Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  "Globalios Lietuvos" programa "Globalios Lietuvos" programa

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI

  Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 

  plačiau »

  Tel. +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
  Faksas +30 210 72 94 347
  El. paštas
  • IMG_1418Stasys.jpg RSS Dailininko Stasio Eidrigevičiaus darbai eksponuojami žinomiausiame Atėnų muziejuje Įkelta2017.09.26

   2017-ųjų metų rugsėjo 25 dieną Atėnuose įsikūrusiame Benaki muziejuje įvyko tarptautinės plakatų parodos „The New Salon des Cent“,  dedikuotos Henri de Toulouse-Lautrenc, vienam iš garsiausių pasaulio plakatistų, atminti atidarymas.

   Parodoje kartu su kruopščiai komisijos atrinktais žymių šiuolaikinių plakatų kūrėjų darbais  eksponuojamas ir Lietuvos dailininko Stasio Eidrigevičiaus kūrinys.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • With mayor of Voula G Konstantellos.JPG Lietuvos ambasadorius Graikijoje susitiko su išsiliejusios naftos padarinius likviduojančios savivaldybės meru Įkelta2017.09.14

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas rugsėjo 14 d. susitiko su šalia Atėnų esančios Vari-Voula-Vouliagmeni savivaldybės meru Grigoris Konstantellos.

   Dėl savo nuostabios Egėjo jūros skalaujamos pakrantės dažnai vadinama  „Atėnų Rivjera“, ši savivaldybė turi didelį turistinį potencialą.

   Tikimasi, kad nuo kitų metų vasaros Atėnus ir jo priemiesčius lankančių turistų iš Lietuvos skaičius ženkliai išaugs dėl prasidėsiančio tiesioginio „Aegean Airlines“ skrydžio iš Vilniaus į Atėnus.

   Lietuvos ambasadorius su Vari-Voula-Vouliagmeni  meru aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes ir pristatė jam idėją dėl lietuviškos dovanos vietos bendruomenei, kuri neštų žinią apie atkurtos valstybės 100-etį švenčiančią Lietuvą.

   R. Kačinskas taip pat palinkėjo merui Grigoris Konstantellos sėkmingai susidoroti su žala, kurią aplinkai padarė prieš dvi dienas netoli Atėnų iš tanklaivio išsiliejusi nafta.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • m-01lithouania.jpg LIETUVOS AMBASADORIUS ĮTEIKĖ SKIRIAMUOSIUS RAŠTUS KIPRO PREZIDENTUI Įkelta2017.07.13

   Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas liepos 13 dieną įteikė skiriamuosius raštus Kipro Respublikos prezidentui Nicos Anastasiades.

   Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai konstatavo neabejojantys, kad šiemet minimas diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kipro 25-metis paskatins tolesnę draugiškų dvišalių santykių plėtrą ir glaudesnius Lietuvos ir Kipro žmonių tarpusavio ryšius.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • Albanija2.jpg LIETUVOS AMBASADORIUS ĮTEIKĖ SKIRIAMUOSIUS RAŠTUS ALBANIJOS PREZIDENTUI Įkelta2017.06.07

   Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas birželio 6 d. įteikė skiriamuosius raštus Albanijos Respublikos prezidentui Bujar Nishani.

   Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai aptarė dvišalius santykius bei jų plėtojimo perspektyvas, Lietuvos paramą Albanijai jos eurointegracijos kelyje, padėtį Vakarų Balkanuose ir bendras NATO sąjungininkų pastangas atremiant šiuolaikines saugumo grėsmes.

   Aptariant artėjančius ypač svarbius šalies ES ateičiai Albanijos parlamento rinkimus, Lietuvos ambasadorius kvietė išlaikyti reformų pagreitį, o šalies politines jėgas įveikti vidinius skirtumus europinės Albanijos ateities labui. 

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • IMG_0874.JPG ATĖNUOSE PRISTATYTA PIRMOJI LIETUVIŠKOS PROZOS KNYGA GRAIKŲ KALBA Įkelta2017.06.02

   Birželio 1 d. Atėnuose pristatyta pirmoji į graikų kalbą išversta lietuviškos prozos knyga.Tai - nuo 1989-ųjų Kipre gyvenančios ir kuriančios rašytojos Dalios Staponkutės knyga „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja". Knygos vertimą parėmė Lietuvos kultūros institutas, o išleido viena žinomiausių Graikijos leidyklų „Nefeli“.  Primename, kad 2015 m. šią knygą lietuvių skaitytojai išrinko „Metų knyga“ suaugusiųjų kategorijoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • su Voutsis.jpg Lietuvos ambasadoriaus susitikime su Graikijos parlamento pirmininku - dėmesys dvišalių santykių stiprinimui Įkelta2017.05.31

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 d. susitiko su Graikijos parlamento pirmininku Nikos Voutsis. 

   R.Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva siekia stiprinti bendradarbiavimą su Graikija, svarbia Lietuvos partnere Europos Sąjungoje ir NATO.

    „Abi valstybės užima svarbią geostrateginę padėtį, abi suinteresuotos stiprinti ES ir NATO išorės sienas, abi deda pastangas siekiant sau stabilios, tvirtais saitais su Europa susietos kaimynystės ir, galiausiai, abiejų valstybių tolesnę raidos sėkmę didžia dalimi lems ES sėkmė. Tai aiškiai parodo, kad esame vienoje valtyje, nors ir skirtinguose jos kraštuose, todėl šiandien kaip niekada svarbus susiklausymas ir darnūs veiksmai“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • AMBASADORIUS PAREIŠKĖ UŽUOJAUTĄ MIRUS GRAIKIJOS BUVUSIAM PREMJERUI K. MITSOTAKIS Įkelta2017.05.30

   Lietuvos ambasdorius Graikijoje Rolandas Kačinskas šiandien Atėnuose pasirašė užuojautų knygoje, pagerbdamas buvusio Graikijos Ministro pirmininko ir ilgamečio politiko Konstantinas Mitsotakis atminimą.

   "Konstantiną Mitsotakį Lietuvoje prisimins kaip žymų Graikijos valstybės veikėją ir politiką, kuriam vadovaujant Graikija su Lietuva prieš 25 metus atkūrė diplomatinius santykius ir padėjo pagrindinus tolesniam produktyviam dviejų šalių bendradarbiavimui", užuojautų knygoje įrašė R.Kačinskas.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata