Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
svarbi info 5.jpg

GRAIKIJOJE ŠIUO METU YRA PASKELBTAS VISUOTINIS KARANTINAS

UŽSIENIEČIŲ ATVYKIMO RIBOJIMAI

Į Graikiją leidžiama atvykti Europos Sąjungos ir Šengeno zonos valstybių piliečiams bei šių trečiųjų valstybių piliečiams: Jungtinė Karalystė, Australija, Naujoji Zelandija, P. Korėja, Tailandas, Ruanda, Singapūras, JAE, Serbija,  Izraelis, Rusija, JAV.

RIBOJIMAI SKRYDŽIAMS

(žemiau pateikti ribojimai tarptautiniams skrydžiams galioja iki gegužės 14 dienos  6:00 val. ryto.)

Atvykstantys į Graikiją ne vėliau nei 24 val. iki kelionės pradžios privalo užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (PLF): 

Išvykstantys  iš Graikijos šios šalies  nuolatiniai gyventojai taip pat turi užpildyti PLF formą.

Atvykstantieji į Graikiją, be užpildytos keleivio lokalizavimo formos, papildomai privalo pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PGR) neigiamo atsakymo. Pažymoje turi būti nurodytas asmens vardas ir pavardė bei amens dokumento- paso arba ATK- numeris. Taip pat atvykusiems privaloma 7 dienių saviizoliacija.

Saviizoliacijos ir kitos išimtys

Atvykstantys į Graikiją Europos Sąjungos valstybių,  Šengeno zonos valstybių, Jungtinės Karalystės, Australijos, Naujosios Zelandijos, P. Korėjos, Tailando, Ruandos, Singapūro, JAE, Serbijos,  Izraelio, Rusijos ir  JAV nuolatiniai gyventojai atleidžiami nuo privalomos 7 dienų saviizoliacijos jeigu:

1) pateikia neigiamą PGR testo, atlikto ne anskčiau nei 72 val., neigiamą rezultatą (pažyma anglų kalba su asmenį identifikuojančiais duomenimis) arba

2) pateikia pažymą dėl užbaigtos vakcinacijos procedūros (turi būti praėję nemažiau nei 14 dienų nuo vakcinacijos). Pažyma taip pat turi būti anglų kalba su asmeį identifikuojančiais duomenimis.

Pastaba: Jei asmuo yra persirgęs koronavirusu ir dėl šios priežasties PGR testas rodytų teigiamą rezultatą, tuomet  kartu taip pat reikėtų pateikti oficialią valstybinės gydymo įstaigos pažymą anglų kalbą, kurioje būtų užfiksuotas persirgimo šia infekcija faktas.

Greitieji testai

Atvykusiems į Graikiją asmenims atliekamas greitasis Covid 19 nustatymo testas, remiantis algoritmais, pagal PLF formos kodą.

Jei greitojo testo atlikimo metu nustatomas COVID 19 virusas, asmuo privalo izoliuotis 14 dienų savo pasirinktoje arba visuomenės sveikatos specialistų nurodytoje vietoje.

Pastaba: Keliaujant per Graikiją tranzitu, kuomet neišeinama iš oro uosto tranzito zonos, PLF formos pildyti bei testo rezultatų pateikti nereikia.

Konsulinės naujienos »
AGP.jpg

Nuo 2021 m. gegužės 10 d. įsigalios nauja Asmens grįžimo pažymėjimo (AGP) išdavimo tvarkos aprašo redakcija, patvirtinta 2021 m. balandžio 20 d. užsienio reikalų ministro įsakymu Nr. V-133 .

a5d8ea72b164e182e40358a819efc44b752f27fc.jpeg

Informuojame, kad 2021 m. kovo 30 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo Nr. XXII-1519 pakeitimo įstatymas , kuriame buvo patobulinta ir su Europos Sąjungos teisės aktų nuostatomis suderinta asmens dokumentų išdavimo procedūra.

 

Konsulinės naujienos »
keliones kipras 4.jpg
DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ KIPRE Įkelta2021.04.26

REIKALAVIMAI ATVYKSTANTIEMS

Iki pandeminės situacijos pabaigos, visi asmenys, vykstantys į Kiprą, ne vėliau nei 24 val. prieš skrydį turi užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass“. Kiekvienam šeimos nariui pildoma atskira anketa, už nepilnamečius tai daro jų tėvai ar globėjai. Anketą ir išsamią informaciją dėl jos pildymo galima rasti čia.

