Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_1535.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George'ui Andrea Papandreou liepos 27 d. įteikė Užsienio reikalų ministerijos (URM) garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Kelionių rekomendacijos Kipre.jpg

Informuojame, kad liepos 14 d. Kipro Respublikos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą dėl Kipro salą dalijančios buferinės zonos kirtimo ribojimų:

  •  Judėjimas tarp pietinės ir šiaurinės Kipro salos dalių leidžiamas tik Kipro piliečiams ir nuolatiniams Kipro Respublikos gyventojams.
  •  Į šias kategorijas nepatenkantys asmenys buferinę zoną kirsti gali tik išimties tvarka dėl svarbių humanitarinių priežasčių (tokių kaip rimtos sveikatos problemos, skubios medicininės pagalbos poreikis,  artimojo mirtis).
  •  Buferinės zonos kirtimo repatriaciniais tikslais procedūra yra sustabdoma.

Primename, jog šiaurinė Kipro salos dalis yra Kipro Respublikos Vyriausybės faktiškai nekontroliuojama teritorija, kurios administracijos Lietuvos Respublika nepripažįsta ir su ja santykių nepalaiko. Šiaurinėje Kipro salos dalyje atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams gali būti teikiama tik ribota konsulinė pagalba. Prašome atsakingai įvertinti kelionės į šią teritoriją tikslingumą.

Konsulinės naujienos »
DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ KIPRE Įkelta2020.07.14

Informuojame dėl šiuo metu Kipro Respublikoje taikomų COVID-19 viruso plitimo prevencijos priemonių:

1420 visą parą veikianti Kipro Sveikatos ministerijos COVID-19 pagalbos linija, skirta pranešti esamiems simptomams.

1450 visą parą veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

1412 nuo 8:00 iki 20:00 val. veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

+357 22887171 visą parą veikiantis greitosios pagalbos tarnybos numeris.

Pilną taikomų priemonių sąrašą angų kalba galite rasti čia: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/

Dėmesio, nuo rugpjūčio 1 d. Kipre privalomas kaukių dėvėjimas visiems asmenims, vyresniems nei 6 metai, besilankantiems uždarose patalpose, kur galimos žmonių spūstys (parduotuvės, bažnyčios, bankai ir pan.).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
nils-nedel-ONpGBpns3cs-unsplash.jpg

REIKALAVIMAI ATVYKSTANTIEMS Į GRAIKIJĄ NUO LIEPOS 1 D. IKI RUGPJŪČIO 31 D.

Dėl koronaviruso pandemijos visi asmenys, nepriklausomai nuo pilietybės, atvykstantys į Graikiją lėktuvu, keleiviniu ar kruiziniu laivu bei žemyniniu transportu, ne vėliau nei 24 val. prieš atvykimą privalo užpildyti elektroninę Keleivio lokalizavimo formą: http://travel.gov.gr/#/

Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
graikija 1.jpg

2020 m birželio 26 d. virtualios ceremonijos metu penktadienį oficialiai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Herakliono mieste, Kretoje. Garbės konsulu paskirtas Ioannis Giakoumakis, kuriam suteikti įgaliojimai vykdyti garbės konsulo funkcijas visoje Kretos salos teritorijoje.

me Presvi Lithouanias.jpg

2020 m. birželio 5 d. ambasadorius Rolandas Kačinskas susitiko su Santorini sostinės Fira vicemere Sofia Kitsou.

Susitikimo metu aptartos turizmo temos bei ateities planai dėl Fira miestelio susigiminiavimo su vienu iš Lietuvos miestelių.

 

Nuorauka iš Fira savivaldybės archyvo.

 

 

 

AKTUALIĄ INFORMACIJĄ DĖL KELIAVIMO Į LIETUVĄ SĄLYGŲ GALITE RASTI LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOS PUSLAPYJE.
 

Kita su COVID19 susijusi informacija čia: http://koronastop.lrv.lt/lt/

 

Konsulinės naujienos »
94018_5d122a9f5859ba46c3400f72ea977c5e.jpg

Informuojame, kad dėl Kipre taikomų COVID19 plitimą ribojančių priemonių, Lietuvos Respublikos Generalinis garbės konsulatas Nikosijoje laikinai neveikia. Nuo gegužės 22 d., esant būtinybei, bus priimami iš anksto užsiregistravę asmenys.

Generalinio garbės konsulato kontaktiniai duomenys: https://gr.mfa.lt/gr/lt/garbes-konsulai/kipre

Konsulinės naujienos »
INFO LIETUVOS PILIECIAMS 4.jpg
KONSULINĖ INFORMACIJA Įkelta2020.04.09

Dalis Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje.

Konsulinės naujienos »
dip life.png

Naujausiame "Greek Diplomatic life" numeryje išspausdintas Ambasadoriaus Rolando Kačinsko straipsnis, skirtas ką tik praėjusiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejaus progai.

"Pasaulyje be laisvių, demokratijos ir žmogiškumo, nebus ateities ir Lietuvai. Mažiausiai ko tikėjausi rašydamas proginį straipsnį atkurtos Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio proga, tai naudoti tokių žodžių kaip nepriklausomybės jubiliejus ir koronavirusas derinius", - rašė ambasadorius savo socialinio tinklo paskyroje.

Pateikiame straipsnio vertimą į lietuvių kalbą:

"Lietuva savo istorijai itin reikšmingą datą - Kovo 11-ąją - ruošėsi pasitikti iškilmingais diplomatiniais priėmimais, parodomis ir koncertais. 2020-ieji Lietuvai pranašavo būti šventiški ir daug žadantys.

Geriausią Europoje krepšinio areną Kaune užpildantys krepšinio sirgaliai laukė “Žalgirio” patekimo – jau trečius metus iš eilės - į Eurolygos atkrentamąsias varžybas. Eurovizijos gerbėjai pirmą kartą festivalio istorijoje vylėsi Lietuvos, atstovaujamos “The Roop” su jų uždegančia daina “On Fire”, pergalės. Lietuvos ekonomikai buvo prognozuojamas virš 3 proc augimas, pratęsiantis jau beveik dešimtmetį demonstruotą nuoseklų šalies ekonomikos plėtrą, padėjusią priartinti Lietuvos žmonių gerbūvį prie ES vidurkio. Kylantys viešbučiai, spa centrai ir restoranai laukė rekordinio turistų srauto iš užsienio.

Visa tai dabar arba atidėta, arba atšaukta.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
92052754_3342976115719012_9076265219373662208_n.png

DĖMESIO!

Remiantis balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtu 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimu informuojame:

  • Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  draudžiama į  Lietuvos Respubliką keleiviniais laivais (keltais) gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius,  išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint Vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.
  • Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos  tarptautinių oro uostų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.
  • Nuo balandžio 3 dienos 0:00 val. asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją  bus leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budzisko (tik jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.
  • Grįžtantieji turėtų būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje.
  • Užsienio reikalų ministerija organizuotą valstybės pagalbą pargabenant piliečius į Lietuvos Respubliką tęs iki 2020 m. balandžio 3 d.

 

Daugiau informacijos rasite Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

 

Konsulinės naujienos »
89951569_10219035422734817_6162033912223629312_n.jpg

Kovo 17 dieną, pasinaudojant Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmu,  į Atėnus atkeliavo Lietuvos pagalbos Graikijai krovinys, skirtas šaliai dar prieš COVID-19 epidemijos pradžią susidūrusiai su kitu dideliu iššūkiu - netikėtai išaugusiais migracijos srautais ties jos saugoma Europos Sąjungos išorine siena su Turkija.

"Lietuvos siųsto pagalbos krovinio kelionė per Europą - tikras Europietiško solidarumo pavyzdys, kurio šiandien reikia mums visiems kaip niekados anksčiau", - sakė ambasadorius Rolandas Kačinskas.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Nuo šiol užsienio lietuviai svarbiausias Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės naujienas galės susižinoti specialiai jiems skirtoje informacinėje platformoje – LITUANICA LRT.lt portale, adresu www.lrt.lt/lituanica.

„Simboliška, kad tokia platforma atsiranda Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. XXI amžiaus Lietuva yra globali Lietuva, vienijanti po visą pasaulį kartu su pirmosiomis bei šiandienos emigracijos bangomis pasklidusius Lietuvos išeivius. Šiuo projektu norime pasiųsti jiems žinią, kad po visą pasaulį išsibarstę išeiviai yra labai svarbi Lietuvos dalis, su kuria norime palaikyti ryšį“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Naujojoje LRT LITUANICA platformoje bus pateikiamos išeiviams aktualios Lietuvos naujienos, analizuojami įvairūs jiems svarbūs klausimai, taip pat skelbiama pasaulio lietuvių bendruomenių informacija, pasakojimai apie užsienyje gyvenančius lietuvius, vyks pasaulio lietuviams skirtos televizijos LRT LITUANICA transliacijos. LRT LITUANICA kurs žurnalistės Ugnė Jonaitytė ir Karolina Marcinkevičiūtė. Projekto naujienas taip pat galima sekti ir LRT LITUANICA „Facebook“ paskyroje.

 

Lietuviai Graikijoje »

Informuojame, kad šiandien buvo patvirtinti pirmieji užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejai Albanijos Respublikoje.

Motinos Teresės universitetinės ligoninės Tiranoje infekcinių ligų skyriuje įkurtas specialus gydymo ir karantinavimo centras. Privačios ligoninės šalyje nėra įgaliotos dirbti su COVID-19 atvejais.

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata