Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

SURENGTAS SVARBIAUSIAS METŲ DIPLOMATINIS PRIĖMIMAS

Sukurta 2019.03.29 / Atnaujinta 2019.03.29 15:23
   SURENGTAS SVARBIAUSIAS METŲ DIPLOMATINIS PRIĖMIMAS
   SURENGTAS SVARBIAUSIAS METŲ DIPLOMATINIS PRIĖMIMAS
   SURENGTAS SVARBIAUSIAS METŲ DIPLOMATINIS PRIĖMIMAS
   SURENGTAS SVARBIAUSIAS METŲ DIPLOMATINIS PRIĖMIMAS

   Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos Respublikos ambasados Graikijos Respublikoje surengtas diplomatinis priėmimas, skirtas paminėti net tris svarbias Lietuvai progas: Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą, penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines ir Baltijos kelio trisdešimtmetį.

   Svarbiausiu šventės akcentu tapo Mariaus Markevičiaus dokumentinio filmo „Kita svajonių komanda“ peržiūra. Dokumentinė juosta, kurioje per legendinės 1992 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kelionę į šlovės viršūnę atskleidžiama ir sovietų okupacijos, trėmimų, 1991 m. sausio 13-osios įvykių pažymėta dramatišką lietuvių tautos lemtis bei nelengvas Lietuvos kelias į pripažinimą po nepriklausomybės atgavimo, nepaliko abejingų. Su didelių susidomėjimu filmą stebėjo per 250 kviestinių svečių – Graikijos valstybės institucijų, diplomatinio korpuso, verslo, akademinės visuomenės, žiniasklaidos atstovų, gausus Graikijoje gyvenančių lietuvių būrys. Renginį savo dalyvavimu pagerbė ir buvęs Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, šiuo metu Atėnų AEK BC komandoje žaidžiantis Jonas Mačiulis, LKL prezidentas Remigijus Milašius, “Žalgirio klubo direktorius Paulius Motiejūnas, Graikijos Krepšinio federacijos bei Graikijos Krepšinio lygos valdančiųjų tarybų nariai.

   Kreipdamasis į renginio dalyvius Lietuvos Respublikos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas pabrėžė, jog “Lietuva ir Graikija jau penkiolika metų dalijasi narystės Europos Sąjungoje ir NATO privalumais bei atsakomybe. Esame sąjungininkės. Tačiau niekas taip nesujungia valstybių kaip žmonių tiltai, ir niekas nesujungia žmonių taip, kaip bendra aistra. Lietuviams ir graikams ši bendra aistra – meilė krepšiniui.“

   Susirinkusiuosius pasveikino ir šiomis dienomis su oficialiu vizitu Atėnuose besilankantis Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, kuris lietuvių bendruomenės Graikijoje atstovams perdavė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo sukaktuvių proga bei paragino tautiečius aktyviai dalyvauti gegužės mėnesį vyksiančiame referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

   Renginio svečiams taip pat buvo pristatyta Baltijos keliui skirta istorinės fotografijos ir dokumentų paroda, susilaukusi didelio dėmesio bei dalijimosi to laikmečio prisiminimais.

   Ambasada nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams - įmonėms „VMG Enterprise Holding“ ir „CityBee”.

   Naujienlaiškio prenumerata