Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 

plačiau »

Tel. +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
Faksas +30 210 72 94 347
El. paštas

Aptartos galimybės stiprinti Lietuvos ryšius su Salonikais

Sukurta 2018.02.01 / Atnaujinta 2018.02.01 10:37
   Aptartos galimybės stiprinti Lietuvos ryšius su Salonikais
   Aptartos galimybės stiprinti Lietuvos ryšius su Salonikais

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sausio 30-31 lankėsi Salonikuose, kur ieškojo naujų bendradarbiavimo su šiuo vienu svarbiausių Graikijos ekonomikos, prekybos ir kultūros centrų galimybių, atliko parengiamąjį darbą atkurtos Lietuvos 100-čio paminėjimo renginiui Salonikuose bei aptarė su vietos lietuviais būdus, kaip būtų galima stiprinti bendruomenės gyvenimą. 

   Susitikimuose su Graikijos vidurio Makedonijos regiono vice-gubernatore Paraskevi (Voula) Patoulidou ir Salonikų miesto vice-meru Spyros Pengas Lietuvos ambasadorius pristatė verslo Lietuvoje galimybes ir ekonomines šalies tendencijas. 

   Susitikimuose deklraruotas abipusis interesas stiprinti regioninius ir miestų tarpusavio ryšius, didžiausią dėmesį skiriant tarpusavio prekybos ir ekonominei plėtrai, turizmo skatinimui, bendradarbiavimui kultūros, švietimo, mokslo, aplinkosaugos ir miesto valdymo srityse.

   R.Kačinskas pakvietė Graikijos regioninės ir miesto valdžios atstovus sudalyvauti  atkurtos Lietuvos 100-čio jubiliejui skirtame knygos - šiuolaikinių Lietuvos poetų antologijos graikų kalba - pristatyme, kurį ambasada su antologijos leidykla rengs gegužės mėn. 3-6 d.d. vyksiančioje Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje.

   Susitikime su Salonikų lietuviais ambasadorius R.Kačinskas ragino juos stiprinti bendruomenės institucijous ryšius, oficialiai burtis į Graikijos lietuvių bendruomenės Salonikų skyrių ir aktyviai dalyvauti lapkričio 10-11 dienomis rengiamame antrąjame Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydyje, kuris šį kartą vyks Kretoje.

   Nuotraukose: su Salonikų vice-meru Spyros Pengas (dešinėje) ir Lietuvos garbės konsulu Nikolaos Trypanis; su Graikijos Vidurio Makedonijos regiono vice-gubernatore Paraskevi (Voula) Patoulidou

   Naujienlaiškio prenumerata