Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
SVARBI INFO KIPRAS.jpg

Informuojame dėl šiuo metu Kipro Respublikoje taikomų COVID-19 viruso plitimo prevencijos priemonių:

1420 visą parą veikianti Kipro Sveikatos ministerijos COVID-19 pagalbos linija, skirta pranešti esamiems simptomams.

1450 visą parą veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

1412 nuo 8:00 iki 20:00 val. veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

+357 22887171 visą parą veikiantis greitosios pagalbos tarnybos numeris.

Pilną taikomų priemonių sąrašą angų kalba galite rasti čia: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/

Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »

Informuojame, kad balandžio 28 d. Graikijos Premjeras paskelbė ribojančių COVID19 viruso plitimo prevencijos  priemonių švelninimo preliminarų planą. Žemiau pateikiama atnaujinta šiuo metu galiojančių priemonių santrauka.

________

  • 1135 visą parą veikiantis Visuomenės sveikatos priežiūros centro informacinis telefonas.
  • 1110 visą parą veikianti Atėnų periferijos ir Atėnų gydytojų asociacijos kuruojama trumpoji telefono linija informacijai dėl viruso simptomų bei skirta pranešti apie prevencinių priemonių nesilaikymą

        Informacinis portalas graikų kalba: Covid19.gov.gr

________

DĖMĖSIO: šiuo metu šalyje privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas viešajame transporte, taksi, visose medicinos paslaugas teikiančiose institucijose bei liftuose.  Numatyta bauda už šios prievolės nesilaikymą 150 eur.

Iki gegužės 31 d. 12 val.: visiems  atvykusiems į šalį taikomas 14 dienų privaloma saviizoliacija.

Konsulinės naujienos »
KARANTINAS 5.jpg

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė nuo kovo 16 d. paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Gegužės 6 d. dieną Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. 

Su nutarimo suvestine redakcija (2020 m. gegužės 13 d.)  galite susipažinti paspaudę šią nuorodą

Naujausias Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas dėl grįžimo į Lietuvą galimybių ir apribojimų galite rasti čia: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

 

Svarbiausia su koronaviruso plitimu Lietuvoje susijusi informacija: SPAUSKITE ČIA

 

Konsulinės naujienos »
94018_5d122a9f5859ba46c3400f72ea977c5e.jpg

Informuojame, kad dėl Kipre taikomų COVID19 plitimą ribojančių priemonių, Lietuvos Respublikos Generalinis garbės konsulatas Nikosijoje laikinai neveikia. Nuo gegužės 22 d., esant būtinybei, bus priimami iš anksto užsiregistravę asmenys.

Generalinio garbės konsulato kontaktiniai duomenys: https://gr.mfa.lt/gr/lt/garbes-konsulai/kipre

Konsulinės naujienos »
INFO LIETUVOS PILIECIAMS 4.jpg
KONSULINĖ INFORMACIJA Įkelta2020.04.09

Dalis Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje.

Konsulinės naujienos »
dip life.png

Naujausiame "Greek Diplomatic life" numeryje išspausdintas Ambasadoriaus Rolando Kačinsko straipsnis, skirtas ką tik praėjusiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejaus progai.

"Pasaulyje be laisvių, demokratijos ir žmogiškumo, nebus ateities ir Lietuvai. Mažiausiai ko tikėjausi rašydamas proginį straipsnį atkurtos Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio proga, tai naudoti tokių žodžių kaip nepriklausomybės jubiliejus ir koronavirusas derinius", - rašė ambasadorius savo socialinio tinklo paskyroje.

Pateikiame straipsnio vertimą į lietuvių kalbą:

"Lietuva savo istorijai itin reikšmingą datą - Kovo 11-ąją - ruošėsi pasitikti iškilmingais diplomatiniais priėmimais, parodomis ir koncertais. 2020-ieji Lietuvai pranašavo būti šventiški ir daug žadantys.

Geriausią Europoje krepšinio areną Kaune užpildantys krepšinio sirgaliai laukė “Žalgirio” patekimo – jau trečius metus iš eilės - į Eurolygos atkrentamąsias varžybas. Eurovizijos gerbėjai pirmą kartą festivalio istorijoje vylėsi Lietuvos, atstovaujamos “The Roop” su jų uždegančia daina “On Fire”, pergalės. Lietuvos ekonomikai buvo prognozuojamas virš 3 proc augimas, pratęsiantis jau beveik dešimtmetį demonstruotą nuoseklų šalies ekonomikos plėtrą, padėjusią priartinti Lietuvos žmonių gerbūvį prie ES vidurkio. Kylantys viešbučiai, spa centrai ir restoranai laukė rekordinio turistų srauto iš užsienio.

Visa tai dabar arba atidėta, arba atšaukta.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
92052754_3342976115719012_9076265219373662208_n.png

DĖMESIO!

Remiantis balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtu 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimu informuojame:

  • Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  draudžiama į  Lietuvos Respubliką keleiviniais laivais (keltais) gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius,  išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint Vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.
  • Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos  tarptautinių oro uostų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.
  • Nuo balandžio 3 dienos 0:00 val. asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją  bus leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budzisko (tik jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.
  • Grįžtantieji turėtų būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje.
  • Užsienio reikalų ministerija organizuotą valstybės pagalbą pargabenant piliečius į Lietuvos Respubliką tęs iki 2020 m. balandžio 3 d.

 

Daugiau informacijos rasite Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

 

Konsulinės naujienos »
89951569_10219035422734817_6162033912223629312_n.jpg

Kovo 17 dieną, pasinaudojant Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmu,  į Atėnus atkeliavo Lietuvos pagalbos Graikijai krovinys, skirtas šaliai dar prieš COVID-19 epidemijos pradžią susidūrusiai su kitu dideliu iššūkiu - netikėtai išaugusiais migracijos srautais ties jos saugoma Europos Sąjungos išorine siena su Turkija.

"Lietuvos siųsto pagalbos krovinio kelionė per Europą - tikras Europietiško solidarumo pavyzdys, kurio šiandien reikia mums visiems kaip niekados anksčiau", - sakė ambasadorius Rolandas Kačinskas.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Nuo šiol užsienio lietuviai svarbiausias Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės naujienas galės susižinoti specialiai jiems skirtoje informacinėje platformoje – LITUANICA LRT.lt portale, adresu www.lrt.lt/lituanica.

„Simboliška, kad tokia platforma atsiranda Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. XXI amžiaus Lietuva yra globali Lietuva, vienijanti po visą pasaulį kartu su pirmosiomis bei šiandienos emigracijos bangomis pasklidusius Lietuvos išeivius. Šiuo projektu norime pasiųsti jiems žinią, kad po visą pasaulį išsibarstę išeiviai yra labai svarbi Lietuvos dalis, su kuria norime palaikyti ryšį“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Naujojoje LRT LITUANICA platformoje bus pateikiamos išeiviams aktualios Lietuvos naujienos, analizuojami įvairūs jiems svarbūs klausimai, taip pat skelbiama pasaulio lietuvių bendruomenių informacija, pasakojimai apie užsienyje gyvenančius lietuvius, vyks pasaulio lietuviams skirtos televizijos LRT LITUANICA transliacijos. LRT LITUANICA kurs žurnalistės Ugnė Jonaitytė ir Karolina Marcinkevičiūtė. Projekto naujienas taip pat galima sekti ir LRT LITUANICA „Facebook“ paskyroje.

 

Lietuviai Graikijoje »

Informuojame, kad šiandien buvo patvirtinti pirmieji užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejai Albanijos Respublikoje.

Motinos Teresės universitetinės ligoninės Tiranoje infekcinių ligų skyriuje įkurtas specialus gydymo ir karantinavimo centras. Privačios ligoninės šalyje nėra įgaliotos dirbti su COVID-19 atvejais.

Konsulinės naujienos »
83706681_176667280093696_2327928474079068160_n.jpg

Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Lietuvos Respublikos ambasados Graikijos Respublikoje diplomatė Rūta Vaičiūnienė šiandien Atėnuose dalyvavo ceremonijoje, skirtoje pagerbti Holokausto aukas, kurios metu padėjo vainiką ant memorialo Holokausto metu nužudytiems Graikijos žydams bei pagerbė aukas tylos minute. Ceremonijoje dalyvavo ir kitų Atėnuose reziduojančių ambasadų, šalies vyriausybės, Graikijos žydų bendruomenių atstovai, žuvusiųjų artimieji.

Sausio 27-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną, 1945 m. buvo išlaisvinta Aušvico koncentracijos stovykla. Nuo 2005 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja šią dieną paskelbė kasmetine Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.

Neišmokta istorija yra linkusi kartotis, todėl minėdami šią dieną ir pagerbdami aukas mes saugome ateities kartas ir skleidžiame žinią, kad tragedija negali pasikartoti. Nei vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei.

Istorinė, kultūros diplomatija »
79670511_10218219302612324_3480058253004505088_o.jpg

Gruodžio 17 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas pakvietė grupelę Graikijos pareigūnų, Think-Tank ekspertų, verslo asociacijų vadovų ir žurnalistų aptarti Lietuvos-Graikijos santykių būklę ir bendradarbiavimo planus kitiems metams, siekiant bendro tikslo – stipresnės, veiksmingesnės ir vieningesnės ES ir NATO, tuo metu, kai tarptautiniai santykiai darosi vis labiau sudėtingesni.

 

 

Užsienio politika ir diplomatija »
79870153_1494067107423485_2174678736673177600_n.jpg

Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasados Graikijoje antroji sekretorė Rūta Vaičiūnienė dalyvavo Salonikų Aristotelio universitete vykusioje tarptautinėje konferencijoje “Via Carpatia - kelias į ateitį”.

Via Carpatia, tarptautinis transporto projektas, kuriame Lietuva dalyvauja kartu su Lenkija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija ir Graikija, numato kelių nuo Klaipėdos iki Salonikų infrastruktūros plėtrą.

“Europos šiaurę ir pietus, Baltijos ir Egėjo jūras jungiantis kelias turi didelę geostrateginę reikšmę, neabejotinai bus naudingas tiek projekte dalyvaujančioms šalims, tiek ir visai Europai”, savo pasisakyme pabrėžė R.Vaičiūnienė.

Ekonominiai santykiai »

Informuojame, kad pertvarkant konsulinių funkcijų atlikimo organizavimo tvarką nuo 2019 m. gruodžio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasada Graikijos Respublikoje nepriims ir nenagrinės prašymų išduoti Šengeno ar nacionalinę vizą.

Visais kelionių po Šengeno erdvę klausimais Graikijoje bei Kipre teisėtai gyvenantys trečiųjų valstybių piliečiai turi teirautis Graikijos ar Kipro migracijos tarnyboje.

 

Please be informed that as of 22 December 2019, due to rearrangements in the organization of performance of consular functions, the Embassy of the Republic of Lithuania in the Hellenic Republic will not receive and examine applications for Schengen or national visas.

The third-country nationals legally residing in Greece or Cyprus should consult the Migration Office of the country of residence with regard to all matters relating to travel within the Schengen area.

Konsulinės naujienos »
75572139_10218011949388623_3695158032028663808_n.jpg

Lapkričio 23-24 dienomis ambasada ir Graikijos lietuvių bendruomenė dalyvavo tarptautinėje labdaros Kalėdų mugėje Atėnuose. Mugės metu surinktos lėšo aukojamos NVO "Vaiko draugai" socialiai remtinų šeimų vaikų darželio išlaikymui.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata