Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ GRAIKIJOJE

Sukurta 2020.08.18 / Atnaujinta 2020.09.18 15:25
  DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ GRAIKIJOJE

  DĖMESIO: Nuo rugpjūčio 18 d. iš Graikijos į Lietuvą atvykstantiems asmenims privaloma 14-os dienų saviizoliacija, taip pat privaloma pateikti neigiamą Covid19 testo rezultatą. Daugiau informacijos Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje

   

  REIKALAVIMAI ATVYKSTANTIEMS Į GRAIKIJĄ

  Dėl koronaviruso pandemijos visi asmenys, nepriklausomai nuo pilietybės, atvykstantys į Graikiją lėktuvu, keleiviniu ar kruiziniu laivu bei žemyniniu transportu, ne vėliau nei 24 val. prieš atvykimą privalo užpildyti elektroninę Keleivio lokalizavimo formą: http://travel.gov.gr/#/

  Užpildžius formą sugeneruojamas specialus QR kodas, kurį asmuo turi turėti arba atsispausdinęs, arba savo mobiliajame telefone. QR kodas skanuojamas atvykimo į šalį metu ir pagal jį atrenkami asmenys, kuriems bus atliekamas greitasis COVID-19 patikros testas.

  Asmenys, kuriems bus atliekamas testas, privalės iki testo rezultato gavimo (24 val.) savarankiškai izoliuotis tuo adresu, kurį yra nurodę pildytoje formoje.

  Jei asmeniui diagnozuojamas COVID19 virusas, asmuo privalo izoliuotis 14-ai dienų viešosios sveikatos priežiūros specialistų nurodytoje vietoje.

  Už nurodymų nesilaikymą numatoma 500 Eur administracinė bauda.

  UŽSENIEČIŲ ATVYKIMO RIBOJIMAI

  Iki rugsėjo 30 d. Į Graikiją draudžiama atvykti ne Europos valstybių piliečiams (Non EU Citizens), išskyrus šių valstybių piliečius: Australija, Kanada, Gruzija, Japonija, Naujoji Zelandija, Ruanda, P. korėja, Tailandas, Tunisas, Urugvajus bei JAE.

  Nuo rugsėjo 1 d. leidžiamas nuolatinių Izraelio gyventojų atvykimas (su papildomomis sąlygomis)

  Nuo rugsėjo 7 d. leidžiamas nuolatinis Rusijos Federacijos gyventojų atvykimas (su papildomomis sąlygomis)

  RIBOJIMAI SKRYDŽIAMS

  Iki rugsėjo 30 d. nutrauktas susisiekimas su Turkija ir Katalonijos regionu.

  Iki rugsėjo 30 d. asmenys, atskrendantys į Graikiją iš žemiau nurodytų valstybių, be užpildytos keleivio lokalizavimo formos papildomai privalo pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PCR) neigiamo atsakymo.

  • Bulgarija, Rumunija, JAE, Malta,  Belgija, Ispanija,  Albanija ir Š. Makedonija,Vengrija, Izraelis, Rusija* (iki rugsėjo 21 d.).

  Iki rugsėjo 30 d. Skrydžiai iš Albanijos ir Š. Makedonijos vykdomi tik per Atėnų tarptautinį oro uostą.

  Iki rugsėjo 30 d. Atvykstantiems iš Švedijos bus atliekamas Covid-19 testas atvykimo metu.

  Skrydžiai iš Izraelio vykdomi tik per Atėnų, Salonikų, Herakliono, Kerkyros bei Kos oro uostus. Pastaba: bus papildomai testuojami visi iš Izraelio atvykstantys nuolatiniai Izraelio gyventojai. Leidžiama atvykti ne daugiau 5000 asmenų per savaitę.

  Skrydžiai iš Rusijos  vykdomi tik per Atėnų, Salonikų, Herakliono oro uostus. Pastaba: bus papildomai testuojami visi iš Rusijos atvykstantys nuolatiniai Rusijos  gyventojai. Leidžiama atvykti ne daugiau 500 asmenų per savaitę.

  ATVYKIMAS ANTŽEMINIU TRANSPORTU

  Iki rugsėjo 30 d.

  Atvykstant į Graikiją sausumos keliu, be užpildytos keleivio lokalizavimo formos papildomai privaloma pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PCR) neigiamo atsakymo.

  Iki rugsėjo 30 d.  atviri šie  pasienio punktai:

  • Promachonas (siena su Bulgarija). Pastaba: per šį pasienio punktą atvykimas leidžiamas visiems.

  Per žemiau nurodytus  pasienio kirtimo punktus atvykti gali tik Graikijos piliečiai, nuolatiniai Graikijos gyventojai, asmenys, keliaujantys darbo tikslais, bei krovininiai automobiliai. Eismas leidžiamas nuo 7 val. ryto iki 23 val. vakaro.

  • Kakavias (siena su Albanija). Pastaba: atvykti leidžiama ne daugiau 750 asmenų per parą;
  • Krystallopigi (siena su Albanija);
  • Evzones (siena su Š. Makedonija);
  • Nymfeas (siena su Bulgarija);
  • Ormenio (siena su Bulgarija). Pastaba: eismas leidžiamas tik krovininiams automobiliams;
  • Kipoi (siena su Turkija).

  atvykę iš Albanijos asmenys privalės izoliuotis namuose 7 dienas.

  RIBOJIMAI ŠALIES VIDUJE

  • Atkreipiame dėmesį, kad Graikijoje privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas viešajame transporte ir visose uždarose patalpose, išskyrus maitinimo įstaigas. Taip pat išimtis taikoma vaikams, jaunesniems nei 3 metai bei asmenims, kurie kaukės dėvėti negali dėl sveikatos sutrikimų.  Už tvarkos pažeidimą numatomos 150 eur administracinės baudos.

   

   

   

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata