Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nepaisant Europos Parlamento sprendimo, Lietuva toliau gins savo vežėjų interesus

Sukurta 2020.07.09 / Atnaujinta 2020.07.09 11:03

Liepos 8 dieną Europos Parlamentas, nepaisant Lietuvos ir kitų bendraminčių valstybių dėtų intensyvių pastangų pakeisti siūlomo Mobilumo paketo I nuostatas, plenarinėje sesijoje pritarė visiems jį  sudarantiems pasiūlymams.

„Lietuva nusivylusi šiuo Europos Parlamento sprendimu. Šalia teigiamų Mobilumo paketo I nuostatų, pavyzdžiui,  geresnių darbo ir poilsio sąlygų vilkikų vairuotojams, priimti ir tie pasiūlymai, kurie turės neigiamą poveikį  Europos Sąjungos klimato politikos tikslams. Priimta Lietuvai itin nepalanki vilkikų grąžinimo kas 8 savaites nuostata, kuri diskriminuoja Lietuvos ir kitų periferinių ES valstybių vežėjus. Lietuva ir toliau visomis įmanomomis politinėmis bei teisinėmis priemonėmis gins savo vežėjų interesus“, - teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Gindamos savo vežėjų interesus, Lietuva, Latvija, Lenkija, Estija, Bulgarija, Vengrija, Rumunija, Malta ir Kipras ketina kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl nepriimtinų Mobilumo paketo I nuostatų.

Europos Komisija yra įsipareigojusi iki metų pabaigos atlikti poveikio vertinimą dėl Mobilumo paketo I nuostatų, kuriomis įpareigojama kas 8 savaites grąžinti vilkiką į įmonės registracijos šalį. Lietuva ir kitos Mobilumo paketui I nepritarusios šalys tikisi, kad atlikus vertinimą, Europos Komisija pateiks atitinkamus pakeitimus. Pažymėtina, kad šios nuostatos  įsigalios ne anksčiau kaip 2022 metais.

Mobilumo paketą sudaro 3 dokumentai - reglamentas, kuriuo nustatomas patekimas į krovinių vežimo kelių transportu rinką, reglamentas dėl vairuotojų maksimalios darbo trukmės ir minimalaus poilsio laiko ir direktyva, kuria peržiūrimi vykdymo užtikrinimo reikalavimai ir nustatomos vairuotojų komandiravimo taisyklės. Daugelis Mobilumo pakete I įtvirtintų nuostatų, išskyrus taisykles dėl vairavimo trukmės, bus pradėtos taikyti anksčiausiai praėjus 18 mėnesių po teisės aktų įsigaliojimo.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
49669704237_4fbb8dd6b1_k.jpg

Balandžio 8 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba rašytine procedūra pritarė ilgai svarstytam judumo dokumentų rinkiniui, dažnai vadinamam Mobilumo paketu.

Daugiašaliai santykiai »