Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija

Sukurta 2020.12.17 / Atnaujinta 2020.12.17 09:18
   Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija
   Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija
   Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija

   Gruodžio 16  dieną Nacionaliniame Armėnijos architektūros ir statybos universitete buvo įteikta ketvirtoji Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija.

   Premija įteikta architektūros magistro studijų studentei Annai Karamyan už darbą, skirtą atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti mekhitaristų vienuolyną Armėnų San Ladzaro saloje Venecijoje.

   Įteikdama premiją Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė pabrėžė, kad architektūra yra ateities kūrimo ir praeities išsaugojimo menas, todėl šių metų konkurso tema „Kultūros paveldas ir integracija“ yra itin aktuali.
    
   Ambasadorė priminė apie Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo indėlį dokumentuojant armėnų khatčkarus (akmeninius kryžius) senovės kapinėse Julfoje, kurie, deja, neišliko iki mūsų dienų. Ji taip pat pabrėžė, kad šių dienų įvykių kontekste labai svarbu, kad tarptautinė bendruomenė skirtų visas pastangas tam, kad autentiškas kultūros paveldas būtų išsaugotas ir rekonstruotas Kalnų Karabache bei aplink jį.
    
   Lietuvos  ambasados Armėnijoje iniciatyva žymaus Lietuvos meno istoriko, diplomato, Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija įsteigta kartu su Petros Aloyan fondu, naujienų agentūra „Mediamax“ ir Nacionaliniu Armėnijos architektūros ir statybos universitetu 2017 metais. Partneriai yra įsipareigoję 1500 eurų vertės apdovanojimą skirti penkerius metus.

   J. Baltrušaitis jaunesnysis (1903-1988) Armėnijoje yra žinomas ne tik kaip Kaukazo regiono pastoracinės architektūros istorikas, išleidęs dvi knygas apie Armėnijos ir Sakartvelo architektūrą, bet ir kaip veikalo „Antkapių paminklai Julfoje prie Arakso“ autorius.

    

    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_1954.jpg

   Birželio 14 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė dalyvavo lietuviškų saulės energijos modulių diegimo ir patirties perdavimo projekto Arevik meno mokykloje užbaigimo ceremonijoje Armėnijos Siunik regiono Meghri mieste. 

   Atstovybių naujienos »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai kelia didelį nerimą pastarosiomis savaitėmis susiklosčiusi padėtis ties Armėnijos ir Azerbaidžano siena. Esame susirūpinę dėl pranešimų apie tarp abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų atstovų vykusius susidūrimus, sukėlusius pavojų tiek karių, tiek civilių gyvybėms. Kviečiame abi puses deeskaluoti situaciją, atitraukti karius.  Susitarimas dėl valstybių sienų delimitavimo ir demarkavimo gali būti pasiektas tik taikiu keliu prie derybų stalo, o ne telkiant karius pasienyje. Toliau atidžiai stebime situaciją ir manome, kad žingsniai link deeskalacijos prisidėtų prie Armėnijos ir Azerbaidžano pasitikėjimo stiprinimo bei konflikto sprendimo.

   Ministerijos naujienos »
   031 Armėnijos parlamento pirmininko vizitas.JPG

   Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo pirmininku Araratu Mirzoyanu. Politikai tęsė prieš keletą savaičių Jerevane pradėtą pokalbį apie reformų procesą Armėnijoje, šios šalies bendradarbiavimą su Europos Sąjunga (ES) ir saugumo padėtį Pietų Kaukaze.

   Dvišaliai santykiai »
   .

   Balandžio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su laikinai einančiu pareigas Armėnijos aplinkos ministru Romanos Petrosyanu inauguravo „Lietuvos giraitę“ Armėnijos Lori regione. Ši žalioji erdvė skirta Lietuvos-Armėnijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-ies metų sukakčiai.

   Dvišaliai santykiai »

   Balandžio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis. Ateinančią savaitę Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane viešėsiantis G. Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas, išreikš paramą reformų procesams regiono šalyse.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
   image00002.jpeg

   Balandžio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Armėnų Genocido 106-ųjų metinių minėjimo renginiuose Jerevane, Armėnijoje. Viceministras išreiškė gilią užuojautą armėnų tautai dėl kiekvienos prarastos gyvybės ir akcentavo bendrų tarptautinės bendruomenės veiksmų būtinybę, jog panašios tragedijos niekada nepasikartotų ateityje.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »