Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Oi EPOXES.jpg

Kristijono Donelaičio poema „Metai“ išversta į graikų kalbą. Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad vieno svarbiausių kūrinių Lietuvos literatūros istorijoje pasirodymas graikų kalba ženkliai prisidės prie lietuvių kultūros sklaidos Graikijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_1535.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George'ui Andrea Papandreou liepos 27 d. įteikė Užsienio reikalų ministerijos (URM) garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
dip life.png

Naujausiame "Greek Diplomatic life" numeryje išspausdintas Ambasadoriaus Rolando Kačinsko straipsnis, skirtas ką tik praėjusiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejaus progai.

"Pasaulyje be laisvių, demokratijos ir žmogiškumo, nebus ateities ir Lietuvai. Mažiausiai ko tikėjausi rašydamas proginį straipsnį atkurtos Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio proga, tai naudoti tokių žodžių kaip nepriklausomybės jubiliejus ir koronavirusas derinius", - rašė ambasadorius savo socialinio tinklo paskyroje.

Pateikiame straipsnio vertimą į lietuvių kalbą:

"Lietuva savo istorijai itin reikšmingą datą - Kovo 11-ąją - ruošėsi pasitikti iškilmingais diplomatiniais priėmimais, parodomis ir koncertais. 2020-ieji Lietuvai pranašavo būti šventiški ir daug žadantys.

Geriausią Europoje krepšinio areną Kaune užpildantys krepšinio sirgaliai laukė “Žalgirio” patekimo – jau trečius metus iš eilės - į Eurolygos atkrentamąsias varžybas. Eurovizijos gerbėjai pirmą kartą festivalio istorijoje vylėsi Lietuvos, atstovaujamos “The Roop” su jų uždegančia daina “On Fire”, pergalės. Lietuvos ekonomikai buvo prognozuojamas virš 3 proc augimas, pratęsiantis jau beveik dešimtmetį demonstruotą nuoseklų šalies ekonomikos plėtrą, padėjusią priartinti Lietuvos žmonių gerbūvį prie ES vidurkio. Kylantys viešbučiai, spa centrai ir restoranai laukė rekordinio turistų srauto iš užsienio.

Visa tai dabar arba atidėta, arba atšaukta.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
83706681_176667280093696_2327928474079068160_n.jpg

Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Lietuvos Respublikos ambasados Graikijos Respublikoje diplomatė Rūta Vaičiūnienė šiandien Atėnuose dalyvavo ceremonijoje, skirtoje pagerbti Holokausto aukas, kurios metu padėjo vainiką ant memorialo Holokausto metu nužudytiems Graikijos žydams bei pagerbė aukas tylos minute. Ceremonijoje dalyvavo ir kitų Atėnuose reziduojančių ambasadų, šalies vyriausybės, Graikijos žydų bendruomenių atstovai, žuvusiųjų artimieji.

Sausio 27-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną, 1945 m. buvo išlaisvinta Aušvico koncentracijos stovykla. Nuo 2005 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja šią dieną paskelbė kasmetine Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.

Neišmokta istorija yra linkusi kartotis, todėl minėdami šią dieną ir pagerbdami aukas mes saugome ateities kartas ir skleidžiame žinią, kad tragedija negali pasikartoti. Nei vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei.

Istorinė, kultūros diplomatija »
75572139_10218011949388623_3695158032028663808_n.jpg

Lapkričio 23-24 dienomis ambasada ir Graikijos lietuvių bendruomenė dalyvavo tarptautinėje labdaros Kalėdų mugėje Atėnuose. Mugės metu surinktos lėšo aukojamos NVO "Vaiko draugai" socialiai remtinų šeimų vaikų darželio išlaikymui.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 16 Baltijos kelias 1.jpg

Rugsėjo 16 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Graikijoje kartu paminėjo Baltijos kelio 30-tąjį jubiliejų.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata