Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Atėnuose pristatyta Lietuvos filosofo knyga

Sukurta 2018.01.25 / Atnaujinta 2018.01.25 16:46
   Atėnuose pristatyta Lietuvos filosofo knyga
   Atėnuose pristatyta Lietuvos filosofo knyga
   Atėnuose pristatyta Lietuvos filosofo knyga

   Sausio 24 d. Atėnuose pristatyta Lietuvos politinės filosofijos profesoriaus Andriaus Bielskio pasaulinės leidyklos “Routledge” anglų kalba išleista knyga “Existence, Meaning, Excellence: Aristotelian Reflection on the Meaning of Life” (London & Νew York: Routledge, 2017) ir jos pagrindu surengta mokslinė diskusija apie žymaus senovės graikų mąstytojo Aristotelio filosofines įžvalgas XXI amžiaus postmodernios kultūros kontekste.

   Knygą pristatęs A.Bielskis sakė, kad jis savo darbu siekė gilintis į gyvenimo prasmės paieškas ir teigė, kad  Aristotelio filosofija yra geriausias filosofinis ginklas siekiant suprasti, artikuliuoti ir iš naujo apmąstyti, kas kiekvienu atveju konkrečiame socialiniame ir kultūriniame vėlyvosios modernybės kontekste yra aukščiausias gėris – klestintis ir prasmingas gyvenimas.

   Aristotelio filosofija Mykolo Romerio universiteto Politinės filosofijos profesoriaus ir Kauno Technologijos universiteto Filosofijos profesoriaus A.Bielskio tyrinėjimų srityje yra ilgalaikis tyrimų objektas–jis yra naujai įkurto tyrimų centro „Aristoteliškų studijų ir kritinės teorijos“ Mykolo Romerio universitete steigėjas ir vadovas.

   Knygos pristatyme ir diskusijoje dalyvavęs Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sveikino Lietuvos mokslininko knygos pristatymą Atėnuose, pabrėždamas, kad Lietuvos ambasada suinteresuota plėsti akademinį ir mokslinį  bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Graikijos institucijų.

   „Atėnuose nedažnai galima pasidžiaugti Lietuvos mokslininkų darbais, tad prof. A.Bielskio knygos pristatymas ir jo stažuotė Atėnų universitete yra išskirtinis įvykis. Norėtųsi, kad akademiniai ir moksliniai mainai tarp Lietuvos ir Graikijos būtų intensyvesni. Tokio bendradarbiavimo svarba vykdant mokslinius tyrimus nuolat didėja ir dėl poreikio drauge spręsti visai Europai rūpimas problemas, ieškoti atsakymų į esminius žmonijai rūpimus filosofijos klausimus “, sakė R.Kačinskas

   Alternatyvios politikos instituto organizuotame renginyje dalyvavo knygos autorius,  profesorius Andrius Bielskis, Kretos universiteto Filosofijos profesorė Stavroula Tsinorema ir Ioanninos universiteto docentė Eleni Leontsini.

   Andrius Bielskis Atėnuose tris mėnesius lankėsi pagal Tarptautinio Onassis fondo programą kaip Atėnų universiteto tyrėjas ir vizituojantis profesorius. 

   Naujienlaiškio prenumerata