Nelaimės atveju

Sukurta 2019.10.07 / Atnaujinta 2020.01.27 08:36

KĄ DARYTI SUSIŽALOJUS  AR LIGOS ATVEJU

Įvykus nelaimingam atsitikimui, kurio metu susižalojote arba susirgote kelionėje, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje bus suteikta kvalifikuota medicinos pagalba.

Jei nežinote, kaip elgtis patyrus traumą, susirgus arba patekus į ligoninę ilgesniam laikui užsienyje, skambinkite draudimo liudijime arba jo prieduose nurodytais telefonų numeriais Jūsų draudimo bendrovės asistavimo kompanijai arba tiesiogiai draudimo bendrovei.

Nuvykę į gydymo įstaigą, pateikite galiojantį draudimo liudijimą arba Europos sveikatos draudimo kortelę. Pateikus galiojantį draudimo liudijimą, gydymo įstaiga susisieks su draudimo bendrove.

Jei turite galimybę, sąskaitą už suteiktą medicinos pagalbą galite apmokėti. Grįžę į Lietuvą, turite teisę kreiptis į Jus apdraudusią draudimo bendrovę dėl patirtų išlaidų kompensavimo. Verta pastebėti, jog išlaidos Jums bus grąžinamos tik pateikus gydymo įstaigos dokumentus, patvirtinančius kreipimosi ir mokėjimo faktą.

MIRTIES ATVEJU

Bendrą informaciją, kaip elgtis susidūrus su mirties atveju esant užsienyje bei kokios pagalbos galite tikėtis iš diplomatinės atstovybės, rasite ČIA

Pastaba:

Palaikų pervežimui iš Graikijos ir Kipro valstybių atstovybės leidimo palaikų pervežimui nereikia.

Konsulinę pagalbą dėl palaikų pervežimo iš Albanijos Jums turi suteikti bet kuri kita Europos Sąjungos valstybės narės konsulinė įstaiga Tiranoje.

Kipre nėra veikiančių krematoriumų.

KĄ DARYTI, JEI TAPOTE NUSIKALTIMO AUKA?

Jeigu Graikijos, Kipro arba Albanijos teritorijose Jus apvogė ar apiplėšė, prieš Jus ar Jūsų artimuosius buvo panaudotas smurtas, Jūs ar Jūsų artimieji tapo prekybos žmonėmis aukomis, nedelsdami kreipkitės į artimiausią policijos nuovadą arba trumpuoju pagalbos telefonu 112 bei susisiekite su Lietuvos Respublikos ambasada Graikijoje telefonu +302107294357

Susidūrus su prekyba žmonėmis, nukentėję, jų artimieji ar asmenys, žinantys apie tokio nusikaltimo padarymą, gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, kuris veikia visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje visuose viešojo telefono ryšio tinkluose arba į Lietuvos kriminalinės policijos biuro Prekybos žmonėmis tyrimo skyrių tel.: 8 5 271 9901, 8 5 271 9284, mob. 8 618 31105, 8 698 04903 (visą parą).

Prireikus šis skyrius nukreips jus ir į specializuotą nevyriausybinę organizaciją, kuri suteiks visą reikalingą pagalbą bei apgyvendinimą, bei suteiks pagalbą, jei jums bus grasinama ar jūs būsite šantažuojami.

PAGALBOS TELEFONAI

GRAIKIJA

BENDRASIS PAGALBOS TELEFONAS Skambučiai nemokami; aptarnaujama graikų, anglų ir prancūzų kalbomis

 

112

POLICIJA

100

TURISTŲ POLICIJA

Informacija teikiama graikų, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis

1571

GREITOJI PAGALBA

166

GAISRINĖ

199

 Graikijos teritorijoje visą parą veikia anoniminė pagalboms linija skirta bet kokios rūšies smurtą patiriančioms moterims.

Paskambinę trumpuoju numeriu 15900, graikų arba anglų kalbomis gausite konkrečių patarimų dėl tolimesnių žingsnių bei reikalingą teisinę konsultaciją. 

Taip pat galite kreiptis į Graikijos periferijos (arba savivaldybės), kurioje gyvenate, socialinę tarnybą. Ten jums bus suteikta informacija ir pagalba. 

 

KIPRAS

POLICIJA

GREITOJI PAGALBA

GAISRINĖ

112

 

ALBANIJA

BENDRASIS PAGALBOS TELEFONAS

112

POLICIJA

129

KELIŲ POLICIJA

Informacija teikiama graikų, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis

126

GREITOJI PAGALBA

127

GAISRINĖ

128

 

Konsulinė pagalba nelaimės atveju (visą parą): +370 5 236 2444

Naujienlaiškio prenumerata