Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Ambasadorius Rolandas Kačinskas Albanijoje susitiko su Prezidentu Ilir Meta

Sukurta 2017.11.30 / Atnaujinta 2017.11.30 10:40
  Ambasadorius Rolandas Kačinskas Albanijoje susitiko su Prezidentu Ilir Meta

  Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas lapkričio 28-29 dienomis lankėsi Albanijos sostinėje Tiranoje, kur dalyvavo 105-osioms nepriklausomos Albanijos valstybės įkūrimo metinėms skirtose iškilmėse. 

  Vizito metu Lietuvos ambasadorius 

  R.Kačinskas susitiko su naujai išrinktu Albanijos prezidentu Ilir Meta, kuriam perdavė Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo su Albanijos nepriklausomybės diena laišką ir aptarė dvišalių santykių perspektyvas.

  R.Kačinskas pasidžiaugė, kad šiemet 25-ąsias diplomatinių santykių užmezgimo metines mininčioms Lietuvai ir Albanijai pavyko sukurti tvirtą, abipuse pagarba ir supratimu grįstą partnerystę.

  Tiranoje R.Kačinskas taip pat derino dvišalių vizitų kalendorių ir turinį. 

  Kiti metai Albanijai yra ypatingai svarbūs dėl šios šalies siekio pradėti derybas dėl narystės ES. 

  Pasak Lietuvos ambasadoriaus, Lietuva pasisako už nuoseklią ir tvarią ES plėtrą Vakarų Balkanų regione, remia Albanijos pastangas tvirtinti ryšius su ES ir yra pasirengusi toliau dalytis savo ekspertų eurointegracine patirtimi, ypač per ES Dvynių (Twinning) programą.

  Lietuva itin vertina Albanijos visišką prisijungimą prie ES užsienio ir saugumo politikos pozicijų.

  “Tai rodo aiškų šalies europinį pasirinkimą ir įsipareigojimą ES vertybėms”, pabrėžė R.Kačinskas.

  Šalia Eurointegracinių klausimų, R.Kačinskas vizito Albanijoje metu ieškojo naudingo dvišalio bendradarbiavimo galimybių verslo ir turizmo srityse bei galimybių kitais metai Albanijoje surengti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtą renginį.

   

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata