Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija

Sukurta 2017.12.18 / Atnaujinta 2017.12.18 17:01
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija

   Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

   „Lietuvos narystė EBPO yra Vyriausybės prioritetas. Pagrindinis dėmesys šiuo metu yra sukoncentruotas į EBPO rekomendacijų įgyvendinimą investicijų, valstybės valdomų įmonių ir kovos su korupcija srityse. Užsienio reikalų ministerija yra aktyviai įsitraukusi į stojimo procesą“, - sakė L. Linkevičius.

   N. Bonucci pareiškė, kad Lietuva padarė daug darbų, kurie yra svarbūs ne tik stojimui į organizaciją, bet ir plačiąja prasme, šalies gerovei. Per paskutinį metų pusmetį Lietuva išlaikė, o kai kuriose srityse ir paspartino, EBPO rekomendacijų įgyvendinimo tempą. Tačiau „maratonas dar nebaigtas”. Jei bus laiku priimti ir tinkamai įgyvendinami reikiami teisės aktų pakeitimai, atitinkantys EBPO standartus, Lietuva gali tikėtis tapti organizacijos nare kitais metais. Jis pažymėjo, kad yra labai patenkintas bendradarbiavimu su stojimo procesą koordinuojančios Užsienio reikalų ministerijos komanda ir padėkojo ministrui už asmeninį įsitraukimą.

   EBPO narės kol kas yra tik 35 aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Daugiau kaip 250 EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams vertinti partnerių atliekamas reformas, dalintis patirtimi tobulinant investicinės aplinkos gerinimo, modernios socialinės aplinkos kūrimo, pažangių kovos metodų su korupcija, švietimo ir sveikatos paslaugų modernizavimo, teritorijų planavimo, efektyvaus valstybės turto valdymo, verslo sąlygų gerinimo ir kitas sritis. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo ir ilgalaikės visuomenės gerovės garantas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_0019.jpg

   Gegužės 22-23 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja kasmetiniame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime, kuriame diskutuojama aktualiausiomis globalios politikos temomis, numatomi organizacijos veiklos strateginiai tikslai. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas skaitmeninės transformacijos teikiamoms galimybėms ir iššūkiams.

   Daugiašaliai santykiai »
   Julian Daniel nuotr..jpg

   Gegužės 20 dieną Paryžiuje Lietuvos ambasadorė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) Lina Viltrakienė įteikė skiriamuosius raštus organizacijos generaliniam sekretoriui Angelui Gurría. Po raštų įteikimo ceremonijos aptartos Lietuvos narystės EBPO aktualijos ir perspektyvos.

   Atstovybių naujienos »

   Balandžio 10 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė preliminarius duomenis apie 2018 metais valstybių donorių suteiktą oficialią paramą besivystančioms šalims.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata