Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“

  Kaip mus rasti?

  Tel. +30 210 72 94 357, +30 210 72 94 356
  Faksas +30 210 72 94 347
  El. paštas
  • svarbi info 5.jpg RSS DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ GRAIKIJOJE Įkelta2021.05.06

   GRAIKIJOJE ŠIUO METU YRA PASKELBTAS VISUOTINIS KARANTINAS

   UŽSIENIEČIŲ ATVYKIMO RIBOJIMAI

   Į Graikiją leidžiama atvykti Europos Sąjungos ir Šengeno zonos valstybių piliečiams bei šių trečiųjų valstybių piliečiams: Jungtinė Karalystė, Australija, Naujoji Zelandija, P. Korėja, Tailandas, Ruanda, Singapūras, JAE, Serbija,  Izraelis, Rusija, JAV.

   RIBOJIMAI SKRYDŽIAMS

   (žemiau pateikti ribojimai tarptautiniams skrydžiams galioja iki gegužės 14 dienos  6:00 val. ryto.)

   Atvykstantys į Graikiją ne vėliau nei 24 val. iki kelionės pradžios privalo užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (PLF): 

   Išvykstantys  iš Graikijos šios šalies  nuolatiniai gyventojai taip pat turi užpildyti PLF formą.

   Atvykstantieji į Graikiją, be užpildytos keleivio lokalizavimo formos, papildomai privalo pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PGR) neigiamo atsakymo. Pažymoje turi būti nurodytas asmens vardas ir pavardė bei amens dokumento- paso arba ATK- numeris. Taip pat atvykusiems privaloma 7 dienių saviizoliacija.

   Saviizoliacijos ir kitos išimtys

   Atvykstantys į Graikiją Europos Sąjungos valstybių,  Šengeno zonos valstybių, Jungtinės Karalystės, Australijos, Naujosios Zelandijos, P. Korėjos, Tailando, Ruandos, Singapūro, JAE, Serbijos,  Izraelio, Rusijos ir  JAV nuolatiniai gyventojai atleidžiami nuo privalomos 7 dienų saviizoliacijos jeigu:

   1) pateikia neigiamą PGR testo, atlikto ne anskčiau nei 72 val., neigiamą rezultatą (pažyma anglų kalba su asmenį identifikuojančiais duomenimis) arba

   2) pateikia pažymą dėl užbaigtos vakcinacijos procedūros (turi būti praėję nemažiau nei 14 dienų nuo vakcinacijos). Pažyma taip pat turi būti anglų kalba su asmeį identifikuojančiais duomenimis.

   Pastaba: Jei asmuo yra persirgęs koronavirusu ir dėl šios priežasties PGR testas rodytų teigiamą rezultatą, tuomet  kartu taip pat reikėtų pateikti oficialią valstybinės gydymo įstaigos pažymą anglų kalbą, kurioje būtų užfiksuotas persirgimo šia infekcija faktas.

   Greitieji testai

   Atvykusiems į Graikiją asmenims atliekamas greitasis Covid 19 nustatymo testas, remiantis algoritmais, pagal PLF formos kodą.

   Jei greitojo testo atlikimo metu nustatomas COVID 19 virusas, asmuo privalo izoliuotis 14 dienų savo pasirinktoje arba visuomenės sveikatos specialistų nurodytoje vietoje.

   Pastaba: Keliaujant per Graikiją tranzitu, kuomet neišeinama iš oro uosto tranzito zonos, PLF formos pildyti bei testo rezultatų pateikti nereikia.

   Konsulinės naujienos »
  • AGP.jpg DĖL ASMENS GRĮŽIMO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMO TVARKOS PAKEITIMŲ Įkelta2021.04.30

   Nuo 2021 m. gegužės 10 d. įsigalios nauja Asmens grįžimo pažymėjimo (AGP) išdavimo tvarkos aprašo redakcija, patvirtinta 2021 m. balandžio 20 d. užsienio reikalų ministro įsakymu Nr. V-133 .

  • a5d8ea72b164e182e40358a819efc44b752f27fc.jpeg DĖL LR ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖS IR PASO ĮSTATYMO PAKEITIMŲ Įkelta2021.04.29

   Informuojame, kad 2021 m. kovo 30 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo Nr. XXII-1519 pakeitimo įstatymas , kuriame buvo patobulinta ir su Europos Sąjungos teisės aktų nuostatomis suderinta asmens dokumentų išdavimo procedūra.

    

   Konsulinės naujienos »
  • keliones kipras 4.jpg DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ KIPRE Įkelta2021.04.26

   REIKALAVIMAI ATVYKSTANTIEMS

   Iki pandeminės situacijos pabaigos, visi asmenys, vykstantys į Kiprą, ne vėliau nei 24 val. prieš skrydį turi užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass“. Kiekvienam šeimos nariui pildoma atskira anketa, už nepilnamečius tai daro jų tėvai ar globėjai. Anketą ir išsamią informaciją dėl jos pildymo galima rasti čia.

   Šalys skirstomos į spalvines kategorijas (Žalia, oranžinė, raudona ir pilka), atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro teikiamus duomenis . Kipro vyriausybė šalių sąrašą atnaujins kiekvieną savaitę. Atvykimui taikomi reikalavimai skiriasi, priklausomai nuo to, iš kurios kategorijos valstybės atvykstate. Nuo 2021 m. balandžio 1 d. galioja šie reikalavimai:

    

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
  • 2021 04 20 Kipro lietuviai.jpg Ambasadorius R.Kačinskas su vizitu lankėsi Nikosijoje Įkelta2021.04.22

   Ambasadorius Rolandas Kačinskas balandžio 19-21 dienomis su vizitu lankėsi Nikosijoje, Kipro Respublikoje. Vizito metu susitikimuose su aukštais Kipro Respublikos prezidentūros, parlamento ir užsienio reikalų ministerijos pareigūnais aptartos dvišalių santykių tarp Lietuvos Respublikos ir Kipro Respublikos plėtros perspektyvos, saugumo situacijos Rytų Viduržemio jūros ir Rytų Partnerystės regionuose, abiem šalims aktualūs ES darbotvarkės klausimai.

   Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Graikijoje »
  • Lietuvos ambasados kvietė verslininkus vystyti eksportą į Vakarų Balkanus Įkelta2021.04.21

   Balandžio 20 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

   Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Almantas Danilevičius, Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininkė Laima Andrikienė bei Lietuvos ambasadoriai Kroatijoje Jūratė Raguckienė, Vengrijoje Vytautas Pinkus ir Graikijoje Rolandas Kačinskas.

    

   Ekonominiai santykiai »
  • IMG-20201127-WA0011.jpg Greitieji COVID-19 nustatymo testai ir laikinojo AMKA numerio suteikimas Graikijoje Įkelta2021.04.09

   Informuojame, kad užsienio diplomatinėms atstovybėms Graikijoje buvo išplatintas pranešimas dėl galimybės registruotis vakcinavimui bei galimybės gauti nemokamus greituosius testus (self-tests), privalomus mokyklinio amžiaus vaikams grįžtantiems iš nuotolinio į įprastą mokymosi procesą.

   Tiek vienu, tiek ir kitu atveju registracijos procesui asmuo privalo turėti Graikijos socialinio draudimo numerį AMKA.  Suaugę bei nepilnamečiai, kurie šio numerio neturi, registracijos vakcinavimui ar greitųjų testų gavimo procedūros užbaigimui, gali gauti laikinąjį AMKA numerį (t-AMKA). Tą galima padaryti:

   1) Elektroniniu būdu svetainėje emvolio.gov.gr  (tik tuo atveju, jei asmuo turi Graikijos mokesčių inspekcijos išduotą mokesčių mokėtojo numerį AFM).

   2) Atvykstant į piliečių aptarnavimo centrą KEP . Vaikus į KEP atlydi ir prašymą už juos teikia jų tėvai ar oficialūs globėjai.

    

   Žemiau pateiktas išplatinto angliško pranešimo tekstas.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata