Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

Sukurta 2018.09.26 / Atnaujinta 2018.09.26 16:58
  Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

  Papildomu protokolu dėl terorizmo prevencijos siekiama naujomis, su veiklų kriminalizavimu ir įgyvendinimu susijusiomis nuostatomis papildyti Europos Tarybos konvenciją dėl terorizmo prevencijos. Šios nuostatos turėtų sustiprinti šalių pastangas kovoje su terorizmu ir jo neigiamu poveikiu, palengvinti parengiamojo pobūdžio veikas, kurios gali būti sudarytos sąlygos teroristiniam nusikaltimui įvykdyti, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir aktyviau keistis informacija, taip pat kriminalizuoti įvairias su terorizmu susijusias veikas. Papildomas protokolas įpareigoja šalis paskirti visą parą be išeiginių veikiantį ryšių palaikymo punktą, kuris laiku teiktų svarbią informaciją apie asmenis, vykstančius į užsienį terorizmo tikslais. Šioms funkcijoms atlikti yra paskiriamas Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

  Europos Tarybos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos tikslas – remti tarptautinės kino filmų gamybos plėtrą. Juo Lietuvai bus sudarytos platesnės kino sektoriaus tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybės. Nuo 2007 metų Lietuva yra Europos Tarybos fondo „Eurimages“ narė. Šis fondas suteikė finansinę paramą daugiau kaip 10 bendros gamybos su Lietuva filmų, tarp kurių yra tokie filmai kaip „Sangailės vasara“, „Lošėjas“, „Artimos šviesos“ ir kt. Fondas administruoja keturias kino paramos programas, iš kurių Lietuvos projektai gali dalyvauti dviejose: parama bendrai gamybai ir parama platinimui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_4745.JPG

  Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apdovanojo Europos Tarybos septyniasdešimtmečiui skirto rašinių konkurso laimėtoją – abiturientą Igną Lapkų iš Mažeikių Gabijos gimnazijos. Jis keliaus į spalio mėnesį Strasbūre vyksiančią apdovanojimų ceremoniją, kurioje dalyvaus nacionalinių konkursų laimėtojai iš 47 Europos Tarybos valstybių narių.

  Ministerijos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl birželio 25 dieną ankstyvą rytą Strasbūre priimtos Europos Tarybos (ET) Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rezoliucijos, kuria nuspręsta pakeisti ETPA procedūrų taisykles, atveriant kelią vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui į ETPA, taip pat silpninti ETPA sankcijų mechanizmą. 

  Daugiašaliai santykiai »
  Kimmo Räisänen nuotr..jpg

  Gegužės 16-17 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSCF4123.JPG

  Gegužės 7 dieną Valstybės pažinimo centre Vilniuje vyko diskusija „Mūsų teisės, mūsų laisvės mūsų Europa. Europos Taryba po 70 metų“, skirta Europos Tarybos 70-mečiui pažymėti. Renginio metu taip pat apdovanoti moksleivių rašinių konkurso laimėtojai.

  Ministerijos naujienos »

  Iki balandžio 15 dienos pateikę savo viziją apie ateities europiečius, Lietuvos moksleiviai gali laimėti kelionę į Strasbūrą (Prancūziją), kur dalyvautų Europos Tarybos 70-mečio minėjimo ceremonijoje.

  Ministerijos naujienos »
  Kubiliaus susitikimas su ambasadoriais (9 of 15).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 16 dieną  Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą.

  Naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata