Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Graikijos ir Kipro lietuviai trečią kartą susirinko į savo metinį sąskrydį

Sukurta 2019.10.14 / Atnaujinta 2019.10.14 15:15
  Graikijos ir Kipro lietuviai trečią kartą susirinko į savo metinį sąskrydį

  Atėnuose, Parnithos apylinkėje spalio 12-13 dienomis įvyko III-iasis Graikijos ir Kipro lietuvių bendruomenės sąskrydis, kuriame dalyvavo per 90 lietuvių bendruomenės narių iš Atėnų, Patros, Kipro, Kretos, taip pat svečiai iš Lietuvos.

  Sąskrydį surengė  Graikijos lietuvių bendruomenės taryba, bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Graikijoje, parėmė – Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

  Už puikiai suorganizuotą renginį ir pastangas puoselėjant lietuvybę, Lietuvos ambasadorius Graikijoje  Rolandas Kačinskas  Graikijos lietuvių bendruomenės pirmininkei Viktorijai Gribinatei-Naki įteikė Lietuvos istorinę vėliavą ir ambasados padėką.

  Sveikindamas sąskrydžio dalyvius, ambasadorius R.Kačinskas pasidžiaugė, kad auga ir plečiasi prieš tris metus pradėta sąskrydžio tradicija.

  „Šiuos, Baltijos kelio 30-čio metus, užbaikime nauja jėga. Susikabinkime rankomis. Nebūkime po vieną. Būkime kaip kumštis“, - kvietė ambasadorius lietuvius.

  Sąskrydis prasidėjo iškilmingu miško aikštelėje vykusiu atidarymu, po kurio dalyviai išsiskirstė kas žygiui po Parnithos apylinkes, kas sportiniams žaidimams, o patys mažiausieji – pažintiniam-mokomajam pasivaikščiojimui. Vėliau visi stebėjo gaisrininkų savanorių prisistatymą ir pasirodymą.

  Antroje sąskrydžio programos dalyje sekė profesionalios koučerės ir psichologės Jolantos Nėjutės paskaita apie pozityvią tėvystę, Jaunimo reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus Jono Laniausko paskaita apie lietuvių jaunimo užsienio šalyse būrimą bendrai veiklai. Paskaitų metu vyko viktorina apie Lietuvą suvažiavime dalyvavusiems graikams. Paskaitų ciklą užbaigė bendri pietūs ir lietuviško kugelio gaminimas.

  Naujienlaiškio prenumerata