Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pasirašytas Lietuvos narystės EBPO susitarimas

Sukurta 2018.05.30 / Atnaujinta 2018.05.30 18:58

Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

2015 m. liepos 8 d. pradėjusi pasirengimo narystei procedūrą, Lietuva pademonstravo greičiausią ir efektyviausią stojimo procesą bei įspūdingą reformų įgyvendinimo mastą. Formaliai 36-ąja organizacijos valstybe nare Lietuva taps ratifikavusi ir deponavusi minėtą susitarimą. Tikimasi, kad tai įvyks artimiausiais mėnesiais.

„Lietuvos narystė EBPO yra iškiliausias pasiekimas Lietuvai integruojantis į euroatlantines struktūras po mūsų narystės NATO ir Europos Sąjungoje. Teigiamus EBPO narystės rezultatus pajus visi Lietuvos gyventojai“,sakė ministras L. Linkevičius. Pradėjusi eilę reformų stojimo metu, Lietuva toliau sieks išnaudoti organizacijos potencialą gerindama šalies ekonomiką, finansų sektorių, švietimą, socialinę ir užimtumo politiką bei didindama kovos su korupcija, viešojo valdymo ir reguliacinės politikos efektyvumą.

Tuo pačiu Lietuvos narystė įneš kokybinį indėlį į organizacijos darbą, nes EBPO pripažįsta, kad mūsų šalis turi sukaupusi unikalią patirtį. Lietuva aktyviai prisidės prie EBPO siekio kurti geresnę politiką geresniam žmonių gyvenimui.

EBPO Ministrų Taryba, kuriai šiais metais pirmininkauja Prancūzijos Prezidentas, vyksta kartą per metus. Susitikimuose diskutuojama aktualiausiomis globalios politikos temomis. Pagrindinis šių metų Ministrų Tarybos susitikimo diskusijos klausimas – kaip ir kokiose srityse daugiašališkumas gali padėti šalims spręsti globalius iššūkius? EBPO ieško būdų, kaip stiprinti daugiašališkumą ir sudaryti sąlygas tvariam ekonomikos augimui.

Lankydamasis EBPO Ministrų Tarybos susitikime praeitais metais Lietuvos užsienio reikalų ministras pakvietė EBPO generalinį sekretorių į Lietuvą. Organizacijos vadovo vizitas mūsų šalyje turėtų įvykti šių metų liepos mėnesį.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_8161 (002).jpg

Vasario 18-19 dienomis Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Talentų valdymo ir analizės grupės vadovas Makoto Miyasako ir personalo ekspertas Nadav Shental.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
IMG_5286.jpg

Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Masamichi Kono.  Susitikime taip pat dalyvavo Vyriausybės, Prezidento kanceliarijos, kitų institucijų atstovai, atsakingi už bendradarbiavimą su EBPO.