Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  "Globalios Lietuvos" programa "Globalios Lietuvos" programa

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI

  Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 

  plačiau »

  Tel. +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
  Faksas +30 210 72 94 347
  E. paštas
  • m-01lithouania.jpg RSS LIETUVOS AMBASADORIUS ĮTEIKĖ SKIRIAMUOSIUS RAŠTUS KIPRO PREZIDENTUI Įkelta2017.07.13

   Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas liepos 13 dieną įteikė skiriamuosius raštus Kipro Respublikos prezidentui Nicos Anastasiades.

   Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai konstatavo neabejojantys, kad šiemet minimas diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kipro 25-metis paskatins tolesnę draugiškų dvišalių santykių plėtrą ir glaudesnius Lietuvos ir Kipro žmonių tarpusavio ryšius.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • Albanija2.jpg LIETUVOS AMBASADORIUS ĮTEIKĖ SKIRIAMUOSIUS RAŠTUS ALBANIJOS PREZIDENTUI Įkelta2017.06.07

   Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas birželio 6 d. įteikė skiriamuosius raštus Albanijos Respublikos prezidentui Bujar Nishani.

   Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai aptarė dvišalius santykius bei jų plėtojimo perspektyvas, Lietuvos paramą Albanijai jos eurointegracijos kelyje, padėtį Vakarų Balkanuose ir bendras NATO sąjungininkų pastangas atremiant šiuolaikines saugumo grėsmes.

   Aptariant artėjančius ypač svarbius šalies ES ateičiai Albanijos parlamento rinkimus, Lietuvos ambasadorius kvietė išlaikyti reformų pagreitį, o šalies politines jėgas įveikti vidinius skirtumus europinės Albanijos ateities labui. 

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • IMG_0874.JPG ATĖNUOSE PRISTATYTA PIRMOJI LIETUVIŠKOS PROZOS KNYGA GRAIKŲ KALBA Įkelta2017.06.02

   Birželio 1 d. Atėnuose pristatyta pirmoji į graikų kalbą išversta lietuviškos prozos knyga.Tai - nuo 1989-ųjų Kipre gyvenančios ir kuriančios rašytojos Dalios Staponkutės knyga „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja". Knygos vertimą parėmė Lietuvos kultūros institutas, o išleido viena žinomiausių Graikijos leidyklų „Nefeli“.  Primename, kad 2015 m. šią knygą lietuvių skaitytojai išrinko „Metų knyga“ suaugusiųjų kategorijoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • su Voutsis.jpg Lietuvos ambasadoriaus susitikime su Graikijos parlamento pirmininku - dėmesys dvišalių santykių stiprinimui Įkelta2017.05.31

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 d. susitiko su Graikijos parlamento pirmininku Nikos Voutsis. 

   R.Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva siekia stiprinti bendradarbiavimą su Graikija, svarbia Lietuvos partnere Europos Sąjungoje ir NATO.

    „Abi valstybės užima svarbią geostrateginę padėtį, abi suinteresuotos stiprinti ES ir NATO išorės sienas, abi deda pastangas siekiant sau stabilios, tvirtais saitais su Europa susietos kaimynystės ir, galiausiai, abiejų valstybių tolesnę raidos sėkmę didžia dalimi lems ES sėkmė. Tai aiškiai parodo, kad esame vienoje valtyje, nors ir skirtinguose jos kraštuose, todėl šiandien kaip niekada svarbus susiklausymas ir darnūs veiksmai“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • AMBASADORIUS PAREIŠKĖ UŽUOJAUTĄ MIRUS GRAIKIJOS BUVUSIAM PREMJERUI K. MITSOTAKIS Įkelta2017.05.30

   Lietuvos ambasdorius Graikijoje Rolandas Kačinskas šiandien Atėnuose pasirašė užuojautų knygoje, pagerbdamas buvusio Graikijos Ministro pirmininko ir ilgamečio politiko Konstantinas Mitsotakis atminimą.

   "Konstantiną Mitsotakį Lietuvoje prisimins kaip žymų Graikijos valstybės veikėją ir politiką, kuriam vadovaujant Graikija su Lietuva prieš 25 metus atkūrė diplomatinius santykius ir padėjo pagrindinus tolesniam produktyviam dviejų šalių bendradarbiavimui", užuojautų knygoje įrašė R.Kačinskas.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • Pakvietimas.png KVIEČIAME Į KNYGOS PRISTATYMĄ Įkelta2017.05.25

   Maloniai kviečiame į Kipre gyvenančios lietuvės rašytojos Dalios Staponkutės graikų kalba išleistos knygos „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja“ pristatymą!

   Renginys vyks birželio 1 d. 19.30 val., Books Plus Art & Coffee knygyne Atėnuose, adresu Panepistimiou 37.
   Renginio pagrindinė kalba – graikų.

   Lietuviai Graikijoje »
  • 18557408_10210918753543160_2270146476330618688_n.jpg Viceministras Graikijoje aptarė dvišalio bendradarbiavimo skatinimo galimybes Įkelta2017.05.17

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 17 dieną lankydamasis Atėnuose, Graikijoje susitiko su Europos reikalų ministru Georgiosu Katrougalosu, Užsienio reikalų ministerijos generaliniu direktoriumi Petrosu Mavroidisu, Graikijos parlamento pirmininko pavaduotoju Anastassiosu Kourakisu ir tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės nariais.

   Susitikimų Graikijos užsienio reikalų ministerijoje metu viceministras su G. Katrougalosu ir P. Mavroidisu aptarė aktualius dvišalių santykių klausimus, tarėsi, kaip būtų galima stiprinti Lietuvos ir Graikijos bendradarbiavimą ekonomikos, turizmo ir kitose srityse, derino pozicijas aktualiais ES ir NATO darbotvarkės klausimais.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata