Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

KONSULINĖ INFORMACIJA

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 16:23
  KONSULINĖ INFORMACIJA

  Dalis Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

  Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje.

  Tačiau atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu atvykti į diplomatinę atstovybę yra sudėtinga ar dažnu atveju net neįmanoma, siūlome tokią galimą išeitį:

  Lietuvos ambasada Graikijoje nuotoliniu būdu (t.y. dokumentus siunčiant paštu ar per kurjerių tarnybą, o konsulinį mokestį sumokant bankiniu pavedimu) gali išduoti konsulinę pažymą, patvirtinančią asmens duomenis ir asmens teisę į Lietuvos Respublikos dokumentą, patvirtinantį asmens tapatybę.

  Jei Jums tokia pažyma reikalinga:

  • Ambasadai siųskite aiškiai ir tiksliai užpildytą prašymą elektroniniu paštu [email protected], paštu ar per kurjerių tarnybą;
  • Prie prašymo pridėkite baigusio galioti ar prarasto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento – paso arba asmens tapatybės kortelės – kopiją;
  • Sumokėkite konsulinį mokestį – 30 EUR – bankiniu pavedimu (ambasados banko sąskaitų rekvizitus galite rasti čia);
  • Jei konsulinės pažymos prašote praradus asmens tapatybės dokumentą, kartu su prašymu pateikite aiškiai ir tiksliai užpildytą pranešimo dėl asmens tapatybės dokumento praradimo formą ir vietos policijos išduotą pažymą.

   

  Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog ši tvarka galioja tik karantino laikotarpiu, egzistuojant judėjimo suvaržymams.

  Naujienlaiškio prenumerata