Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

Sukurta 2018.02.23 / Atnaujinta 2018.02.23 15:23
   Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

   Vasario 22 d. Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

    Į Atėnų centre esančiuose Graikijos karininkų rūmuose surengtą šventę pasveikinti Lietuvos šia ypatinga proga atėjo Graikijos užsienio reikalų viceministras Terens-Nikolaos Quick ir kiti oficialių Graikijos valdžios institucijų pareigūnai, diplomatinė bendruomene, verslo, spaudos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, gausus būrys vietos lietuvių.

   Į susirinkusius svečius kreipęsis Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas supažindino juos su ilgaamže Lietuvos valstybingumo tradicija, Lietuvos sėkmės istorija, nesibaigiančią kovą dėl laisvės ir stiprėjančiais Graikijos-Lietuvos santykiais.

   Pasak ambasadoriaus, jei sovietams būtų pavykę ištrinti Vasario 16-ąją iš lietuvių tautos atminties, nebūtų ir 1990 metų Kovo 11-osios, o šiaurės rytinėje Baltijos jūros pakrantėje šiandiena vietoj sėkmingų, Europos vertybes puoselėjančiu valstybių toliau tvyrotų pilkoji zona.

   „Ilga kova dėl laisvės ir grįžimo į Europos tautų šeimą suformavo Lietuvos politinėje pasaulėžiūroje aiškų, laisvės idėja grįstą Europinį tikslą.  Mes negalime būti visiškai laisvi, kol mūsų kaimynai patiria spaudimą.  ES Komisijos priimta strategija dėl Vakarų Balkanų yra svarbus politinis signalas ne tik šio regiono, bet ir kitoms, integracijos su ES siekiančios valstybėms, ypač Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai”, pabrėžė R.Kačinskas. 

   Priėmimo metu skambėjo Lietuvos diplomatų choro atliekamos dainos.

    Pristatydamas ypatingus vakaro svečius, Lietuvos ambasadorius pabrėžė, kad daina lietuvių tautoje užima išskirtinę vaidmenį.

   „Kai nebuvo kitų saviraiškos priemonių, žmonės išreikšdavo savo laisvės ilgesį dainomis. Būtent dainomis lietuvių, latvių ir estų susigrūmė su karine supergalybe ir pasiekė nepriklausomybę Baltijos "dainuojančioje revoliucijoje", sakė ambasadorius.

   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirti renginiai Graikijoje tęsis visus metus.

   Kovo mėn. Atėnų Universiteto Botanikos parke bus įteikta Lietuvos dovana – pasodintas lietuviškas kadagys. Gegužės mėn. Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje bus pristatyta šiuolaikinių lietuvių poetų antologija graikų kalba. Lapkričio mėn. įvyks šimtmečiui skirtas Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis Kretoje.

   Naujienlaiškio prenumerata