Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

KONSULINĖ INFORMACIJA

Sukurta 2021.01.20 / Atnaujinta 2021.01.20 12:18
  KONSULINĖ INFORMACIJA

  Dalis užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

  Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje tam, kad būtų sutikrinta Jūsų tapatybė, nuskaityti reikiami biometriniai duomenys (pirštų antspaudai ir parašas).

  Ambasada nedelsdama informuos, jei būtų patvirtinti galiojančios tvarkos pakeitimai.

  Šiuo metu nuotoliniu būdu (t.y. dokumentus siunčiant paštu ar per kurjerių tarnybą, o konsulinį mokestį sumokant bankiniu pavedimu) ambasada gali išduoti konsulinę pažymą, patvirtinančią asmens duomenis ir asmens teisę į Lietuvos Respublikos dokumentą, patvirtinantį asmens tapatybę.

  Jei Jums tokia pažyma reikalinga:

  • Ambasadai siųskite aiškiai ir tiksliai užpildytą prašymą (forma pridedama) elektroniniu paštu [email protected], paštu ar per kurjerių tarnybą;
  • Prie prašymo pridėkite baigusio galioti ar prarasto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento – paso arba asmens tapatybės kortelės – kopiją;
  • Sumokėkite konsulinį mokestį – 30 EUR – bankiniu pavedimu (ambasados banko sąskaitų rekvizitus galite rasti čia);
  • Jei konsulinės pažymos prašote praradus asmens tapatybės dokumentą, kartu su prašymu pateikite aiškiai ir tiksliai užpildytą pranešimo dėl asmens tapatybės dokumento praradimo formą (pridedama) ir vietos policijos išduotą pažymą.

  Ambasada negali užtikrinti, jog tokia konsulinė pažyma visų įstaigų ir institucijų bus laikoma tinkamu ir pakankamu dokumentu, atstojančiu asmens tapatybės dokumentą. Todėl siūlome prieš kreipiantis dėl jos išdavimo iš anksto pasitikslinti dėl jos priimtinumo konkrečioje įstaigoje ar institucijoje, kuriai planuojate pažymą teikti.

  Naujienlaiškio prenumerata