Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį

Sukurta 2017.11.09 / Atnaujinta 2017.11.09 13:21
   Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį
   Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį
   Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį

   Artėjant šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Atėnuose lapkričio 8 dieną surengta konferencija „Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2017 metų viršūnių susitikimo?“, kurios vienas iš organizatorių buvo Lietuvos ambasada Graikijoje.

   Konferencija surengta siekiant Rytų partnerystės klausimą išlaikyti ES politinės darbotvarkės prioritetinių klausimų sąraše ir idėjomis bei aktyvia diplomatija prisidėti formuojant ateities Rytų partnerystės politiką.  

   Kaip pabrėžė konferencijos atidarymo sesijoje kalbėjęs Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas, nors per aštuonerius ES Rytų partnerystės politikos gyvenimo metus pasiekta daug pažangos, šiandien ši iniciatyva stovi kryžkelėje tarp pasirinkimo, ar  toliau lėtai judėti į priekį, ar suteikti jai naują platų užmojį.

   „Pilnai pradėjus veikti Asociacijos susitarimams ir įsigaliojus beviziam rėžimui, trys asocijuotieji Rytų partneriai – Gruzija, Moldova ir Ukraina – didžia dalimi jau išnaudojo pradinę 2009 metų Prahos viršūnių susitikime nustatytą Rytų partnerystės darbotvarkę. Šiandien šios šalys norėtų, kad būtų sutarta dėl naujų plataus užmojo politinių žingsnių, įskaitant ES narystės perspektyvos, kas padėtų joms toliau įgyvendinti sudėtingas ir įvairiapuses politines, ekonomines ir socialines reformas“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

   Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje ES Rytų partnerystės klausimus kuruojantis Mindaugas Žičkus supažindino konferencijos dalyvius su Lietuvoje užgimusiais pasiūlymais dėl taip vadinamo „Maršalo plano“ Ukrainai.

   „Rytų partnerystės sėkmė didžia dalimi priklausys nuo Ukrainos sėkmės, todėl būtina sutelkti pastangas, siekiant įtvirtinti ilgalaikę Europos finansinę paramą Ukrainai, nukreipiant ją  į privačias ir viešąsias investicijas, ypač į socialinės ir ekonominės infrastruktūros kūrimą ir atnaujinimą. Tai būtų finansiškai ir politiškai naudinga tiek Ukrainai, tiek ES, tiek visam regionui“, – pabrėžė M. Žičkus.

   Graikijos sostinėje Lietuvos diplomatai Rytų partnerystės klausimą taip pat aptarė tos šalies parlamente, kur susitiko su Graikijos parlamento Europos reikalų komiteto vicepirmininke, Graikijos parlamento delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje vadove Ionneta Kavadia.

   Naujienlaiškio prenumerata