slavų ir baltų filologijos institutui už abiejų baltų kalbų populiarinimą ir propagavimą.

  Pasidžiaugusi, kad lietuvių ir latvių vienybės minėjimas Vengrijoje tampa tradicija, ambasadorė kaip naują tradiciją įvardijo ir baltistikos knygų dovanojimą. Ir šiemet, siekiant, kad vengrų studentai geriau susipažintų su lietuvių kalba, kultūra, istorija bei atliekamais tyrimais, Lietuvos ambasada Vengrijoje šventės šeimininkams – Slavų ir baltų filologijos institutui – perdavė įvairių lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleistų grožinės, mokomosios bei mokslinės literatūros knygų lietuvių kalba.

  Instituto studentai, besimokantys baltų kalbų, pristatė trikalbę kultūrinę programą – pritariant auditorijai skambėjo abiejų baltų tautų dainos. Renginyje dalyvavo ELTE universiteto dėstytojai bei studentai, Vengrijos lietuvių ir latvių bendruomenių nariai, Budapešte studijuojantys ir dirbantys lietuviai bei latviai, žmonės, besidomintys lietuvių ir latvių kalbomis bei istorija.

  Baltų vienybės dieną lietuviai ir latviai pažymi minėdami 1236 metais įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai nugalėjo Kalavijuočių ordiną. 2000 metais Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.

  Baltų vienybės diena Vengrijoje minima nuo 2016 metų. Paminėjimo ir knygų dovanojimo institutui tradiciją inicijavo Lietuvos Respublikos ambasada.

  1635 metais įkurtas ELTE universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas yra pats seniausias Vengrijoje. Fakultetas jungia 11 institutų. Slavų ir baltų filologijos institute mokoma lietuvių ir latvių kalbų, supažindinama su šių tautų literatūra, kultūra bei papročiais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_5200_cr_mod.jpg

  Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė Pėčo universitete atidarė fotografijų parodą „Tai mūsų namai...“, kurioje pasakojama apie Lietuvos dainų švenčių tradicijas.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ministras susitiko su Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu.jpg

  Kovo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu (Gábor Diczházi), kuris kovo 4 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime aptartas saugumas regione ir dvišalis bendradarbiavimas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  IMG_2806_mod.jpg

  Kovo 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje prisijungė prie Ukrainos ambasados iniciatyvos ir surengė konferenciją–apvalaus stalo diskusiją „DE-OCCUPATION OF CRIMEA: the West’s non-recognition policy and the Baltic lessons learned“.

  Atstovybių naujienos »
  Viceministro susitikimas su Vengrijos ambasadoriumi.jpg

  Kovo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su naujuoju Vengrijos  ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Dvišaliai santykiai »
  87490_f57bb12d13577a1b0e33b3053fcffd7a.jpg

  Gruodžio 6 dieną Budapešte, ELTE Universitete, Lietuvos ambasados Vengrijoje iniciatyva vyko ELTE ir Vilniaus universitetų istorikų konferencija, skirta istoriniams Lietuvos ir Vengrijos ryšiams aptarti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ministras susitinka su Vengrijos ambasadoriumi (2).JPG

  Lapkričio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Vengrijos ambasadoriumi Lietuvai Zoltanu Jancsi. Ministras padėkojo ambasadoriui už Vengrijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalius santykius, visų pirma ekonomikos srityje.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata