Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
zoom10.jpg

Virš 40 gerbiamo Tarptautinio Atėnų moterų klubo ir Atėnuose reziduojančių ambasadorių sutuoktinių asociacijos narių šiandien po labai įdomios ir informatyvios Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros direktoriaus Gedimino Rutkausko paskaitos sužinojo apie į UNESCO paveldą įrašytą Vilniaus senamiestį dar daugiau.

Istorinė, kultūros diplomatija »

The Embassy of the Republic of Lithuania and the Embassy of the Republic of Poland are delighted to announce that the winners of the History quiz on the occasion of the 230th anniversary of the Constitution of 3 May of the Polish–Lithuanian Commonwealth and the Mutual Pledge are selected.

Istorinė, kultūros diplomatija »
164625368_10222035662058925_4861118657628741922_o.jpg

2021 m. kovo 25 d., Graikijai minit 200-ų metų jubiliejų nuo Nepriklausomybės kovų pradžios, Vilniaus centre buvo mėlynai nušviesti pagrindiniai miesto tiltai - tokiu būdu buvo perduoti nuoširdūs Lietuvos sostinės sveikinimai Atėnams.

Sveikinimus Graikijos parlamentui perdavė ir Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komitetas savo trimis kalbomis išplatintame pareiškime atkreipdamas dėmesį į tai, kad 1821 m. kovo 25 d. prasidėjusi graikų tautos nepriklausomybės kova buvo pirmas liberalus demokratinis tautinio išsivadavimo judėjimas XIX amžiaus Europoje, padaręs įtakos ne tik graikų, bet ir kitų tautų išsivadavimui iš priespaudos, taip pat turėjęs įtakos ir lietuvių tautos atgimimui.

Pilną pranešimą ir praeiškimo tekstus galite rasti LR Seimo puslapyje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Medvedev portret.jpg

Pasitinkant Sausio 13-ąją, populiarus Graikijos naujienų portalas Huffington Post išspausdino Graikijos auditorijai skirtą ambasadoriaus Rolando Kačinsko interviu su savo vardą į Lietuvos istoriją įrašiusiu Lietuvos graiku Nikolaj Medvedev apie trisdešimties metų senumo įvykius Vilniuje (ir Maskvoje), padėjusius apginti Lietuvos laisvę ir galiausiai nulėmusius Sovietų Sąjungos griūtį.

Skaitytojams pateikiame lietuvišką šio straipsnio versiją.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Oi EPOXES.jpg

Kristijono Donelaičio poema „Metai“ išversta į graikų kalbą. Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad vieno svarbiausių kūrinių Lietuvos literatūros istorijoje pasirodymas graikų kalba ženkliai prisidės prie lietuvių kultūros sklaidos Graikijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_1535.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George'ui Andrea Papandreou liepos 27 d. įteikė Užsienio reikalų ministerijos (URM) garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 16 Baltijos kelias 1.jpg

Rugsėjo 16 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Graikijoje kartu paminėjo Baltijos kelio 30-tąjį jubiliejų.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata