su Kipru

Sukurta 2016.06.28 / Atnaujinta 2019.04.01 08:44
1991 m. rugsėjo 12 d. Kipras pripažino Lietuvą de jure.
1992 m. gruodžio 3 d. užmegzti diplomatiniai santykiai.
1998–2000 m. pirmasis Lietuvos ambasadorius Kiprui po diplomatinių santykių užmezgimo buvo Romas Jonas Misiūnas (rezidavo Izraelyje).
1994–1996 m. pirmasis Kipro ambasadorius Lietuvai buvo Tasos Panayides (rezidavo Švedijoje).

DĖL NUOSAVYBĖS ĮSIGIJIMO ŠIAURINĖJE KIPRO SALOS DALYJE

Lietuvos Respublika, kaip ir plačioji tarptautinė bendruomenė, nuosekliai laikosi Šiaurės Kipro Turkų Respublikos, esančios šiaurinėje Kipro salos dalyje, nepripažinimo politikos. Šiaurės Kipro Turkų Respubliką iki šiol yra pripažinusi tik Turkijos Respublika.

Su nuosavybe, esančioje Kipro Vyriausybės faktiškai nekontroliuojamoje šiaurinėje Kipro salos dalyje susiję santykiai išlieka vieni jautriausių, kol bus taikiai išspręstas Kipro salos suvienijimo klausimas. Nacionaliniai ir tarptautiniai teismai praeityje priėmė nepalankius sprendimus asmenų, įsigijusių nekilnojamojo turto šiaurinėje Kipro salos dalyje, atžvilgiu, įpareigodami juos ne tik grąžinti įsigytą nekilnojamąjį turtą buvusiems teisėtiems savininkams, bet ir atlyginti žalą. Dėl to egzistuoja reali rizika, kad taip nusprendę investuoti Lietuvos Respublikos piliečiai ne tik negalės pasinaudoti valstybės apsauga, bet ir gali būti įpareigoti vykdyti kitų Europos Sąjungos valstybių narių teismų sprendimus. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojama elgtis atsakingai ir susilaikyti nuo nekilnojamojo turto sandorių ar kitokios sutartiniais įsipareigojimais grindžiamos ūkinės ar kūrybinės veiklos šiaurinėje Kipro salos dalyje.

Informacija apie nekilnojamojo turto įsigijimą Kipro Vyriausybės faktiškai nekontroliuojamoje šiaurinėje Kipro salos dalyje: lietuvių kalba ir anglų kalba.

Naujienlaiškio prenumerata