Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atėnų rivjeroje atidaryta lietuviška lauko bibliotekėlė

Sukurta 2018.09.21 / Atnaujinta 2018.10.11 12:52
  Atėnų rivjeroje atidaryta lietuviška lauko bibliotekėlė

  Lietuvos ambasada Graikijoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų priemiesčio Vari-Voula-Vouliagmeni savivaldybei įteikė dovaną –vaikams skirtą nemokamą bibliotekėlę.

  Lietuviškais motyvais ištapyta bibliotekėlė nuo šiol stovės populiarioje vaikų žaidimo aikštelėje šalia jūros, Atėnų rivjera vadinamoje Viduržemio jūros pakrantėje.

  Rugsėjo 21 d. surengtoje dovanos įteikimo ceremonijoje dalyvavo Vari-Voula-Vouliagmeni savivaldybės meras Gregory Konstantello ir kiti aukšti savivaldybės pareigūnai, vietos bendruomenės nariai, Atėnų apylinkėse gyvenantys lietuviai. Renginyje taip pat dalyvavo gausus būrys svečių iš Lietuvos - šiuo metu Atėnuose viešiantys “Ambersail” klubo nariai.

  Lietuviška lauko bibliotekėlė – tai šimtmečio programos iniciatyvos „Šimtmečio dovana pasauliui“ dalis, skirta garsinti Lietuvos vardą Graikijoje, parodant, kokia bendruomenines tradicijas puoselėjanti, skaitanti ir besidalijanti mūsų tauta yra.

  Niekas kitas taip nesuartina valstybių kaip žmogiškieji tiltai, ir niekas kitas taip nesuartina žmonių kaip knygos, kurių pagalba papasakojame savo istorijas ir daugiau sužinome vieni apie kitus.

  Ir nors kai kam idėja šiame, skaitmeniniame amžiuje dovanoti bibliotekėlę gali pasirodyti neįtikėtina, o gal net pasenusi, nuostabūs, knygų dėka padaromi atradimai nesusiaurina pasaulio iki algoritmų ar mobiliųjų programėlių lygio. Tai ypač svarbu plečiant mūsų vaikų pasaulio pažinimą.

  Bibliotekėlėje visuomet bus lietuviškų pasakų ir kitų knygelių vaikams anglų, o ateityje- gal ir graikų kalbomis

  Naujienlaiškio prenumerata