Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Oi EPOXES.jpg

Kristijono Donelaičio poema „Metai“ išversta į graikų kalbą. Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad vieno svarbiausių kūrinių Lietuvos literatūros istorijoje pasirodymas graikų kalba ženkliai prisidės prie lietuvių kultūros sklaidos Graikijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20200915_170041.jpg

Pažymėdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-etį, Lietuvos ambasada Graikijoje rugsėjo 15 d. surengė iškilmingą virtualią šventę, kurios metu įvertino prie dvišalių Lietuvos ir Graikijos santykių plėtros prisidėjusius Graikijos asmenis ir institucijas. Laureatai buvo įvertinti už diplomatinių, ekonominių, kultūrinių, sportinių ir žmogiškųjų ryšių plėtrą.

Užsienio politika ir diplomatija »
DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ KIPRE Įkelta2020.08.18

Informuojame dėl šiuo metu Kipro Respublikoje taikomų COVID-19 viruso plitimo prevencijos priemonių:

1420 visą parą veikianti Kipro Sveikatos ministerijos COVID-19 pagalbos linija, skirta pranešti esamiems simptomams.

1450 visą parą veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

1412 nuo 8:00 iki 20:00 val. veikianti trumpoji telefono linija bendrai informacijai apie COVID-19.

+357 22887171 visą parą veikiantis greitosios pagalbos tarnybos numeris.

Pilną taikomų priemonių sąrašą angų kalba galite rasti čia: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/

Dėmesio, nuo rugpjūčio 1 d. Kipre privalomas kaukių dėvėjimas visiems asmenims, vyresniems nei 6 metai, besilankantiems uždarose patalpose, kur galimos žmonių spūstys (parduotuvės, bažnyčios, bankai ir pan.).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
nils-nedel-ONpGBpns3cs-unsplash.jpg

DĖMESIO: Nuo rugpjūčio 18 d. iš Graikijos į Lietuvą atvykstantiems asmenims privaloma 14-os dienų saviizoliacija, taip pat privaloma pateikti neigiamą Covid19 testo rezultatą. Daugiau informacijos Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje

 

REIKALAVIMAI ATVYKSTANTIEMS Į GRAIKIJĄ

Dėl koronaviruso pandemijos visi asmenys, nepriklausomai nuo pilietybės, atvykstantys į Graikiją lėktuvu, keleiviniu ar kruiziniu laivu bei žemyniniu transportu, ne vėliau nei 24 val. prieš atvykimą privalo užpildyti elektroninę Keleivio lokalizavimo formą: http://travel.gov.gr/#/

Konsulinės naujienos » Lietuviai Graikijoje »
94256_7478ee50a7e742b6d9f597d8e901ea31.jpg

Šiuo metu atvykstantiesiems taikomi šie reikalavimai:

Atvykstant iš ALBANIJOS ir GRAIKIJOS

  •  Lietuvos piliečiams ir nuolatiniams gyventojams privaloma pateikti ne ansčiau nei prieš 72 val. daryto COVID19 testo neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą COVID 19 ligos tyrimus atliekančia įstaigą dėl tyrimo atlikimo.
  •  Užsienio piliečiams privaloma pateikti ne ansčiau nei prieš 72 val. daryto COVID19 testo neigiamą atsakymą.
  •  Visiems atvykstantiems taikomas 14 d. saviizoliacijos reikalavimas.
  •  Visi atvykstantieji privalo užpildytį šią atvykimo formą: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

Atvykstant iš KIPRO

 

Smulkesnė informacija dėl taikomų išimčių ir kt. teikiama Karštąja Koronaviruso linija gyventojams 1808 (nuo 8 iki 20 val. visomis dienomis galima skambinti ir rašyti trumpąją žinutę nemokamai iš visų tinklų), skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963. Informacija dėl galimybės sutrumpinti saviizoliacijos laiką: https://nvsc.lrv.lt/lt/visuomenei/leid-pal 

Operacijų vadovo sprendimus galite rasti šioje: NUORODOJE

Kita su COVID19 susijusi informacija čia: http://koronastop.lrv.lt/lt/ 

 

Konsulinės naujienos »
www urm didelis 3.jpg

2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą.

Graikijos Respublikoje, Kipro Respublikoje ir Albanijos Respublikoje gyvenantys ar besilankantys Lietuvos piliečiai, pageidaujantys balsuoti Lietuvos Respublikos ambasadoje Atėnuose, kviečiami registruotis per elektroninę registracijos sistemą: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija .

Dėl besitęsiančios Covid-19 epidemijos ir galimų ribojimų, rekomenduojama rinktis balsavimo paštu būdą.

Paskutinė registracijos balsavimui paštu LR ambasadoje Graikijoje diena yra rugsėjo 30 d.

Informaciją apie registracijos patvirtinimą gausite į jūsų nurodytą el. paštą automatine žinute po to, kai jūsų pateiktas prašymas bus peržiūrėtas ir patvirtintas rinkimų organizatoriaus.

Smulkesnę informaciją ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galite rasti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://www.urm.lt/rinkimai2020 .

 

IMG_1535.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George'ui Andrea Papandreou liepos 27 d. įteikė Užsienio reikalų ministerijos (URM) garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Kelionių rekomendacijos Kipre.jpg

Informuojame, kad liepos 14 d. Kipro Respublikos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą dėl Kipro salą dalijančios buferinės zonos kirtimo ribojimų:

  •  Judėjimas tarp pietinės ir šiaurinės Kipro salos dalių leidžiamas tik Kipro piliečiams ir nuolatiniams Kipro Respublikos gyventojams.
  •  Į šias kategorijas nepatenkantys asmenys buferinę zoną kirsti gali tik išimties tvarka dėl svarbių humanitarinių priežasčių (tokių kaip rimtos sveikatos problemos, skubios medicininės pagalbos poreikis,  artimojo mirtis).
  •  Buferinės zonos kirtimo repatriaciniais tikslais procedūra yra sustabdoma.

Primename, jog šiaurinė Kipro salos dalis yra Kipro Respublikos Vyriausybės faktiškai nekontroliuojama teritorija, kurios administracijos Lietuvos Respublika nepripažįsta ir su ja santykių nepalaiko. Šiaurinėje Kipro salos dalyje atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams gali būti teikiama tik ribota konsulinė pagalba. Prašome atsakingai įvertinti kelionės į šią teritoriją tikslingumą.

Konsulinės naujienos »
graikija 1.jpg

2020 m birželio 26 d. virtualios ceremonijos metu penktadienį oficialiai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Herakliono mieste, Kretoje. Garbės konsulu paskirtas Ioannis Giakoumakis, kuriam suteikti įgaliojimai vykdyti garbės konsulo funkcijas visoje Kretos salos teritorijoje.

me Presvi Lithouanias.jpg

2020 m. birželio 5 d. ambasadorius Rolandas Kačinskas susitiko su Santorini sostinės Fira vicemere Sofia Kitsou.

Susitikimo metu aptartos turizmo temos bei ateities planai dėl Fira miestelio susigiminiavimo su vienu iš Lietuvos miestelių.

 

Nuorauka iš Fira savivaldybės archyvo.

 

 

 

94018_5d122a9f5859ba46c3400f72ea977c5e.jpg

Informuojame, kad dėl Kipre taikomų COVID19 plitimą ribojančių priemonių, Lietuvos Respublikos Generalinis garbės konsulatas Nikosijoje laikinai neveikia. Nuo gegužės 22 d., esant būtinybei, bus priimami iš anksto užsiregistravę asmenys.

Generalinio garbės konsulato kontaktiniai duomenys: https://gr.mfa.lt/gr/lt/garbes-konsulai/kipre

Konsulinės naujienos »
INFO LIETUVOS PILIECIAMS 4.jpg
KONSULINĖ INFORMACIJA Įkelta2020.04.09

Dalis Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje.

Konsulinės naujienos »
dip life.png

Naujausiame "Greek Diplomatic life" numeryje išspausdintas Ambasadoriaus Rolando Kačinsko straipsnis, skirtas ką tik praėjusiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejaus progai.

"Pasaulyje be laisvių, demokratijos ir žmogiškumo, nebus ateities ir Lietuvai. Mažiausiai ko tikėjausi rašydamas proginį straipsnį atkurtos Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio proga, tai naudoti tokių žodžių kaip nepriklausomybės jubiliejus ir koronavirusas derinius", - rašė ambasadorius savo socialinio tinklo paskyroje.

Pateikiame straipsnio vertimą į lietuvių kalbą:

"Lietuva savo istorijai itin reikšmingą datą - Kovo 11-ąją - ruošėsi pasitikti iškilmingais diplomatiniais priėmimais, parodomis ir koncertais. 2020-ieji Lietuvai pranašavo būti šventiški ir daug žadantys.

Geriausią Europoje krepšinio areną Kaune užpildantys krepšinio sirgaliai laukė “Žalgirio” patekimo – jau trečius metus iš eilės - į Eurolygos atkrentamąsias varžybas. Eurovizijos gerbėjai pirmą kartą festivalio istorijoje vylėsi Lietuvos, atstovaujamos “The Roop” su jų uždegančia daina “On Fire”, pergalės. Lietuvos ekonomikai buvo prognozuojamas virš 3 proc augimas, pratęsiantis jau beveik dešimtmetį demonstruotą nuoseklų šalies ekonomikos plėtrą, padėjusią priartinti Lietuvos žmonių gerbūvį prie ES vidurkio. Kylantys viešbučiai, spa centrai ir restoranai laukė rekordinio turistų srauto iš užsienio.

Visa tai dabar arba atidėta, arba atšaukta.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata