Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 

plačiau »

Tel. +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
Faksas +30 210 72 94 347
El. paštas

INFORMACIJA IŠ LIETUVOS IŠVYKSTANTIEMS PENSINIO AMŽIAUS ASMENIMS

Sukurta 2016.12.20 / Atnaujinta 2016.12.20 10:45

Išvykę iš Lietuvos ir deklaravę gyvenamosios vietos pakeitimą pensinio amžiaus sulaukę asmenys, turi kreiptis į Lietuvos teritorinę ligonių kasą dėl dokumento S1 išdavimo.

Šį dokumentą privaloma registruoti gyvenamosios ES šalies kompetentingoje įstaigoje (ligonių kasoje, sveikatos draudimo socialinio draudimo įstaigoje ar kitoje tokias funkcijas vykdančioje įstaigoje). Dokumentas S1 suteikia Lietuvos pensininkui teisę gauti  sveikatos priežiūrą gyvenamojoje šalyje  tomis pačiomis sąlygomis kaip ir tos šalies gyventojams, o gydymo paslaugų išlaidas apmoka ta įstaiga, kurioje užregistravote S1,  o šiai įstaigas išlaidas kompensuos Valstybinė ligonių kasa prie Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos.

SVARBU: Jei išvykimas deklaruojamas, tačiau nesikreipiama dėl S1, asmuo praranda Lietuvos apdraustojo privalomuoju sveikatos draudimu statusą ir nebegali gauti net būtinosios pagalbos paslaugų ir naudotis teritorinės ligonių kasos išduota Europos sveikatos  draudimo kortele.

Dokumentas S1 išduodamas kiekvienam asmeniui atskirai (ne visai šeimai).

Smulkesnę informaciją apie šį dokumentą, jo galiojimo nutraukimą bei prašymo gauti šį dokumentą formą galite rasti šiuo adresu: http://www.vlk.lt/veikla/dokumentas-s1-(-e106-e109-e120-e121-formos-pa%C5%BEyma)

Dokumentą S1 turintys asmenys turi teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje tokia pačia tvarka, kaip ir Lietuvos gyventojai.

SVARBU: Dokumentas S1 galioja tik toje ES šalyje, kurios įstaigoje jį užregistravote. Jei ketinate vykti į kitas ES šalis, kreipkitės į Lietuvos teritorinę ligonių kasą dėl kito dokumento - Europos sveikatos draudimo kortelės išdavimo. Viešnagės metu prireikus būtinosios medicinos pagalbos paslaugų, gydymo įstaigoje pateikite Europos sveikatos draudimo kortelę kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

 

Parengta pagal Valstybinių ligonių kasų pateiktą informaciją

Naujienlaiškio prenumerata