Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos ambasadoriaus susitikime su Graikijos parlamento pirmininku - dėmesys dvišalių santykių stiprinimui

Sukurta 2017.05.31 / Atnaujinta 2017.05.31 12:05
   Lietuvos ambasadoriaus susitikime su Graikijos parlamento pirmininku - dėmesys dvišalių santykių stiprinimui
   Lietuvos ambasadoriaus susitikime su Graikijos parlamento pirmininku - dėmesys dvišalių santykių stiprinimui

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 d. susitiko su Graikijos parlamento pirmininku Nikos Voutsis. 

   R.Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva siekia stiprinti bendradarbiavimą su Graikija, svarbia Lietuvos partnere Europos Sąjungoje ir NATO.

    „Abi valstybės užima svarbią geostrateginę padėtį, abi suinteresuotos stiprinti ES ir NATO išorės sienas, abi deda pastangas siekiant sau stabilios, tvirtais saitais su Europa susietos kaimynystės ir, galiausiai, abiejų valstybių tolesnę raidos sėkmę didžia dalimi lems ES sėkmė. Tai aiškiai parodo, kad esame vienoje valtyje, nors ir skirtinguose jos kraštuose, todėl šiandien kaip niekada svarbus susiklausymas ir darnūs veiksmai“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

   Pasak R.Kačinsko, svarbi tvarių ir turiningų dvišalių ryšių sąlyga - aktyvus tarpparlamentinis bendradarbiavimas. Lietuvos ambasadorius informavo Graikijos parlamento pirmininką apie Lietuvos Respublikos Seime veikiančia tarpparlamentinę ryšių grupę su Graikija ir aptarė galimybes abiejų valstybių parlamento nariams apsikeisti vizitais.

   "Neabejojam, kad šiemet minimas 25-erių diplomatinių santykių atkūrimo jubiliejus yra tik įžanga į ilgametį Lietuvos-Graikijos bendradarbiavimą. Užpildykim jį turiniu, pereikim į platesnį bendradarbiavimą įvairiose sferose: ekonomikos, kultūros, turizmo, švietimo. Abi šalys viena kitai gali pasiūlyti daug ko įdomaus ir naudingo" , sakė R.Kačinskas. 

   Susitikime aptartos Graikijos pastangos įveikti finansinę krizę, pristatytas Lietuvos solidarus indėlis padedant Graikijai sumažiti pabėgelių bangos sukeltą naštą, pasikeista nuomonėmis apie ES ateitį ir saugumo iššūkius, pristatyti kiti Lietuvai aktualūs tarptautinės politikos klausimai.

    

   Nuotraukose: su Graikijos parlamento pirmininku N. Voutsis.

   Naujienlaiškio prenumerata