Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja: kaip niekada svarbi Aljanso vienybė ir solidarumas

Sukurta 2017.01.12 / Atnaujinta 2017.01.12 21:01
   L. Linkevičius susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja: kaip niekada svarbi Aljanso vienybė ir solidarumas
   L. Linkevičius susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja: kaip niekada svarbi Aljanso vienybė ir solidarumas
   L. Linkevičius susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja: kaip niekada svarbi Aljanso vienybė ir solidarumas
   L. Linkevičius susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja: kaip niekada svarbi Aljanso vienybė ir solidarumas

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 12 dieną Vilniuje vykusiame susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose E. Gottemoeller aptarė aktualiausius NATO ir saugumo klausimus, NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimų įgyvendinimą ir pasirengimą kitam viršūnių susitikimui, kuris šiemet planuojamas Briuselyje.

   „Transatlantinei bendruomenei susiduriant su saugumo iššūkiais, kaip niekada svarbi NATO vienybė ir solidarumas“, – sakė L. Linkevičius.

   Pasak ministro, priešakinės pajėgos (angl. enhanced forward presence), kurios bus dislokuotos Baltijos valstybėse ir Lenkijoje, turi ne tik siųsti atgrasymo signalą, tačiau kartu būti pasiruošusios gynybai nuo agresijos. L. Linkevičiaus teigimu, sąjungininkų ir Lietuvos kariai turi būti pasirengę spręsti specifinius karinius iššūkius, kurie gali kilti mūsų regione.

   Ministras pabrėžė, kad Lietuvos įsipareigojimas toliau stiprinti krašto gynybą išlieka tvirtas. Lietuva taip pat pasiruošusi teikti visokeriopą paramą bei sudaryti geriausias sąlygas sąjungininkų pajėgoms, kurios bus dislokuotos šalyje.

   Susitikime aptartas NATO adaptacijos klausimas. Pašnekovai sutarė, kad būtina tobulinti Aljanso sprendimų priėmimo mechanizmą, jei norima savalaikės reakcijos ir veiksmų kilus krizei. Greitesnis politinių sprendimų priėmimas turi būti paremtas patikimais žvalgybiniais duomenimis ir išankstiniu įspėjimu. Politinė Aljanso valia turi būti pagrįsta realiais konvenciniais, branduoliniais ir priešraketinės gynybos pajėgumais – tik tokiu būdu bus užtikrintas patikimas atgrasymas.

   Ministras L. Linkevičius ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja taip pat diskutavo, kokie turėtų būti NATO ir Rusijos santykiai. Ministro nuomone, Aljansas turi laikytis realistinio požiūrio Rusijos atžvilgiu. „Jei laikysime norimus dalykus esamais, Rusija pasinaudos situacija mūsų silpninimui. Dialogas su Rusija būtinas, bet jis turi būti prasmingas ir padėti spręsti tokius klausimus kaip padėtis Ukrainoje, karinio skaidrumo ir nuspėjamumo didinimas“, – teigė ministras.

   „Turime likti ištikimi savo vertybėms ir kalbėti vienu balsu, kad neliktų abejonių dėl sąjungininkų ryžto ir įsipareigojimo kolektyvinei gynybai“, – pabrėžė L. Linkevičius.

   R. Gottemoeller atvyko dalyvauti dešimtajame „Sniego susitikime“ („Snow Meeting“), kuris vyksta sausio 12–13 d. Renginyje, kuriame dalyvauja aukšto rango diplomatai, patarėjai, parlamentarai, analitinių ir tyrimo centrų atstovai, tarptautinės ir saugumo politikos ekspertai iš daugiau kaip 20 šalių, diskutuojama apie transatlantinės bendrijos ateitį po prezidento rinkimų JAV, Rusijos iššūkį demokratinėmis vertybėmis pagrįstai tarptautinei tvarkai, NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimų įgyvendinimą ir kitus klausimus.

    

    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   NATO susitikimas.jpg

   „Sklandus papildomų NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra reikšmingiausias Aljanso kolektyvinės gynybos sustiprinimo žingsnis po Šaltojo karo pabaigos“, – pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius NATO narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   kariai 6.JPG

   Lapkričio 24 dieną iš Kroatijos Petrinja mieste įsikūrusios karinės bazės į Lietuvą išvyko pirmasis Kroatijos karinių pajėgų kontingentas, kuris prisijungs prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   IMG_7700.JPG

   Lapkričio 12-14 dienomis Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams.

   Atstovybių naujienos »

   Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdis vyks lapkričio 13 dieną Briuselyje. Jo metu  bus rengiamasi ES-Afrikos viršūnių susitikimui bei aptartas strateginės komunikacijos klausimas, į URT darbotvarkę įtrauktas po Lietuvos iniciatyva Vyriausiajai įgaliotinei F. Mogherini išsiųsto laiško. Vėliau, dalyvaujant gynybos ministrams, bus diskutuojama apie ES saugumą ir gynybą.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »
   Su O. Zerkal.jpg

   Spalio 19-20 dienomis Kijeve lankėsi užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, kuris su Ukrainos pareigūnais aptarė intensyvų Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą.

   Dvišaliai santykiai »

   Varšuvoje spalio 9 dieną vyks antrasis devynių NATO priklausančių Vidurio Europos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvai jame atstovaus užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata