Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atėnuose prisimintas Baltijos kelias

Sukurta 2019.09.17 / Atnaujinta 2019.09.17 11:20
   Atėnuose prisimintas Baltijos kelias
   Atėnuose prisimintas Baltijos kelias

   Rugsėjo 16 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Graikijoje kartu paminėjo Baltijos kelio 30-tąjį jubiliejų.

   Pagrindiniu renginio akcentu tapo režisieriaus Ólafur Rögnvaldsson dokumentinio filmo „Those Who Dare“ („Tie, kurie išdrįso“) peržiūra. Po filmo svečiams buvo parodyta virtuali Baltijos kelio fotografijų paroda, surengtas priėmimas.

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas savo kalboje pabrėžė, kad Baltijos kelias buvo ir išliko svarbus ne tik Baltijos žmonėms: jo reikšmė toli peržengė Baltijos valstybių ribas. Baltijos kelias paskatino Sovietų Sąjungos žlugimą, prisidėjo prie pokyčių buvusiose Rytų Europos bloko šalyse ir visoje Europoje.

   “Baltijos kelias prilygo stebuklui. Tai buvo diena, kai dviejų milijonų žmonių širdys plakė vienu ritmu, diena, kai visam pasauliu buvo pasiųsta aiški ir nedviprasmiška žinia apie nepalaužiamą laisvės ir nepriklausomybės troškimą”, sakė R.Kačinskas.

   Renginyje gausiai dalyvavo Graikijos pareigūnai, diplomatinio korpuso nariai, Baltijos šalių bendruomenių Atėnuose atstovai, žurnalistai.

   Vakarykštis renginys Atėnuose – ne vienintelė Lietuvos ambasados Graikijoje viešosios diplomatijos akcija, skirta supažindinti graikus su Baltijos valstybių išsivadavimo ir grįžimo į Europos bendriją istorija.

   Rugpjūčio 18 d. viename įtakingiausių ir 65 tūkst tiražu leidžiamu Graikijos laikraščių “To Vima” (liet. “Tribūna”) buvo išspausdintas Lietuvos ambasadoriaus R.Kačinsko straipsnis „Baltijos žmonių NE“ (gr. «Το «Οχι» των λαών της Βαλτικής»), kuriame per graikams suprantamas asociacijas papasakota Baltijos žmonių kova dėl laisvės.

   Naujienlaiškio prenumerata