Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre

Sukurta 2018.09.20 / Atnaujinta 2018.10.11 12:39
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre

   Rugsėjo 19 dieną Kipro Respublikos sostinėje Nikosijoje surengtas iškilmingas diplomatinis priėmimas, skirtas pažymėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

   Pasveikinti Lietuvos šia ypatinga proga susirinko daugiai nei 200 svečių, tarp jų Kipro Respublikos gynybos ministras Savvas Angelides, Energetikos, komercijos, pramonės ir turizmo ministras Giorgos Lakkotrypis, Ryšių ir transporto ministrė Vassiliki Anastassiadou, šalies parlamento nariai, kiti oficialių Kipro valdžios institucijų pareigūnai, taip pat buvęs Kipro Respublikos prezidentas (1988-1993) George Vasiliou, diplomatinės bendruomenės, verslo, spaudos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, gausus būrys vietos lietuvių.

   Į susirinkusius svečius kreipęsis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas supažindino juos su ilgaamže Lietuvos valstybingumo tradicija, Lietuvos sėkmės istorija, nesibaigiančia kova dėl laisvės ir pasidžiaugė stiprėjančiais Kipro-Lietuvos santykiais.

   R. Kačinskas taip pat atkreipė dėmesį, kad šis diplomatinis priėmimas yra kartu gera proga pažymėti neseniai sukakusį 25 metų diplomatinių santykių užmezgimo tarp Kipro Respublikos ir Lietuvos jubiliejų.

   „Nuo pat diplomatinių santykių užmezgimo 1992 metų gruodžio 3 dieną  Lietuvos ir Kipro ryšiai nuolat stiprėjo ir plėtėsi. Bendradarbiavimą tarp dviejų valstybių ypač sustiprino bendras narystės ES siekis, išsipildęs abiem valstybėms 2004 metais. Nuo to momento Lietuvos ir Kipro ryšiai tapo dar glaudesni, o dvišalė darbotvarkė – platesnė ir turtingesnė“, – teigė Lietuvos ambasadorius.

   Lietuvos ambasadorius padėkojo LR generaliniam garbės konsului Christis Christoforou ir žmonai Christina Christoforou už pastangas tiesiant tiltus tarp Kipro ir Lietuvos, ir taip pat už pagalbą surengiant iškilmingą, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtą diplomatinį priėmimą Nikosijoje.

   Kipro Respublikos vyriausybės vardu Lietuvą atkurtos valstybės šimtmečio proga pasveikino ir kalbą pasakė Gynybos ministras Savvas Angelides.

   Apsilankymo Nikosijoje metu ambasadorius R. Kačinskas dalyvavo susitikimuose Kipro Respublikos prezidentūroje ir užsienio reikalų ministerijoje, kurių metu buvo aptariama, kaip dvišaliams santykiams suteikti dar daugiau dinamikos ir turinio.

   Naujienlaiškio prenumerata