Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje

Sukurta 2018.06.01 / Atnaujinta 2018.06.01 16:59
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje

   Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

   „Lietuvos informacinių ir ryšių (IRT) verslas jau „yra įkėlęs koją“ į 26 Afrikos valstybes, tačiau matome viso informacinių technologijų (IT) sektoriaus verslo plėtros Afrikoje potencialą ir visapusiškai naudingą IRT verslo įsitraukimą į vystomojo bendradarbiavimo veiklas Afrikoje“, - kalbėjo Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, sveikindamas konferencijos dalyvius.

   Renginyje pranešimus skaitė Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos ITU-D departamento direktoriaus pavaduotojas Yushi Torigoe, Tanzanijos technologinių verslų inkubatoriaus „DTBi“ vadovas, kelių vyriausybių Afrikoje patarėjas IRT klausimais George Mulamula, Ekonominio saugumo ir plėtros organizaciją (EBPO) Plėtros centro jaunesnysis politikos analitikas Rodrigo Deiana, „NRD Companies“ direktorė valdymui ir tarptautiniam vystymui Giedrė Balčytytė, patirtimi ir žiniomis dalinosi Lietuvoje bei Afrikoje įsikūrusių verslų ir startuolių inkubatorių „DTBi“, „Ventures Platform“, „Yapili“, „Kumasi Hive“, „NRD“, „SettleMint“ atstovai.

   Tiek verslo, tiek nevyriausybinių organizacijų atstovai sutarė, kad verslas, ir ypač IRT, Afrikoje turi didelį plėtros potencialą ir galimybę prisidėti prie Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.

   Tiesioginių kontaktų vakare SEB Inovacijų centre Lietuvos įmonių patyrimą, vykdant IRT verslo projektus Afrikoje, pristatė įmonių „Neurotechnology“ ir „AdeoWeb“ vadovai. Pristatydama mobilių pinigų sistemą Ganoje „ZeePay“, viena iš jos vadovių tuo pačiu supažindino ir su viena iš ICT4D krypčių - D4I („Skaitmenizacija vardan įgalinimo“).

   Tarptautinį forumą „ICT4D Afrikoje“ Užsienio reikalų ministerija organizuoja jau trečius metus iš eilės, bendradarbiaudama su IRT sektoriaus asociacija „Infobalt“ bei su VšĮ „Afri|Ko“. Konferencija yra vienas iš renginių, skirtų tarptautinei Afrikos dienai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Maloniai kviečiame dalyvauti diskusijoje „Kodėl Lietuva turi padėti besivystančioms šalims? Mums patiems trūksta!“. Diskusija vyks rugsėjo 7 dieną, šeštadienį, 12.30 val. Birštone, Vytauto parke, diskusijų festivalyje „Būtent”.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Šią savaitę radijo stotyje „M-1 Plius” startuoja viktorina „Lietuva ir pasaulis: ką žinome ir ko nežinome apie vystomąjį bendradarbiavimą?“. Viktorinos metu radijo klausytojams bus užduodami klausimai apie globalaus pasaulio problemas, besivystančioms šalims kylančius iššūkius, Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės indėlį siekiant mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių.

   Ministerijos naujienos »

   Birželio 5 dieną, 17 val., Nacionalinėje UNESCO komisijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje vyks diskusija, kurios metu tarptautiniai ekspertai kartu su Lietuvos akademikais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais diskutuos apie gajausius stereotipus teikiant humanitarinę pagalbą Afrikos šalims bei jų poveikį tiek paramą teikiantiems aukotojams, tiek pagalbą gaunančioms bendruomenėms.

   Ministerijos naujienos »
   IMG_1156.JPG

   Gegužės 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: įnašas į Afrikos-ES partnerystę“, skirta aptarti Baltijos šalių galimybes įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos valstybėmis.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Rytoj, gegužės 28 dieną, Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: indėlis į Afrikos-ES partnerystę“. Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos žemyno valstybėmis.

   Daugiašaliai santykiai »
   logo baltas.jpg

   Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks nuo gegužės 20 dienos iki birželio 19 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su Afrikos žemyno šalių muzika, tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

   Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata