Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +30 210 72 94 357, +30 210 72 94 356
  Faksas +30 210 72 94 347
  El. paštas
  • SVARBI INFO KIPRAS.jpg RSS DĖL TAIKOMŲ PREVENCINIŲ COVID19 PLITIMO PRIEMONIŲ KIPRE Įkelta2020.05.20

   Informuojame dėl šiuo metu Kipro Respublikoje taikomų COVID-19 viruso plitimo prevencijos priemonių:

   1420 visą parą veikianti Kipro Sveikatos ministerijos COVID-19 pagalbos linija, skirta pranešti esamiems simptomams.

   1450 visą parą veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

   1412 nuo 8:00 iki 20:00 val. veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

   +357 22887171 visą parą veikiantis greitosios pagalbos tarnybos numeris.

   Pilną taikomų priemonių sąrašą angų kalba galite rasti čia: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
  • DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ GRAIKIJOJE Įkelta2020.05.13

   Informuojame, kad balandžio 28 d. Graikijos Premjeras paskelbė ribojančių COVID19 viruso plitimo prevencijos  priemonių švelninimo preliminarų planą. Žemiau pateikiama atnaujinta šiuo metu galiojančių priemonių santrauka.

   ________

   • 1135 visą parą veikiantis Visuomenės sveikatos priežiūros centro informacinis telefonas.
   • 1110 visą parą veikianti Atėnų periferijos ir Atėnų gydytojų asociacijos kuruojama trumpoji telefono linija informacijai dėl viruso simptomų bei skirta pranešti apie prevencinių priemonių nesilaikymą

           Informacinis portalas graikų kalba: Covid19.gov.gr

   ________

   DĖMĖSIO: šiuo metu šalyje privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas viešajame transporte, taksi, visose medicinos paslaugas teikiančiose institucijose bei liftuose.  Numatyta bauda už šios prievolės nesilaikymą 150 eur.

   Iki gegužės 31 d. 12 val.: visiems  atvykusiems į šalį taikomas 14 dienų privaloma saviizoliacija.

   Konsulinės naujienos »
  • KARANTINAS 5.jpg Karantino metu Lietuvos Respublikos teritorijoje taikomi ribojimai Įkelta2020.05.08

   Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė nuo kovo 16 d. paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

   Gegužės 6 d. dieną Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. 

   Su nutarimo suvestine redakcija (2020 m. gegužės 13 d.)  galite susipažinti paspaudę šią nuorodą

   Naujausias Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas dėl grįžimo į Lietuvą galimybių ir apribojimų galite rasti čia: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

    

   Svarbiausia su koronaviruso plitimu Lietuvoje susijusi informacija: SPAUSKITE ČIA

    

   Konsulinės naujienos »
  • 94018_5d122a9f5859ba46c3400f72ea977c5e.jpg DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO GARBĖS KONSULATO NIKOSIJOJE VEIKLOS KARANTINO METU Įkelta2020.05.05

   Informuojame, kad dėl Kipre taikomų COVID19 plitimą ribojančių priemonių, Lietuvos Respublikos Generalinis garbės konsulatas Nikosijoje laikinai neveikia. Nuo gegužės 22 d., esant būtinybei, bus priimami iš anksto užsiregistravę asmenys.

   Generalinio garbės konsulato kontaktiniai duomenys: https://gr.mfa.lt/gr/lt/garbes-konsulai/kipre

   Konsulinės naujienos »
  • INFO LIETUVOS PILIECIAMS 4.jpg KONSULINĖ INFORMACIJA Įkelta2020.04.09

   Dalis Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

   Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje.

   Konsulinės naujienos »
  • dip life.png Ambasadoriaus Rolando Kačinsko straipsnis Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio tema "Greek Diplomatic life" žurnale Įkelta2020.04.01

   Naujausiame "Greek Diplomatic life" numeryje išspausdintas Ambasadoriaus Rolando Kačinsko straipsnis, skirtas ką tik praėjusiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejaus progai.

   "Pasaulyje be laisvių, demokratijos ir žmogiškumo, nebus ateities ir Lietuvai. Mažiausiai ko tikėjausi rašydamas proginį straipsnį atkurtos Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio proga, tai naudoti tokių žodžių kaip nepriklausomybės jubiliejus ir koronavirusas derinius", - rašė ambasadorius savo socialinio tinklo paskyroje.

   Pateikiame straipsnio vertimą į lietuvių kalbą:

   "Lietuva savo istorijai itin reikšmingą datą - Kovo 11-ąją - ruošėsi pasitikti iškilmingais diplomatiniais priėmimais, parodomis ir koncertais. 2020-ieji Lietuvai pranašavo būti šventiški ir daug žadantys.

   Geriausią Europoje krepšinio areną Kaune užpildantys krepšinio sirgaliai laukė “Žalgirio” patekimo – jau trečius metus iš eilės - į Eurolygos atkrentamąsias varžybas. Eurovizijos gerbėjai pirmą kartą festivalio istorijoje vylėsi Lietuvos, atstovaujamos “The Roop” su jų uždegančia daina “On Fire”, pergalės. Lietuvos ekonomikai buvo prognozuojamas virš 3 proc augimas, pratęsiantis jau beveik dešimtmetį demonstruotą nuoseklų šalies ekonomikos plėtrą, padėjusią priartinti Lietuvos žmonių gerbūvį prie ES vidurkio. Kylantys viešbučiai, spa centrai ir restoranai laukė rekordinio turistų srauto iš užsienio.

   Visa tai dabar arba atidėta, arba atšaukta.

    

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 92052754_3342976115719012_9076265219373662208_n.png SVARBI INFORMACIJA DĖL LIETUVOJE SUGRIEŽTINTŲ KARANTINO SĄLYGŲ IR UŽSIENYJE ESANČIŲ LIETUVOS PILIEČIŲ GRĮŽIMO Įkelta2020.04.01

   DĖMESIO!

   Remiantis balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtu 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimu informuojame:

   • Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  draudžiama į  Lietuvos Respubliką keleiviniais laivais (keltais) gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius,  išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint Vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.
   • Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos  tarptautinių oro uostų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.
   • Nuo balandžio 3 dienos 0:00 val. asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją  bus leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budzisko (tik jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.
   • Grįžtantieji turėtų būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje.
   • Užsienio reikalų ministerija organizuotą valstybės pagalbą pargabenant piliečius į Lietuvos Respubliką tęs iki 2020 m. balandžio 3 d.

    

   Daugiau informacijos rasite Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

    

   Konsulinės naujienos »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata