Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius prisijungė prie Laisvės kelio iš Graikijos išplatindamas raginimą paremti Baltarusius jų kovoje už demokratiją

Sukurta 2020.08.24 / Atnaujinta 2020.08.24 11:50
  Ambasadorius prisijungė prie Laisvės kelio iš Graikijos išplatindamas raginimą paremti Baltarusius jų kovoje už demokratiją

  Rugpjūčio 23 d. vakarą beveik 50 tūkst. žmonių Lietuvoje susikibo rankomis nuo Vilniaus iki Medininkų, kad pareikštų palaikymą už demokratines permainas savo šalyje kovojantiems baltarusiams.

  Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas prisijungė prie akcijos iš Atėnų, išplatindamas per socialinius tinklus kvietimą graikų kalba palaikyti baltarusius. 

   

  Pilną kreipimosi tekstą graikų kalba rasite čia.

  Žemiau - kreipimosi vertimas į lietuvių kalbą:

  Kvietimas paremti baltarusių demokratijos siekį
   
  Šiandien apie 50 tūkstančių Lietuvos žmonių susikabino rankomis į 32 km ilgio grandinę nuo savo sostinės Vilniaus centro iki Baltarusijos pasienio, tokiu būdu solidarizuodamiesi su demokratijos reikalaujančia pilietine kaimyninės šalies visuomene.
  Šia taikia akcija savotiškai pratęstas prieš 31 metus įvykęs Baltijos kelias, kurio metu 2 mln žmonių susikabinę rankomis sujungė tris Baltijos valstybių sostines Vilnių, Rygą ir Taliną, reikalaujant laisvės ir demokratijos, ir kuri tapo pokyčių katalizatoriumi.
   
  Pokyčiai Baltarusijoje taip pat galimi, tačiau juos šalyje gali išsikovoti tik patys baltarusiai.
  Ką mes galime ir turime padaryti, tai nelikti abejingais.
   
  Baltarusija turi rūpėti ne tik kaimynėms, bet visiems geros valios žmonėms. Ant svarstyklės pastatyta demokratija, žmogaus teisės, Vakarų vertybės, ir ne bet kur, o Europoje, ES kaimynystėje.
   
  Pareikšti, kad rugpjūčio 9 d. vykę rinkimai nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi bei pareikalauti nustoti smurto yra mažiausia ką galim ir privalom padaryti. Turim rasti būdų ir priemonių, kurios paskatintų rėžimą sėsti prie stalo su pilietine visuomene ir tartis su ja dėl kelio, kaip būtų galima išeiti iš dabartinės padėties taikiai ir europietiškai. Nauji, skaidrūs prezidento rinkimai būtų tinkamas kelias.
   
  Deja, vietoj to, kol kas matom bandymą pakreipti, o jei tiksliau – iškreipti pasakojimą, įpiršti mintį, kad įvykiai Baltarusijoje, neva, buvo inspiruoti Vakarų ir nukreipti prieš šalies stabilumą ir ateitį.
   
  Girdėtas pasakojimas, bet neteisingas... Todėl negalime užkibti ant tokio kabliuko, kad neva NATO didina savo karinį buvimą prie vakarinių Baltarusijos sienų. Jei ir matom kažką didėjant prie Baltarusijos sienų ir kitur pasaulyje, tai tik pasigerėjimą Baltarusijos žmonėmis, kurie išdrįso išeiti į gatves.
   
  Užtvanka įskilo, upės nebesustabdysi. Anksčiau ar vėliau ji išsiverš, kaip kažkada išsiveržė Lietuvos laisvės banga. Gal tai neįvyks rytoj, bet tikrai įvyks. Bet kokiu atveju, pokyčių bangą gali lemti tik patys Baltarusijos žmonės. Tuo tarpu mes, laisvas pasaulis, galim suteikti jiems tikėjimą ir viltį, pasiųsdami žinią, be jokių išskaičiavimų ir „pakavimų“, kad jų ateitis mums rūpi. Tam, kad kai šalis bus laisva, nebūtų gėda žmonėms pažiūrėti į akis.

  Naujienlaiškio prenumerata