Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos ambasadoriaus Rolando Kačinsko vizitas Kipre

Sukurta 2017.11.20 / Atnaujinta 2017.11.20 14:59
   Lietuvos ambasadoriaus Rolando Kačinsko vizitas Kipre
   Lietuvos ambasadoriaus Rolando Kačinsko vizitas Kipre

   Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas lapkričio 16-17 dienomis su darbo vizitu lankėsi Kipre. Vizitas surengtas pasitinkant diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kipro 25-etį (gruodžio 3 d.). Pasak R.Kačinsko, vizitas buvo gera proga įvertinti per ketvirtį amžiaus nueitą kelią ir ieškoti naujų galimybių, plėtojant dvišalį bendradarbiavimą.

   Dvi dienas trukusio vizito metu Lietuvos ambasadorius R.Kačinskas dalyvavo ES ambasadorių darbiniuose pietuose su

   Kipro Respublikos Prezidentu Nicos Anastasiades, susitiko su Transporto ministru Marios Demetriades, URM viceministru, ambasadoriumi Alexandros N. Zenon, turėjo išsamias konsultacijas su trijų Kipro URM direktoratų vadovais, kuruojančiais Lietuvai svarbius klausimus, tarp kurių - ES ateitis, Rytų partnerystė, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose ir branduolinės energetikos sauga.  

   Kipro atstovai supažindino su perspektyvomis antaujinti Kipro taikos derybas.

   Ambsadorous R.Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva visapusiškai palaiko pastangas siekti Kipro salos suvienijimo.

   “Tai būtų itin teigiama žinia visam regionui ir taptų tikra sėkmės istorija Europoje”, sakė R.Kačinskas.

   Vizito Kipre metu Lietuvos ambasadorius taip pat susitiko su vietos lietuviais, su kuriais aptarė spalio 21 d. vykusio Graikijos ir Kipro lietuvių metinio susitikimo Atėnuose metu Kipro lietuvių duotą pažadą rimtai apsvastyti galimybę oficialiai įsteigti jau seniai de facto egzistuojančią lietuvių bendruomenę šalyje. Tai padarius, ji taptų 46-ąja PLB nare. 

   Apsilankymo Nikosijoje metu R.Kačinskas su Lietuvos Generaliniu Garbės Konsulu Christis CHRISTOFOROU taip pat tarėsi kaip būtų geriausia Kipre diplomatinėmis priemonėmis pažymėti atkurtos Lietuvos 100-etį.

   Naujienlaiškio prenumerata