Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Konstitucijos-egzaminas.jpg

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 13-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. 2019 m. egzamino globėjas – J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, egzaminą organizuoja LR teisingumo ministerija, informaciniai partneriai – DELFI ir LRT.


Konstitucijos egzaminas vyks dviem etapais: 2019 m. spalio 3 d. ir spalio 17 d. Nugalėtojų apdovanojimų ceremonija vyks spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.
Testų klausimai, kaip ir kasmet, bus pritaikyti skirtingoms tikslinėms grupėms: 5-7 kl., 8-9 kl. ir 10-12 kl. Moksleiviams (1-4 kl. moksleiviai atliks kūrybinę užduotį), žmonėms, neturintiems teisino išsilavinimo ir teisinį išsilavinimą turintiems bei teisę studijuojantiems piliečiams. Egzaminą bus galima laikyti savivaldybėse, mokyklose, aukštosiose mokyklose, laisvės atėmimo įstaigose ir internetu.


Užsienyje gyvenantys lietuviai taip pat kviečiami prisijungti prie visuotinės akcijos, išbandyti savo jėgas ir laikyti Konstitucijos egzaminą internetu. Egzaminas vyks spalio 3 d., pradžia – 12 valandą (Lietuvos laiku). Registracija laikantiems internetu nėra privaloma. Virtualus egzaminas vyks naujienų portale DELFI. Atkreipiame dėmesį, kad laikantieji internetu dalyvaus tik I egzamino etape (geriausieji bus atrinkti vertinant teisingai atsakytų klausimų skaičių ir testo sprendimo laiką).

Lietuviai Graikijoje »
Το ΟΧΙ των λαών της ΒΑΛΤΙΚΗΣ.jpg

Artėjant Baltijos kelio trisdešimtmečiui, vienas didžiausių Graikijos dienraščių "To VIMA" išspausdino Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko straipsnį, kuriuo Graikijos žmonėms primenamos  skaudžios Ribentropo-Molotovo pakto pasekmės bei pasakojama apie Baltijos kelio svarbą Lietuvos, Latvijos ir Estijos tautų žmonėms.

 

 

 

 

 

 

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
67696337_359864384933599_5351321584852271104_n.jpg

Rugpjūčio 5 dieną Lietuvos ambasadoje Atėnuose vyko susitikimas su itin ilgų distancijų bėgiku Aidu Ardzijausku bei restauruoto Arūno Žebriūno klasika tapusio filmo „Riešutų duona“ peržiūra.

Likus vos valandai iki renginio pradžios Atėnus pasiekęs garsus Lietuvos bėgikas A. Ardzijauskas svečiams pasakojo apie savo pasirinktą iššūkį – Baltijos kelio 30-mečio proga nubėgti atstumą nuo šiauriausio iki piečiausio Europos žemyninės dalies taško.

Šis įspūdingas maršrutas prasidėjo gegužės 24 dieną Norvegijos šiaurėje ir tęsėsi daugiau nei du mėnesius. Nors galutinis Aido tikslas buvo pasiekti piečiausią Graikijos tašką esantį Peloponese, dėl nenumatytų aplinkybių maršrutą teko koreguoti ir bėgikas finišavo anksčiau, įveikęs 5200 km. Renginio metu jis dalijosi kelionės įspūdžiais, praktiniais patarimais bei sulaukė itin daug klausimų.

Lietuviai Graikijoje »
himnas Atėnai.jpg

Liepos 6 dieną, 21:00 valandą Lietuvos tautiška giesmė skambėjo visoje Graikijoje: ambasados kolektyvas kartu su Atėnuose reziduojančiais lietuviais bei miesto lankytojais iš Lietuvos himną giedojo ant aukšiausos Atėnuose Lykabeto kalvos; Salonikų lietuviai kartu su mieste besisvečiuojančiu choru "Cantare" iš Klaipėdos šiam įvykiui pasirinko Salonikų simbolį - baltąjį bokštą. Tuo tarpu Kretos lietuviai Fodele paplūdimyje šalia salos sostinės Herakliono Lietuvos himnu palydėjo į jūrą besileidžiančią saulę.

 

 

Lietuviai Graikijoje »
ASC_0950.jpg

Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_7970.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijos Respublikoje, Kirpro Respublikai ir Albanijos Respublikai Rolandas Kačinskas šiandien pasirašė užuojautų knygoje Albanijos ambasadoje Atėnuose dėl dviejų Albanijos karių žūties, per pratybas Latvijos Adažių kariniame poligone.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Atėnuose ir kitose Graikijos vietovėse daugėjant nuo kišenvagių nukentėjusių turistų iš Lietuvos, primename išlikti budriais ir saugoti savo asmeninius daiktus tiek turistų gausiai lankomose vietose, tiek ir viešajame transporte, kavinėse, paplūdimiuose ir kt.

Jei tapote vagystės auka, nedelsiant susisiekite su vietos policija, o praradę asmens dokumentus kreipkitės į mūsų atstovybę Atėnuose dėl Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo telefonu +30 2107294357; el. paštu [email protected] arba asmeniškai (Vas. Konstantinou 38, 11635 Atėnai) ambasados darbo valandomis.


Nuotrauka iš "The Straits Times"

Lietuviai Graikijoje »
oP69amoA_jpeg.jpg

Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos Respublikos ambasados Graikijos Respublikoje surengtas diplomatinis priėmimas, skirtas paminėti net tris svarbias Lietuvai progas: Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą, penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines ir Baltijos kelio trisdešimtmetį.