Šalys skirstomos į spalvines kategorijas (Žalia, oranžinė, raudona ir pilka), atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro teikiamus duomenis . Kipro vyriausybė šalių sąrašą atnaujins kiekvieną savaitę. Atvykimui taikomi reikalavimai skiriasi, priklausomai nuo to, iš kurios kategorijos valstybės atvykstate. Nuo 2021 m. balandžio 1 d. galioja šie reikalavimai:

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
2021 04 20 Kipro lietuviai.jpg

Ambasadorius Rolandas Kačinskas balandžio 19-21 dienomis su vizitu lankėsi Nikosijoje, Kipro Respublikoje. Vizito metu susitikimuose su aukštais Kipro Respublikos prezidentūros, parlamento ir užsienio reikalų ministerijos pareigūnais aptartos dvišalių santykių tarp Lietuvos Respublikos ir Kipro Respublikos plėtros perspektyvos, saugumo situacijos Rytų Viduržemio jūros ir Rytų Partnerystės regionuose, abiem šalims aktualūs ES darbotvarkės klausimai.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Graikijoje »

Balandžio 20 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Almantas Danilevičius, Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininkė Laima Andrikienė bei Lietuvos ambasadoriai Kroatijoje Jūratė Raguckienė, Vengrijoje Vytautas Pinkus ir Graikijoje Rolandas Kačinskas.

 

Ekonominiai santykiai »
IMG-20201127-WA0011.jpg

Informuojame, kad užsienio diplomatinėms atstovybėms Graikijoje buvo išplatintas pranešimas dėl galimybės registruotis vakcinavimui bei galimybės gauti nemokamus greituosius testus (self-tests), privalomus mokyklinio amžiaus vaikams grįžtantiems iš nuotolinio į įprastą mokymosi procesą.

Tiek vienu, tiek ir kitu atveju registracijos procesui asmuo privalo turėti Graikijos socialinio draudimo numerį AMKA.  Suaugę bei nepilnamečiai, kurie šio numerio neturi, registracijos vakcinavimui ar greitųjų testų gavimo procedūros užbaigimui, gali gauti laikinąjį AMKA numerį (t-AMKA). Tą galima padaryti:

1) Elektroniniu būdu svetainėje emvolio.gov.gr  (tik tuo atveju, jei asmuo turi Graikijos mokesčių inspekcijos išduotą mokesčių mokėtojo numerį AFM).

2) Atvykstant į piliečių aptarnavimo centrą KEP . Vaikus į KEP atlydi ir prašymą už juos teikia jų tėvai ar oficialūs globėjai.

 

Žemiau pateiktas išplatinto angliško pranešimo tekstas.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
171011726_876013692981312_512894970979377368_n.jpg

Balandžio 8 d. nuotoliniu būdu surengtuose rinkimuose Graikijos lietuvių bendruomenės (GLB) nariai išrinko naujos sudėties Tarybą, kuri savo pirmame oficialiame susitikime išsirinko pirmininkę bei pasiskirstė kitomis pareigoms.

GLB Tarybos pirmininke naujai kadencija buvo perrinkta Viktorija Gribinaitė-Naki.

Sveikindamas naują išrinktą GLB Tarybą, Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas palinkėjo sėkmingų darbų kuriant lietuviško bendruomeniškumo Graikijoje tradicijas, apjungiant po Graikiją išsibarsčiusius lietuvius bendrai veiklai, išsaugant ir stiprinat Graikijos lietuvių ryšius su Tėvyne, stiprinant lietuvybę bei garsinant Lietuvos vardą Graikijoje.

Ir džiaugsme, ir varge, Lietuvos Respublikos ambasada Graikijoje visada buvo ir išliks artimas Graikijos lietuvių bendruomenės partneris ir bendražygis“, -  pažadėjo ambasadorius.

Ambasadorius taip pat padėkojo buvusiems GLB Tarybos nariams už jų indelį stiprinant bendruomenę ir bendradarbiavimą su ambasada bei pakvietė juos išlikti aktyvias tolesniame bendruomenės gyvenime.

Lietuviai Graikijoje »
kipro lietuviai 4.jpg

Informuojame, kad  užsipildžius visiems galimiems priėmimo laikams, balandžio 12 d. registracijos procesas buvo sustabdytas.

Lietuvos Respublikos ambasada Graikijos Respublikoje šių metų gegužės 12 - 14 dienomis rengia konsulinę misiją į Nikosiją.  

Misija vyks Lietuvos Respublikos garbės generalinio konsulato Kipro Respublikoje patalpose adresu: 24 Spyrou Kyprianou Avenue, CY-1075 Nikosija (Deloitte pastato konferencijų salėje).

Konsulinės misijos metu bus priimami prašymai dėl pasų bei asmens tapatybės kortelių keitimo ir išdavimo, užsienyje registruotų civilinės būklės aktų (vaikų gimimo, santuokos, ištuokos, mirties) įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, išrašų iš Civilinės būklės aktų registro išdavimo, konsulinių pažymų išdavimo, AGP išdavimo, dokumentų iš Lietuvos institucijų pareikalavimo, gyvenamosios vietos deklaravimo, konsulinės registracijos ir kt. Esant dideliam interesantų skaičiui, pirmenybė bus teikiama toms konsulinėms paslaugoms, kurios negali būti teikiamos nuotoliniu būdu.

Konsulinės misijos metu bus aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravę ir jiems paskirtu laiku atvykę asmenys.

Konsulinės naujienos »
164625368_10222035662058925_4861118657628741922_o.jpg

2021 m. kovo 25 d., Graikijai minit 200-ų metų jubiliejų nuo Nepriklausomybės kovų pradžios, Vilniaus centre buvo mėlynai nušviesti pagrindiniai miesto tiltai - tokiu būdu buvo perduoti nuoširdūs Lietuvos sostinės sveikinimai Atėnams.

Sveikinimus Graikijos parlamentui perdavė ir Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komitetas savo trimis kalbomis išplatintame pareiškime atkreipdamas dėmesį į tai, kad 1821 m. kovo 25 d. prasidėjusi graikų tautos nepriklausomybės kova buvo pirmas liberalus demokratinis tautinio išsivadavimo judėjimas XIX amžiaus Europoje, padaręs įtakos ne tik graikų, bet ir kitų tautų išsivadavimui iš priespaudos, taip pat turėjęs įtakos ir lietuvių tautos atgimimui.

Pilną pranešimą ir praeiškimo tekstus galite rasti LR Seimo puslapyje.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Lietuvos ambasada Atėnuose pasidalino darbuotojų sudėtu vaizdo įrašu, kuriame nuskambėjo Lietuvos ir Graikijos himnai, ambasadoriaus Rolando Kačinsko šventinė kalba, o taip pat buvo sudaryta galimybė peržiūrėti prodiuserių kompanijos „TymDrym“ sukurtą dokumentinį vaizdo klipą „Lithuania. Independent 30 Years“.

konsuline info 5.jpg

Mieli lietuviai,

Keičiasi registracijos konsuliniam priėmimui tvarka.

Nuo šiol atvykimo laiko rezervacija vyks Užsienio reikalų ministerijos elektroninėje platformoje KONSREG.

konsuline info 1.jpg
KONSULINĖ INFORMACIJA Įkelta2021.01.20

Dalis užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje tam, kad būtų sutikrinta Jūsų tapatybė, nuskaityti reikiami biometriniai duomenys (pirštų antspaudai ir parašas).

Ambasada nedelsdama informuos, jei būtų patvirtinti galiojančios tvarkos pakeitimai.

Konsulinės naujienos »
svarbi info 1.jpg

Lietuvoje šiuo metu yra įvestas karantinas, galiojantis, galiojantis iki balandžio 30 dienos.

Išsami informacija apie šiuo metu galiojančius reikalavimus atvykstantiems į Lietuvą asmenims yra pateikta Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje.

 

Konsulinės naujienos »
Medvedev portret.jpg

Pasitinkant Sausio 13-ąją, populiarus Graikijos naujienų portalas Huffington Post išspausdino Graikijos auditorijai skirtą ambasadoriaus Rolando Kačinsko interviu su savo vardą į Lietuvos istoriją įrašiusiu Lietuvos graiku Nikolaj Medvedev apie trisdešimties metų senumo įvykius Vilniuje (ir Maskvoje), padėjusius apginti Lietuvos laisvę ir galiausiai nulėmusius Sovietų Sąjungos griūtį.

Skaitytojams pateikiame lietuvišką šio straipsnio versiją.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata