Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras dalyvavo Šiaurės ir Baltijos Aštuonetuko šalių susitikime Osle

Sukurta 2017.08.25 / Atnaujinta 2017.08.28 08:11
  Ministras dalyvavo Šiaurės ir Baltijos Aštuonetuko šalių susitikime Osle

  Rugpjūčio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Osle, Norvegijoje, kur dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: santykiai su Rusija bei situacija Ukrainoje, Rytų partnerystė  ir transatlantinis bendradarbiavimas, ES ateitis.

  Ministrai svarstė, kaip  Šiaurės ir Baltijos šalys rems Rytų partnerystės politiką bei šalių siekius integruotis į Europos bendriją.  „Rytų partnerystė turi išlikti mūsų dėmesio centre, turime tvirtai motyvuoti  šalis, pasirinkusias europinę integraciją“, - akcentavo ministras L. Linkevičius. Šalys taip pat akcentavo sankcijų Rusijai ir transatlantinių ryšių svarbą, pasidalino nuomonėmis dėl Europos Sąjungos ateities.

  „Šiandienos iššūkiai reikalauja iš mūsų suderintos bendros politikos ir koordinuotų veiksmų. Bendradarbiavimas gynybos, saugumo, energetikos, žmogaus teisių srityse yra gyvybiškai svarbus. Ypač svarbu dirbti skatinant transatlantinį bendradarbiavimą saugumo, energetikos, kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos srityse“, - teigė L. Linkevičius.

  Lietuva, kuri kandidatuoja į  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą (2022-2024 m),  prisijungė prie bendros NB8 šalių deklaracijos žmogaus teisių srityje „Moterų teisės, taika ir saugumas“. NB8 ministrai taip pat išplatino bendrą pareiškimą dėl terorizmo ir ekstremizmo prevencijos.

  Kasmet vykstančiuose NB8 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimuose šalys koordinuoja savo veiksmus sprendžiant bendrus iššūkius. 2017 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Norvegija, o per metus įvyksta daugiau nei 50 aukšto lygio politikų, parlamentarų ir įvairių sričių ekspertų susitikimų. Lietuva koordinuos NB8 darbotvarkę 2022 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_2565.JPG

  Gegužės 15-16 dienomis Švedijos sostinėje įvyko metinis Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Šiaurės ir Baltijos valstybėse, susitikimas.

  Atstovybių naujienos »
  20180314_nb8.jpg

  Kovo 14 dieną  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Stokholme dalyvavo  Šiaurės ir Baltijos Aštuoneto (Nordic Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministerijų atstovų susitikime, kur buvo  aptariami regiono saugumo, „Brexit",  hibridinių grėsmių, kibernetinio ir energetinio saugumo, santykių su Rusija klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, URM Politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvaus Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos ir JAV užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime. Šios iniciatyvos rėmuose taip pat vyks Baltijos valstybių, JAV ir Šiaurės Europos šalių dialogas gynybos srityje.

  Daugiašaliai santykiai »
  1129latvija.jpg

  Lapkričio 29 dieną Lietuvos ambasados Latvijoje iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis.

  Atstovybių naujienos »
  D. Skusevičius NB8 susitikime.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Londone rugsėjo 4 dieną dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų bendrame susitikime, kuriame buvo aptarti aktualūs transatlantinių santykių regiono saugumo klausimai, situacija Šiaurės Korėjoje ir Artimuosiuose Rytuose, JAV ir Europos santykių ateitis, didelis dėmesys buvo skirtas Rusijos ir Baltarusijos plataus masto karinėms pratyboms „Zapad 2017“. Taip pat svarstytos galimybės siekti labiau koordinuoto atsako į strateginius iššūkius ir hibridines grėsmes.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  tomas_razmus-7925.jpg

  Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Šiaurės Tarybos parlamentarais iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Susitikime aptarta saugumo padėtis Ukrainoje ir regione, įvertintos bendros pastangos ir priemonės kovojant prieš propagandą bei hibridines ir kibernetines grėsmes, pasidalinta įžvalgomis dėl Rytų kaimynystės politikos įgyvendinimo ateities.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata