Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ GRAIKIJOJE

Sukurta 2021.01.20 / Atnaujinta 2021.03.08 13:25
  DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ GRAIKIJOJE

  GRAIKIJOJE ŠIUO METU YRA PASKELBTAS VISUOTINIS KARANTINAS

  RIBOJIMAI SKRYDŽIAMS

  (žemiau pateikti ribojimai tarptautiniams skrydžiams galioja iki kovo 22 d. 6 al ryto.)

  Atvykstantys į Graikiją ne vėliau nei 24 val. iki kelionės pradžios privalo užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (PLF): 

  Išvykstantys  iš Graikijos šios šalies  nuolatiniai gyventojai taip pat turi užpildyti PLF formą.

  Visi atvykstantieji į Graikiją, be užpildytos keleivio lokalizavimo formos, papildomai privalo pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PCR) neigiamo atsakymo. Pažymoje turi būti nurodytas asmens vardas ir pavardė bei amens dokumento- paso arba ATK- numeris.

  Visi atvykstantys į Graikiją asmenys privalo prevenciškai izoliuotis 7 dienas.

  Atvykusiems į Graikiją asmenims atliekamas greitasis Covid 19 nustatymo testas.

  Jei greitojo testo atlikimo metu nustatomas COVID 19 virusas, asmuo privalo izoliuotis 14 dienų savo pasirinktoje arba visuomenės sveikatos specialistų nurodytoje vietoje.

  Iš Jungtinės Karalystės  ir JAE atvykstys asmenys Atėnų oro uoste visi bus testuojami greituoju COVID-19 nustatymo testu, o praėjus 7 dienų privalomai saviizoliacijai iš Jungtinės Karalystės  atvykę asmenys privalės atlikti pakartotinį PCR testą (savo lėšomis).  

  Pastaba: Keliaujant per Graikiją tranzitu, kuomet neišeinama iš oro uosto tranzito zonos, PLF formos pildyti bei testo rezultatų pateikti nereikia.

  Šalies vidaus skrydžiais (ribojimas galioja iki kovo 16 d.)keliauti leidžiama tik grįžtantiems į savo nuolatinę gyvenamąją vietą, būtinosios medicininės pagalbos atveju ir kitais pagrįstais svarbiais tikslais (reikalingas tai patvirtinantis oficialus dokumentas).

  Kiti ribojimai:

  • Nutrauktas susisiekimas oro transportu su Turkija

  ATVYKIMAS-IŠVYKIMAS SAUSUMOS TRANSPORTU

  Atvykstant į Graikiją sausuma, privaloma pateikti ne anksčiau nei 24 val. iki atvykimo užpildytą keleivio lokalizavimo formą,  papildomai privaloma pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PCR) neigiamo atsakymo (pžymoje turi būti nurodytas asmens vardas ir pavardė bei turimo asmens dokumento- paso arba ATK- numeris).

  Atviri šie pasienio punktai:

  • Promachonas (siena su Bulgarija). Eismas leidžiamas nuo 7 val. ryto iki 23 val. vakaro.

  Per žemiau nurodytus  pasienio kirtimo punktus atvykti gali tik Graikijos piliečiai, nuolatiniai Graikijos gyventojai, asmenys, keliaujantys darbo tikslais, asmenys, kurių pagrindinė gyvenamoji vieta yra Graikijoje, krovininių automobilių vairuotojai ir kiti išimtiniai atvejai. Eismas leidžiamas nuo 7 val. ryto iki 23 val. vakaro.

  • Kakavias (siena su Albanija). Pastaba: atvykti leidžiama ne daugiau 750 asmenų per parą;Privaloma 7 dienų saviizoliacija.
  • Evzones (siena su Š. Makedonija);
  • Nymfeas (siena su Bulgarija); Pastaba: eismas leidžiamas tik krovininiams automobiliams;
  • Kipoi (siena su Turkija).
  • Ormenio (siena su Bulgarija). Pastaba: eismas leidžiamas tik krovininiams automobiliams;
  • Exochi (siena su Bulgarija) Pastaba: eismas leidžiamas tik krovininiams automobiliams;Vienu metu automobilyje gali būti tik vienas asmuo.

  Nuo lapkričio 20 d. Per Kakavias, Evzones ir Promachono pasienio punktus į Graikiją atvykstantiems asmenims papildomai bus atliekams greitasis COVID-19 aptikimo testas. Asmenys į šalį bus įleidžiami tik tuo atveju, jei testo rezultats bus neigiamas.

  DĖMESIO: išvykstantys iš šalies bei karantinui šalyje nepasibaigu ketinantys atgal į ją sugrįži Graikijos piliečiai, nuolatiniai Graikijos gyventojai, taip pat asmenys, kurių pagrindinė gyvenamoji vieta yra Graikija, išvykdami privalo užpildyti PLF formą.

  UŽSIENIEČIŲ ATVYKIMO RIBOJIMAI

  Į Graikiją draudžiama atvykti ne Europos valstybių piliečiams (Non EU Citizens), išskyrus šių valstybių piliečius: Jungtinė Karalystė, Australija, Naujoji Zelandija, P. Korėja, Tailandas, JAE, Izraelis, Rusija.    .

