Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje

Sukurta 2020.07.10 / Atnaujinta 2020.07.10 13:39

Liepos 10 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiąja pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais Anaïs Marin.

Lietuva išreiškė didelį susirūpinimą dėl išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisvių suvaržymų, pasmerkė žmogaus teisių gynėjų, nepriklausomų žurnalistų ir žiniasklaidos veiklos apribojimus, suėmimus, išpuolius prieš taikius protestuotojus, opozicijos aktyvistus ir kandidatus artėjančiuose prezideno rinkimuose bei paragino Baltarusiją užtikrinti rinkimų proceso skaidrumą ir rinkimų rezultatų legitimumą.

Visa tai rodo, kad žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimas turi išlikti Žmogaus teisių tarybos darbotvarkėje, todėl Europos Sąjunga šios sesijos metu teikia rezoliuciją dėl specialiosios pranešėjos mandato pratęsimo ir ragina šalies vadovus su ja bendradarbiauti bei suteikti jai nevaržomą prieigą į Baltarusiją.

Žmogaus teisių tarybos 44-oji sesija vyksta Ženevoje 2020 metų birželio 30 – liepos 17 dienomis. Sesijos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
49393759047_d655185fcb_o.jpg

Rugpjūčio 6 dieną vykusio pokalbio metu ministras Linas Linkevičius su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi aptarė situaciją Baltarusijoje. Ministrai sutarė ir toliau atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje valstybėje, koordinuoti tarpusavio veiksmus, pabrėžė koordinacijos svarbą Europos Sąjungos lygmeniu.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ir energetikos ministrai Linas Linkevičius ir Žygimantas Vaičiūnas bendru laišku kreipėsi į Baltarusijos užsienio reikalų, energetikos ir nepaprastųjų situacijų ministrus Vladimirą Makėjų, Victorą Karankevichių bei Vladimirą Vashchenko, ragindami nepradėti atominės elektrinės (AE) Baltarusijoje eksploatacijos, nepašalinus šio objekto trūkumų.

Ministerijos naujienos »

Esame suinteresuoti su Baltarusija plėtoti geros kaimynystės santykius, grindžiamus abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Tačiau tai priklauso ir nuo kaimyninės šalies valios ir veiksmų.

Kalbos, pareiškimai »
DSC_1256.jpg

Liepos 7 dieną iš Lietuvos į Baltarusiją išvyksta humanitarinė pagalba – Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19.

Dvišaliai santykiai »
download.jpg

Minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje diplomatai aplankė masinių žudynių Červenėje vietą, kur padėjo gėlių ir tylos minute pagerbė žuvusius.

Atstovybių naujienos »
9.jpg

Birželio 6 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu ir Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Baranovskiu pasitiko pirmąjį Baltarusijai skirtą JAV naftos krovinį Klaipėdoje.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »