Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas

Sukurta 2019.05.23 / Atnaujinta 2019.05.23 13:44
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas

   Gegužės 23 dieną duris po metų pertraukos atvėrė Lietuvos garbės konsulatas Sapporo mieste. Lietuvos garbės konsulu didžiausioje Japonijoje Hokkaido prefektūroje paskirtas Masahiro Fujii, kuriam ambasadorius Gediminas Varvuolis įteikė konsulinį patentą.

   Naujasis Lietuvos garbės konsulas pareigas perėmė iš tėvo Hidekatsu Fujii, kuris Lietuvai atstovavo nuo 2004 metų. Ilgametį ir pirmajį Lietuvos garbės konsulą Japonijoje Hidekatsu Fujii už jo asmeninį indėlį vystant Lietuvos ir Hokkaido bei Japonijos bendradarbiavimą ambasadorius G. Varvuolis apdovanojo padėkos raštu.

   Iškilmingoje konsulato atidarymo ceremonijoje sveikinimo ir padėkos kalbas sakė ambasadorius Gediminas Varvuolis, buvęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje Algirdas Kudzys, garbės konsulai, Hokkaido prefektūros ir Sapporo miesto administracijų bei Sapporo pramonės ir prekybos rūmų vadovai.

   Garbės konsulato atidarymo išvakarėse Sapporo mieste surengtas iškilmingas priėmimas, kuriame dalyvavo vietos verslo atstovai ir kitų šalių garbės konsulai.

   Ambasadorius G. Varvuolis vizito Hokkaido prefektūroje metu susitiko su Sapporo miesto meru, Hokkaido prefektūros gubernatoriaus kabineto vadovu, Hokkaido turizmo biuro generaliniu direktoriumi ir Sapporo Pramonės ir Prekybos rūmais. Aptartos galimybės atnaujinti Lietuvos dalyvavimą garsiajame Sapporo sniego skulptūrų festivalyje, stiprinti bendradarbiavimą žemės ūkio srityje, siekiant, kad šioje žemės ūkiu garsėjančioje prefektūroje įvyktų Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės pasiekimų pristatymas. Sapporo meras ir Pramonės ir prekybos rūmų vadovas pakviesti apsilankyti Lietuvoje ir įvertinti glaudesnio bendradarbiavimo su Kaunu perspektyvas.

   Lietuvos garbės konsulatai taip pat veikia Fukujamoje, Osakoje ir Gifu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   11.jpg

   Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Japonijos-Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininkui, artimam Lietuvos draugui Hirofumi Nakasonei dėl jo tėvo, buvusio Japonijos ministro pirmininko Yasuhiro Nakasonės, mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionio šeimai ir artimiesiems.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   IMG-20191012-WA0002.jpg

   Spalio 11 dieną Kapadokijos regiono Urgupo mieste oficialiai atidarytas septintasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Turkijoje. Paskirtasis garbės konsulas Yakupas Dinleras yra Turkijos viešbučių asociacijos viceprezidentas ir Urgupo prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentas.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
   .

   Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

   Daugiašaliai santykiai »
   P_20190911_102217_1.jpg

   Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis susitikime su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamori Oshima aptarė gerus Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, stiprėjantį ekonominį bendradarbiavimą ir Japonijos investicijų Lietuvoje galimybes.

   Dvišaliai santykiai »
   Varvuolis ir Tamaki.jpg

   Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

   Atstovybių naujienos »