  Kontaktai, kuriais galite kreiptis dėl nestandartinių situacijų bei klausimais, dėl kurių sprendimus priima Graikijos oficialūs pareigūnai:

  General Secretariat for Civil Protection  (0030) 213 15 10 932 -3, (0030) 213 15 10 171, (0030) 213 15 10 196 or email at [email protected]  /  [email protected]

  Jei reikėtų susisiekti su Nacionalinės visuomenės sveikatos organizacijos (EODY) operacijų centru (0030) 210 5212054 or e-mail at  [email protected]

  RIBOJIMAI GRAIKIJOS VIDUJE

  Graikijos teritorijoje draudžiamas judėjimas lauke išskyrus:

  Pastaba: vakarinė valanda gali skirtis, priklausomai nuo apskrities(periferijos). Padidintos rizikos apskrityse, Atikoje ir Salonikuose judėjimas leidžiamasi ki 21 val darbo dienomis, ir iki 19:00 savaitgaliais. Smarkiai padidintos rizikos apskrityse visomis dienomis judėjimas galimas tik iki 19:00 val.

  • Tarp 5:00 val. ryto ir 21:00 val. keliavimas iš/į darbą  (reikalinga vienkartinė darbdavio pasirašyta pažyma, patvirtinanti asmens būtinybę judėti darbo reikalais, kurią privaloma turėti su savimi ir galimo patikrinimo metu pateikti kartu su asmens tapatybės dokumentu).
  • Tarp 5:00 val. ryto ir 21:00 val. (Tarp 5:00 val. ir 19:00 val. savaitgaliais)  judėjimas taip pat leidžiamas tam tikrais žemiau nurodytais atvejais, apie išėjimą iš namų informuojant trumpaja SMS žinute numeriu 13033.  Žinutėje įrašoma viena iš šešių judėjimo priežasčių  bei vardas pavardė ir adresas. Priežastys:
  1. keliavimas į vaistinę, ligoninę ar pas gydytoją, iš anksto su juo suderius vizitą;
  2. keliavimas apsirūpinti pirmojo būtinumo prekėmis (tik savo savivaldybės ribose arba ne toliau nei 2 km nuo namų).
  3. keliavimas į banką ar kitą  instituciją (jei paslauga tikrai neteikiama nuotoliniu būdu. Apsilankymas banke tik savo savivaldybės ribose arba ne toliau nei 2 km nuo namų). ;
  4. keliavimas su tikslu suteikti pagalbą pažeidžiamoms bei rizikos grupėms priklausantiems asmenims, taip pat keliavimas į sutuoktinio arba artimo giminaičio darbovietę;
  5. keliavimas į apeiginę šventę (laidotuves, vestuves, krikštynas)  arba kartu negyvenančių tėvų judėjimas, susijęs su vaiko rūpyba;
  6. gyvūno išvedimas pasivaikščioti arba individualus sportas (iki 3 asmenų kartu, palaikant 1,5 m. atstumą).

  Pastaba: neturintys graikiškos sim kortelės gali pildyti popierinę pranešimo apie išėjimą iš namų formą arba su savimi turėti pačių pasirašytą raštą dėl išėjimo (nurodomas vardas pavardė, adresas, išėjimo priežastis bei data ir laikas).

  • Nuo 21:00 iki 05:00 (savaitgaliais nuo 19:00 iki 05:00) judėjimas lauke leidžiamas tik šiais atvejais:
  • keliavimą į darbą (reikalinga anksčiau minėta darbdavio pažyma);
  • judėjimą, susijusį su būtinąja medicinine pagalba (sms nurodoma kategorija 1);
  • arba naminio gyvūno vedžiojimo atveju (sms nurodoma kategorija 6).

  Draudžiamas judėjimas tarp skirtingų periferijų, išskyrus :

  • dėl priežasčių, susijusių su sveikata;
  • darbo tikslais (reikalinga darbdavio pažyma);
  • kuomet grįžtama į savo nuolatinę gyvenamąją vietą (reikalingas raštiškas įrodymas);
  • kuomet keliaujama pas savo šeimos narius.

  Visoje šalyje privalomas apsauginės kaukės dėvėjimas lauke ir viduje.

  Kiti svarbesni ribojimai:

  • Taksi gali važiuoti vienas keleivis.
  • Privačiu automobiliu gali važiuoti ne daugiau 3 asmenų: vairuotojas ir du keleiviai (netaikoma tos pačios šeimos nariams).
  • Uždarytos kirpyklos, grožio salonai, ne maisto prekių parduotuvės, sporto salės.  
  • Maisto prekų parduotuvių darbo laikas sutrumpintas.
  • Nebeveikia viešojo maitinimo įstaigos, išskyrus maistą išsinešimui.
  • Neveikia vaikų žaidimų aikštelės ir nuotykių parkai, muziejai ir archeologinės lankytinos vietos.
  • Atšaukti koncertai, teatro pasirodymai, konferencijos ir visi kitokio pobūdžio renginiai.
  • Mokymosi procesas vyksta nuotoliniu būdu.
  • Atšauktos sporto varžybos ir draudžiamas komandinis sportas (leidžiama asmeninė treniruotė lauke).

  Naujienlaiškio prenumerata