Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 

plačiau »

Tel. +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
Faksas +30 210 72 94 347
El. paštas

ATĖNUOSE SURENGTAS SVARBIAUSIAS METŲ LIETUVOS DIPLOMATINIS PRIĖMIMAS

Sukurta 2017.03.23 / Atnaujinta 2017.03.28 15:21
  ATĖNUOSE SURENGTAS SVARBIAUSIAS METŲ LIETUVOS DIPLOMATINIS PRIĖMIMAS

  Lietuvos ambasada Graikijoje kovo 23 d. Atėnuose surengė diplomatinį priėmimą, skirtą prisiminti neseniai švęstas 27-ąsias Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo metines ir pažymėti šiais metais minimą atkurtų diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Graikijos 25-etį.

  Svarbiausiame metų Lietuvos diplomatiniame priėmime dalyvavo Graikijos parlamento, aukšti užsienio reikalų ministerijos ir kitų šalies institucijų pareigūnai, verslo ir žiniasklaidos atstovai, ES ir NATO bei kitų valstybių ambasadoriai, Lietuvos bendruomenės Graikijoje nariai.

  Renginio metu perskaitytas Graikijos nepriklausomybės dienos proga Graikijos prezidentui Prokopis Pavlopoulos atsiųstas Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo laiškas, kuriame teigiamai įvertinta per 25-erius metus stiprintų dvišalių santykių būklė ir išsakyta viltis, kad artimiausiais metais abiejų valstybės žmonėms atsivers dar daugiau galimybių kartu kurti, atrasti ir plėtoti kultūros, švietimo, mokslo, inovacijų iniciatyvas ir taip stiprinti ne tik Lietuvos ir Graikijos draugystę, bet ir visos Europos vienybę, tarpusavio supratimą ir klestėjimą.

  Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas renginio svečiams priminė, kad Lietuvos ir Graikijos žmonės šiandien gali džiaugtis gražiai plėtojamais santykiais tik dėl to, jog prieš 27 metus Lietuva pasauliui drąsiai ir nedviprasmiškai pareiškė apie atkuriamą Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

  R.Kačinskas padėkojo Graikijai ir kitoms valstybėms, visų pirma - JAV, kurią priėmime atstovavo JAV ambasadorius Geoffrey R. Pyatt, už puse amžiaus vykdytą Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių sovietinės okupacijos nepripažinimo politiką, padėjusią Lietuvos žmonėms išsaugoti laisvės ir nepriklausomybės viltį.

  "Tikiu, kad mūsų šalys panašios nepripažinimo politikos laikysis ir Krymo okupacijos atveju", - pabrėžė Lietuvos ambasadorius.

  Pasak R.Kačinsko, Europos Sąjunga neturės saugios ir užtikrintos ateities, jei teises vyršenybės principas nebus užtikrintas ne tik ES viduje, bet ir jos kaimynystėje, todėl šį savaitgalį minėdami Romos sutarties 60-ųjų metinių iškilmes, privalome neužmiršti ir savo kaimynių, pasirinkusių europinį raidos kelią.

  Naujienlaiškio prenumerata