Svarbiausiu šventės akcentu tapo Mariaus Markevičiaus dokumentinio filmo „Kita svajonių komanda“ peržiūra. Dokumentinė juosta, kurioje per legendinės 1992 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kelionę į šlovės viršūnę atskleidžiama ir sovietų okupacijos, trėmimų, 1991 m. sausio 13-osios įvykių pažymėta dramatišką lietuvių tautos lemtis bei nelengvas Lietuvos kelias į pripažinimą po nepriklausomybės atgavimo, nepaliko abejingų. Su didelių susidomėjimu filmą stebėjo per 250 kviestinių svečių – Graikijos valstybės institucijų, diplomatinio korpuso, verslo, akademinės visuomenės, žiniasklaidos atstovų, gausus Graikijoje gyvenančių lietuvių būrys. Renginį savo dalyvavimu pagerbė ir buvęs Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, šiuo metu Atėnų AEK BC komandoje žaidžiantis Jonas Mačiulis, LKL prezidentas Remigijus Milašius, “Žalgirio klubo direktorius Paulius Motiejūnas, Graikijos Krepšinio federacijos bei Graikijos Krepšinio lygos valdančiųjų tarybų nariai.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublika, kaip ir plačioji tarptautinė bendruomenė, nuosekliai laikosi Šiaurės Kipro Turkų Respublikos, esančios šiaurinėje Kipro salos dalyje, nepripažinimo politikos. Šiaurės Kipro Turkų Respubliką iki šiol yra pripažinusi tik Turkijos Respublika.

Su nuosavybe, esančioje Kipro Vyriausybės faktiškai nekontroliuojamoje šiaurinėje Kipro salos dalyje susiję santykiai išlieka vieni jautriausių, kol bus taikiai išspręstas Kipro salos suvienijimo klausimas. Nacionaliniai ir tarptautiniai teismai praeityje priėmė nepalankius sprendimus asmenų, įsigijusių nekilnojamojo turto šiaurinėje Kipro salos dalyje, atžvilgiu, įpareigodami juos ne tik grąžinti įsigytą nekilnojamąjį turtą buvusiems teisėtiems savininkams, bet ir atlyginti žalą. Dėl to egzistuoja reali rizika, kad taip nusprendę investuoti Lietuvos Respublikos piliečiai ne tik negalės pasinaudoti valstybės apsauga, bet ir gali būti įpareigoti vykdyti kitų Europos Sąjungos valstybių narių teismų sprendimus. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojama elgtis atsakingai ir susilaikyti nuo nekilnojamojo turto sandorių ar kitokios sutartiniais įsipareigojimais grindžiamos ūkinės ar kūrybinės veiklos šiaurinėje Kipro salos dalyje.

Informacija apie nekilnojamojo turto įsigijimą Kipro Vyriausybės faktiškai nekontroliuojamoje šiaurinėje Kipro salos dalyje: lietuvių kalba ir anglų kalba.

Konsulinės naujienos »
22320.jpg
Priėmus 2019 m. vasario 13 d. Vyriausybės nutarimą Nr. 139 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 16 d. nutarimo Nr. 1135 „Dėl Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio tarifų ir Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio mokėjimo ir grąžinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo, buvo pakeistas konsulinio mokesčio tarifas už asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą (AGP). Konsulinio mokesčio dydis buvo padidintas nuo 5 eurų iki 20 eurų.
 
Ši Nutarimo nuostata įsigalioja nuo 2019 m. kovo 1 dienos. 
Konsulinės naujienos »

Remiantis Europos Sąjungos reglamentu, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas, nuo 2019 m. vasario 16 d. Europos Sąjungoje tam tikriems viešiesiems dokumentams ir jų patvirtintoms kopijoms netaikomas reikalavimas juos legalizuoti ar tvirtinti apostile. Kai kurie iš šių dokumentų (žr. išskirtus paryškintuoju šriftu) gali būti išduodami kartu su daugiakalbe standartine forma – taip išvengiama reikalavimo pateikti dokumento vertimą; be to, visais atvejais turi būti priimtas bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje narėje atliktas patvirtintas vertimas.

Konsulinės naujienos »
52338366_10215877942399782_1142638554036305920_n.jpg

Vasario 11-14 dienomis vizito Atėnuose lankėsi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos vadovaujama delegacija.

Vizito metu ypatingas dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Graikijos bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje bei Graikijos prisijungimo prie Lietuvos vadovaujamo Europos Sąjungos Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) projekto, skirto sukurti ES kibernetines greito reagavimo pajėgas, aptarimui.

Užsienio politika ir diplomatija »
52008333_10215822769660498_2252427785148563456_n.jpg

Vasario 5 d.  ambasadorius Rolandas Kačinskas dalyvavo žinomos  graikų filantropės, UNESCO geros valios ambasadorės  Mariannos Vardinoyannis fondo „Elpida“ organizuotoje  Europos Sąjungos komisaro  Vytenio Andriukaičio sutikimo ceremonijoje, kuri vyko vaikų onkologijos centre Atėnuose.

Susitikimo metu buvo aptarta galimybė vystyti medicininę diplomatiją ir užmegzti bendradarbiavimą tarp Graikijos ir Lietuvos įstaigų, dirbančių vaikų onkologijos srityje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata