Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Atėnuose surengtas pirmas istorijoje Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas

Sukurta 2017.10.23 / Atnaujinta 2017.10.23 14:56
   Atėnuose surengtas pirmas istorijoje Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas
   Atėnuose surengtas pirmas istorijoje Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas
   Atėnuose surengtas pirmas istorijoje Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas
   Atėnuose surengtas pirmas istorijoje Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas
   Atėnuose surengtas pirmas istorijoje Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas

   Spalio 21 d. Graikijos lietuvių bendruomenės tarybos ir LR ambasados Graikijoje pakviesti lietuviai iš toli ir arti susirinko Atėnuose į pirmąjį istorijoje metinį Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimą. Renginyje dalyvavo apie 80 šiose šalyse gyvenančių lietuvių ir svečių iš Lietuvos, Italijos, Vokietijos. 

   Sveikindamas susitikimo dalyvius, Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas padėkojo Graikijos lietuvių bendruomenės tarybai ir asmeniškai jos pirmininkei Jurgitai Montvydaitei už puikiai suorganizuotą renginį bei paragino vietos lietuvius pasitikti artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį nauja jėga, nauja energija ir nauja tradicija.

   “Tik gerai organizuotos, pripažintos buvimo šalyje, turinčios nepriklausomą finansavimo pagrindą ir vadovaudamosi aiškiais tikslais organizacijos gali suburti plačiai po Graikiją ir Kiprą išsibarsčiusius lietuvius ir įgyvendinti visiems bendruomenės nariams bei tautai svarbius projektus, sustiprinti tarpusavio ryšius, išsaugoti lietuvišką tapatybę”, sakė R. Kačinskas.

   Susitikimo metu daug dėmesio skirta nuo 1990 metų veikiančiai, bet iki šiol oficialiai neįregistruotai lietuvių bendruomenei Kipre. Ją įregistravus, ji teisiškai taptų 46 Pasaulio lietuvių bendruomenės šeimos nare.

   Paskatinant Kipro lietuvius imtis tokios iniciatyvos, ambasadorius R. Kačinskas įteikė jų atstovams Lietuvos istorinę vėliavą Vytį.

   Ambasadorius ragino vietos lietuvius išsikelti sau didesnius tikslus, užsibrėžti didesnį ambicijų lygį.

   “Galbūt Graikijos lietuviai niekada netaps tokia jėga, kaip JAV LB ar kitų kraštų, senas tradicijas ir kitomis aplinkybėmis susikūrusios bendruomenės, tačiau nematau priežasčių, kodėl Graikijos ar Kipro lietuvių bendruomenės negalėtų tapti gerais pavyzdžiais, kaip organizuoti naujos emigracinės bangos lietuvius bendram darbui”.

   Pasak Lietuvos ambasadoriaus, tokie Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimai galėtų tapti metine tradicija: jie galėtų būti rengiami vis kitoje vietoje, iniciatyvą prisiimant vis kitai vietos bendruomenei.

   “Tai būtų paskata vietos bendruomenėms susitelkti, įgauti didesnio tikėjimo savimi ir daugiau patirties”, kalbėjo R.Kačinskas.

   Pirmojo Graikijos ir Kipro lietuvių metinio susitikimo organizavimą parėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

   URM renginyje atstovavusi Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė supažindino dalyvius su “Globalios Lietuvos” programa.

   PLB pirmininkė Dalia Henkė ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos atstovybės Lietuvoje vadovė Ieva Davydenko pristatė savo atstovaujamų organizacijų tikslus ir uždavinius. Italijos lietuvių bendruomenės pirmininke Elze Simonkeviciute-Di Meglio bei Kipro lietuvių atstovai - Monika Stonkute ir Gediminas Burba, diskutavo tema „Ką reiškia būti sėkminga lietuvių bendruomene?“.

   Žurnalistas, režisierius, laidų „Tapatybė.LT“ ir per LRT Lituanica kanalą transliuojamos laidos „Pasaulio lietuvių žinios“ prodiuseris Vladas Linauskas, akademikė, rašytoja, žurnalo „Pasaulio lietuvis“ redaktorė Dalia Staponkutė ir projektų "Tūkstantmečio odisėja“, „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir portalo „Lietuva 4 000 000" sumanytojas ir įgyvendintojas Raimundas Daubaras dalinosi savo mintimis apie tai, ko mus išmokė praėjęs Lietuvos valstybės šimtmetis ir ką turėtume padaryti, kad už kitų 100 metų švęstume atkurtos Lietuvos 200-etį.

   Virginija Bunevičiūtė iš LRT pristatė visuomeninio transliuotojo pastangas puoselėjant lietuvišką tapatybę, o vertėjas iš lietuvių į graikų kalbas Sotirios Souliotis pasidalino savo nuomone apie tai, kaip lietuvius ir pačią Lietuvą mato graikai.

   Suvažiavimo metu savo kūrinus pristatė Lietuvos ir Graikijoje gyvenantys lietuviai dailininkai Rolana Čečkauskaitė, Marius Abramavicius, Ilona Januliene , Ina Adomaitiene, Diana Žviedrienė bei Inga Apostolopoulou, kurie kaip tik šiuo metu Atėnuose surengė plenerą ir tapė savo pagautus atėnietiškus įspūdžius. Plenero organizatorė - meno vadybininkė, parodų ir plenerų organizatorė Birute Liškauskiene.

   Metinį Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimą užbaigė Lietuvos ir Graikijos atlikėjų gyvos muzikos koncertas, kuriame Lietuvą atstovavo dainų autorė ir atlikėja MigLoko.

   Nuotraukos: Lina Petrauskienė

   Naujienlaiškio prenumerata