Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 

plačiau »

Tel. +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
Faksas +30 210 72 94 347
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Albanijos prezidentas Ilir MEta.png

Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas lapkričio 28-29 dienomis lankėsi Albanijos sostinėje Tiranoje, kur dalyvavo 105-osioms nepriklausomos Albanijos valstybės įkūrimo metinėms skirtose iškilmėse. 

Vizito metu Lietuvos ambasadorius 

R.Kačinskas susitiko su naujai išrinktu Albanijos prezidentu Ilir Meta, kuriam perdavė Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo su Albanijos nepriklausomybės diena laišką ir aptarė dvišalių santykių perspektyvas.

Užsienio politika ir diplomatija »
23559668_10212474404593464_4975019861492806202_n.jpg

Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas lapkričio 16-17 dienomis su darbo vizitu lankėsi Kipre. Vizitas surengtas pasitinkant diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kipro 25-etį (gruodžio 3 d.). Pasak R.Kačinsko, vizitas buvo gera proga įvertinti per ketvirtį amžiaus nueitą kelią ir ieškoti naujų galimybių, plėtojant dvišalį bendradarbiavimą.

Dvi dienas trukusio vizito metu Lietuvos ambasadorius R.Kačinskas dalyvavo ES ambasadorių darbiniuose pietuose su

Kipro Respublikos Prezidentu Nicos Anastasiades, susitiko su Transporto ministru Marios Demetriades, URM viceministru, ambasadoriumi Alexandros N. Zenon, turėjo išsamias konsultacijas su trijų Kipro URM direktoratų vadovais, kuruojančiais Lietuvai svarbius klausimus, tarp kurių - ES ateitis, Rytų partnerystė, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose ir branduolinės energetikos sauga.  

Kipro atstovai supažindino su perspektyvomis antaujinti Kipro taikos derybas.

Ambsadorous R.Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva visapusiškai palaiko pastangas siekti Kipro salos suvienijimo.

“Tai būtų itin teigiama žinia visam regionui ir taptų tikra sėkmės istorija Europoje”, sakė R.Kačinskas.

Užsienio politika ir diplomatija »
82381_152859d7e9b4ee85886108bf24da0986.jpg

Artėjant šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Atėnuose lapkričio 8 dieną surengta konferencija „Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2017 metų viršūnių susitikimo?“, kurios vienas iš organizatorių buvo Lietuvos ambasada Graikijoje.

Konferencija surengta siekiant Rytų partnerystės klausimą išlaikyti ES politinės darbotvarkės prioritetinių klausimų sąraše ir idėjomis bei aktyvia diplomatija prisidėti formuojant ateities Rytų partnerystės politiką.  

Kaip pabrėžė konferencijos atidarymo sesijoje kalbėjęs Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas, nors per aštuonerius ES Rytų partnerystės politikos gyvenimo metus pasiekta daug pažangos, šiandien ši iniciatyva stovi kryžkelėje tarp pasirinkimo, ar  toliau lėtai judėti į priekį, ar suteikti jai naują platų užmojį.

Užsienio politika ir diplomatija »
DSC_9716.jpg

Spalio 21 d. Graikijos lietuvių bendruomenės tarybos ir LR ambasados Graikijoje pakviesti lietuviai iš toli ir arti susirinko Atėnuose į pirmąjį istorijoje metinį Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimą. Renginyje dalyvavo apie 80 šiose šalyse gyvenančių lietuvių ir svečių iš Lietuvos, Italijos, Vokietijos. 

Sveikindamas susitikimo dalyvius, Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas padėkojo Graikijos lietuvių bendruomenės tarybai ir asmeniškai jos pirmininkei Jurgitai Montvydaitei už puikiai suorganizuotą renginį bei paragino vietos lietuvius pasitikti artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį nauja jėga, nauja energija ir nauja tradicija.

“Tik gerai organizuotos, pripažintos buvimo šalyje, turinčios nepriklausomą finansavimo pagrindą ir vadovaudamosi aiškiais tikslais organizacijos gali suburti plačiai po Graikiją ir Kiprą išsibarsčiusius lietuvius ir įgyvendinti visiems bendruomenės nariams bei tautai svarbius projektus, sustiprinti tarpusavio ryšius, išsaugoti lietuvišką tapatybę”, sakė R. Kačinskas.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta nuo 1990 metų veikiančiai, bet iki šiol oficialiai neįregistruotai lietuvių bendruomenei Kipre. Ją įregistravus, ji teisiškai taptų 46 Pasaulio lietuvių bendruomenės šeimos nare.

Paskatinant Kipro lietuvius imtis tokios iniciatyvos, ambasadorius R. Kačinskas įteikė jų atstovams Lietuvos istorinę vėliavą Vytį.

Ambasadorius ragino vietos lietuvius išsikelti sau didesnius tikslus, užsibrėžti didesnį ambicijų lygį.

“Galbūt Graikijos lietuviai niekada netaps tokia jėga, kaip JAV LB ar kitų kraštų, senas tradicijas ir kitomis aplinkybėmis susikūrusios bendruomenės, tačiau nematau priežasčių, kodėl Graikijos ar Kipro lietuvių bendruomenės negalėtų tapti gerais pavyzdžiais, kaip organizuoti naujos emigracinės bangos lietuvius bendram darbui”.

Lietuviai Graikijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_1418Stasys.jpg

2017-ųjų metų rugsėjo 25 dieną Atėnuose įsikūrusiame Benaki muziejuje įvyko tarptautinės plakatų parodos „The New Salon des Cent“,  dedikuotos Henri de Toulouse-Lautrenc, vienam iš garsiausių pasaulio plakatistų, atminti atidarymas.

Parodoje kartu su kruopščiai komisijos atrinktais žymių šiuolaikinių plakatų kūrėjų darbais  eksponuojamas ir Lietuvos dailininko Stasio Eidrigevičiaus kūrinys.

Istorinė, kultūros diplomatija »
With mayor of Voula G Konstantellos.JPG

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas rugsėjo 14 d. susitiko su šalia Atėnų esančios Vari-Voula-Vouliagmeni savivaldybės meru Grigoris Konstantellos.

Dėl savo nuostabios Egėjo jūros skalaujamos pakrantės dažnai vadinama  „Atėnų Rivjera“, ši savivaldybė turi didelį turistinį potencialą.

Tikimasi, kad nuo kitų metų vasaros Atėnus ir jo priemiesčius lankančių turistų iš Lietuvos skaičius ženkliai išaugs dėl prasidėsiančio tiesioginio „Aegean Airlines“ skrydžio iš Vilniaus į Atėnus.

Lietuvos ambasadorius su Vari-Voula-Vouliagmeni  meru aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes ir pristatė jam idėją dėl lietuviškos dovanos vietos bendruomenei, kuri neštų žinią apie atkurtos valstybės 100-etį švenčiančią Lietuvą.

R. Kačinskas taip pat palinkėjo merui Grigoris Konstantellos sėkmingai susidoroti su žala, kurią aplinkai padarė prieš dvi dienas netoli Atėnų iš tanklaivio išsiliejusi nafta.

Istorinė, kultūros diplomatija »
m-01lithouania.jpg

Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas liepos 13 dieną įteikė skiriamuosius raštus Kipro Respublikos prezidentui Nicos Anastasiades.

Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai konstatavo neabejojantys, kad šiemet minimas diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kipro 25-metis paskatins tolesnę draugiškų dvišalių santykių plėtrą ir glaudesnius Lietuvos ir Kipro žmonių tarpusavio ryšius.

Užsienio politika ir diplomatija »
Albanija2.jpg

Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas birželio 6 d. įteikė skiriamuosius raštus Albanijos Respublikos prezidentui Bujar Nishani.

Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai aptarė dvišalius santykius bei jų plėtojimo perspektyvas, Lietuvos paramą Albanijai jos eurointegracijos kelyje, padėtį Vakarų Balkanuose ir bendras NATO sąjungininkų pastangas atremiant šiuolaikines saugumo grėsmes.

Aptariant artėjančius ypač svarbius šalies ES ateičiai Albanijos parlamento rinkimus, Lietuvos ambasadorius kvietė išlaikyti reformų pagreitį, o šalies politines jėgas įveikti vidinius skirtumus europinės Albanijos ateities labui. 

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_0874.JPG

Birželio 1 d. Atėnuose pristatyta pirmoji į graikų kalbą išversta lietuviškos prozos knyga.Tai - nuo 1989-ųjų Kipre gyvenančios ir kuriančios rašytojos Dalios Staponkutės knyga „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja". Knygos vertimą parėmė Lietuvos kultūros institutas, o išleido viena žinomiausių Graikijos leidyklų „Nefeli“.  Primename, kad 2015 m. šią knygą lietuvių skaitytojai išrinko „Metų knyga“ suaugusiųjų kategorijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
su Voutsis.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 d. susitiko su Graikijos parlamento pirmininku Nikos Voutsis. 

R.Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva siekia stiprinti bendradarbiavimą su Graikija, svarbia Lietuvos partnere Europos Sąjungoje ir NATO.

 „Abi valstybės užima svarbią geostrateginę padėtį, abi suinteresuotos stiprinti ES ir NATO išorės sienas, abi deda pastangas siekiant sau stabilios, tvirtais saitais su Europa susietos kaimynystės ir, galiausiai, abiejų valstybių tolesnę raidos sėkmę didžia dalimi lems ES sėkmė. Tai aiškiai parodo, kad esame vienoje valtyje, nors ir skirtinguose jos kraštuose, todėl šiandien kaip niekada svarbus susiklausymas ir darnūs veiksmai“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos ambasdorius Graikijoje Rolandas Kačinskas šiandien Atėnuose pasirašė užuojautų knygoje, pagerbdamas buvusio Graikijos Ministro pirmininko ir ilgamečio politiko Konstantinas Mitsotakis atminimą.

"Konstantiną Mitsotakį Lietuvoje prisimins kaip žymų Graikijos valstybės veikėją ir politiką, kuriam vadovaujant Graikija su Lietuva prieš 25 metus atkūrė diplomatinius santykius ir padėjo pagrindinus tolesniam produktyviam dviejų šalių bendradarbiavimui", užuojautų knygoje įrašė R.Kačinskas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Pakvietimas.png

Maloniai kviečiame į Kipre gyvenančios lietuvės rašytojos Dalios Staponkutės graikų kalba išleistos knygos „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja“ pristatymą!

Renginys vyks birželio 1 d. 19.30 val., Books Plus Art & Coffee knygyne Atėnuose, adresu Panepistimiou 37.
Renginio pagrindinė kalba – graikų.

Lietuviai Graikijoje »
18557408_10210918753543160_2270146476330618688_n.jpg

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 17 dieną lankydamasis Atėnuose, Graikijoje susitiko su Europos reikalų ministru Georgiosu Katrougalosu, Užsienio reikalų ministerijos generaliniu direktoriumi Petrosu Mavroidisu, Graikijos parlamento pirmininko pavaduotoju Anastassiosu Kourakisu ir tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės nariais.

Susitikimų Graikijos užsienio reikalų ministerijoje metu viceministras su G. Katrougalosu ir P. Mavroidisu aptarė aktualius dvišalių santykių klausimus, tarėsi, kaip būtų galima stiprinti Lietuvos ir Graikijos bendradarbiavimą ekonomikos, turizmo ir kitose srityse, derino pozicijas aktualiais ES ir NATO darbotvarkės klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija »
KVIETIMAS.png

Lietuvos Respublikos ambasada Atėnuose maloniai kviečia visus Graikijoje reziduojančius ir besisvečiuojančius lietuvius į susitikimą su lietuvių rašytojomis Jolita Herlyn ir Gina Viliūne.

Jūsų lauksime gegužės 4 d. 18.00 val. knygyne Lexikopoleio (Stasinou 13, Pagrati, 11635).

Maloniai prašytume apie savo dalyvavimą informuoti el. paštu [email protected]

Smulkesnė informacija telefonu 2107294357(6).

 

 

Lietuviai Graikijoje »
17546900_10210537559333543_8527692337941562660_o.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas balandžio 5 dieną Atėnuose įteikė skiriamuosius raštus Graikijos Respublikos Prezidentui Prokopios Pavlopoulos.

Ceremonijos metu pademonstruotas abipusis pasiryžimas plėtoti Lietuvos ir Graikijos santykius ir dirbti išvien sprendžiant aktualius ES ateities ir NATO solidarumo klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata