Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoriaus R. Kačinsko darbo vizitas Kretoje

Sukurta 2018.11.15 / Atnaujinta 2018.11.15 13:06
   Ambasadoriaus R. Kačinsko darbo vizitas Kretoje
   Ambasadoriaus R. Kačinsko darbo vizitas Kretoje
   Ambasadoriaus R. Kačinsko darbo vizitas Kretoje

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas lapkričio 13 d. Kretoje susitiko su šios didžiausios Graikijos salos ir vienos iš 13-os Graikijos periferijų gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos ir viename iš Europoje lyderiaujančių tyrimų ir technologijų centrų FORTH (angl. – Foundation for Research and Techonolgy Hellas), kur susitiko su šios institucijos  prezidentu prof. Nektarios Tavernarakis ir kitais vadovais.

   Susitikime su Kretos regiono gubernatoriumi ir miestų merais ambasadorius R.Kačinskas aptarė bendradarbiavimo galimybes turizmo ir prekybos srityse, susisiekimo tarp Lietuvos ir Kretos klausimus, Kretos salos iniciatyvas užtikrinat kokybiškas turizmo paslaugas.

   Susitikimai su Kretos vietinės valdžios atstovais leido ne tik išgirsti apie Kretos turizmo plėtros planus, bet ir pristatyti Lietuvos turizmo potencialą, ypač sveikatos ir konferencijų turizmo srityse, pasidalinti Lietuvos patirtimi kovojant su didžiausiais iššūkiais turizmui– sezoniškumu ir regioniniu netolygumu.

   Hersonissos miesto meras išreiškė interesą užmegzti artimesnius bendradarbiavimo ryšius su viena iš Lietuvos savivaldybių.

   Graikijos tyrimų ir technologijų centro FORTH būstinėje R.Kačinskas domėjosi kretiečių patirtimi kaip 1983 metais plyname lauke įkurtą centrą išauginti iki Europinio lygio tyrimų institucijos, vykdančios veiklą elektroninių struktūrų ir lazerių, molekulinės biologijos ir biotechnlogijos, kompiuterių mokslų, taikomosios matematikos ir cheminės inžinerijos srityse.

   Savo ruožtu Lietuvos ambasadorius pristatė Lietuvoje įgyvendinamą Integruotų  mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) kūrimo ir plėtros koncepciją, domėjosi galimybėms jiems bendradarbiauti su Graikijos FORTH.

   ***

   Lietuvos ambasadoriaus vizitas Kretoje susilaukė nemenko spaudos dėmesio. Apie ambasadoriaus susitikimus su gubernatoriumi ir merais rašė Neakriti.gr; Creta24.gr; Ert.gr ir kai kurie kiti vietos portalai.

   Pažymima, kad susitikimų metu daugiausia dėmesio buvo skirta temoms turizmo plėtros, prekybinių ryšių tarp Kretos ir Lietuvos verslininkų skatinimo bei žemės ūkio srityse.

   „Ambasadorius išreiškė norą dėl pasidalijimo patirtimi bei abipusės iniciatyvos įgyvendinimo plėtojant medicininį ar konferencinį turizmą, kurio lygis Lietuvoje yra aukštas“, - rašė Neakriti.gr .

   Naujienlaiškio prenumerata