Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atėnuose surengta Lietuvos-Graikijos santykių 25-ečiui skirta diskusija

Sukurta 2017.12.20 / Atnaujinta 2017.12.20 12:12
  Atėnuose surengta Lietuvos-Graikijos santykių 25-ečiui skirta diskusija

  Atkurtų diplomatinių santykių tarp Graikijos ir Lietuvos 25-etį žyminčių metų pabaigoje Lietuvos ambasada Atėnuose gruodžio 19 d. pakvietė Graikijos pareigūnus, žurnalistus, ekspertus ir verslo atstovus įvertinti dvišalių santykių būklę bei aptarti naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis ir temas.

  Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad 25-eri metai yra tik įžanga į ilgalaikį, produktyvų ir abipusiai naudingą šalių bendradarbiavimą.

  „Per praėjusį ketvirtį amžiaus mūsų valstybės ir piliečiai labai suartėjo. Akivaizdu, kad Baltijos ir Viduržemio jūrų regiono valstybės turi daugiau jas jungiančių, nei skiriančių interesų.  Itin svarbi Lietuvos ir Graikijos partnerystė ES ir NATO. Įvairūs nūdienos saugumo, politiniai ir ekonominiai iššūkiai, su kuriais susiduria visas mūsų žemynas, gali būti įveikti tik vieningai ieškant sprendimo“, sakė Lietuvos ambasadorius R.Kačinskas. 

  Todėl, pasak Lietuvos ambasadoriaus, svarbu reguliariai rengti politines konsultacijas, keistis patirtimi ir idėjomis, o žiūrint į priekį, siekti plėsti bendradarbiavimą ir kitose srityse, skatinti aktyvesnius žmogiškuosius ryšius. Kaip vieną iš prioritetinių sričių, kurią reikėtų suaktyvinti, R.Kačinskas išskyrė bendradarbiavimą ekonomikos ir verslo srityse. Ambasadorius išreiškė viltį, kad tiesioginiai skrydžiai, kurie nuo kitų metų turistinio sezono metu bus pradėti vykdyti tarp dviejų sostinių, padės plėsti tiltus tarp dviejų valstybių.

  Susitikime dalyvavęs Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Darius Degutis diskusijos dalyvius išsamiai supažindino su Lietuvos pastangomis įgyvendinant strateginius energetinius projektus ir užtikrinant branduolinę saugą ES kaimynystėje.

  Graikijos pusę renginyje atstovavo Graikijos parlamento pirmininko diplomatinis patarėjas ambasadorius Spyros Theocharopoulos, Graikijos URM ES departamento Generalinis-direktorius ambasadorius Ioanis Metaxas, Briuselyje įsteigto specializuoto politikos ir naujienų portalo “New Europe” redaktorius energetikos ir Rssijos reikalų klausimais Kostis Geropoulos,  Europos ir Amerikos studijų tyrimų instituto (RIEAS) direktorius Ioannis Nomikos, Tarptautinių strateginių analizių centro (KEDISA) direktorius Andreas Banoutsos, agentūros „Versli Graikija“ tarptautinio bendradarbiavimo direktorė Vasso Kyrkou ir kt.

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata