Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ KIPRE

Sukurta 2021.06.04 / Atnaujinta 2021.06.07 09:58
  DĖL KELIAVIMO SĄLYGŲ KIPRE

  REIKALAVIMAI ATVYKSTANTIEMS

  Iki pandeminės situacijos pabaigos, visi asmenys, vykstantys į Kiprą, per 24 val. iki skrydžio turi užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass“. Kiekvienam šeimos nariui pildoma atskira anketa, už nepilnamečius tai daro jų tėvai ar globėjai. Anketą ir išsamią informaciją dėl jos pildymo galima rasti čia.

  Vakcinacijos procesą užbaigusiems asmenims

  Nepriklausomai nuo to, iš kurios šalies katergorijos atskrenda, pilnai vakcinuoti asmenys yra atleidžiami nuo reikalavimo pateikti neigiamą PGR testą ar saviizoliacijos. 

  Skiepų sertifikatas turi būti anglų kalba (elektroninė jo versija įkeliama pildant Kipro skrydžio pasą).

  Kipro pripažįstamos vakcinos ir šalių, kurių vakcinacijos pažymėjimai pripažįstami, sąrašas yra pateiktas šiame puslapyje .

  Vakcinacijos proceso neužbaigusiems arba nevakcinuotiems asmenims

  Šalys skirstomos į spalvines kategorijas (Žalia, oranžinė, raudona ir pilka), atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro teikiamus duomenis  Kipro vyriausybė šalių sąrašą atnaujins kiekvieną savaitę. Žemiau pateiktas sąrašas įsigalioja nuo gegužės 13 dienos. Atvykimui taikomi reikalavimai skiriasi, priklausomai nuo to, iš kurios kategorijos valstybės atvykstate.

   

  I. Žalia kategorija  (Malta, Islandija, Australija, Naujoji Zelandija, Singapūras, Saudo Arabija, Pietų Korėja, Izraelis):

  • Ribojimai atvykimui netaikomi.

  II. Oranžinė kategorija (Portugalija, Airija, Suomija, Rumunija, Austrija, Bulgarija, Čekija, Vengrija, Italija, Lenkija, Norvegija, Kinija (įskaitant Honkongą ir Makau), Jungtinė Karalystė, JAV ):

  • Atvykstantys iš šių valstybių asmenys turi pateikti neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio, rezultatą (vaikams iki 12 m. testo atlikti nereikia).
  • Kipro piliečiai ir nuolatiniai gyventojai bei kitos asmenų kategorijos, kurioms taikomos išimtys,  gali pasirinkti savo lėšomis testuotis tik atvykę į Kiprą. Tokiu atveju, iki testo rezultato gavimo, asmenys privalės saviizoliuotis laikantis sveikatos Ministerijos instrukcijų.

  III. Raudona kategorija ( Belgija, Prancūzija, Kroatija, Liuksemburgas, Ispanija,Graikija, Nyderlandai, Danija, Slovėnija, Estija, Latvija, Lietuva, Švedija, Vokietija, Slovakija, Andora,  Monkas, Vatikanas, San Marinas, Šveicarija, Lichtenšteinas, Ruanda, Rusija, JAE, Ukraina, Jordanija, Libanas, Egiptas, Baltarusija, Kataras, Serbija,Tailandas, Armėnija, Gruzija, Bahreinas, Kuveitas, Kanada ):

  • Taikomas dvigubo testavimosi reikalavimas: atvykstantys asmenys turi pateikti neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio, rezultatą (vaikams iki 12 m.testo atlikti nereikia) bei papildomai atlikti PGR testą atvykimo į Kiprą metu ir pasilikti saviizoliacijoje iki rezultato gavimo.  Privačiai testą galima atlikti abiejuose Kipro oro uostose. PGR testo kaina 30-32 eur, rezultatas atsiunčiamas email arba sms per 24 val. 
  • Kipro piliečiai ir nuolatiniai gyventojai gali pasirinkti neatlikinėti COVID-19 nustatymo testo iki atvykimo, bet savo lėšomis testuotis tik atvykę į Kiprą. Tokiu atveju, asmenys privalės atlikti testą atvykimo į šalį metu ir saviizoliuotis 72 val. laikotarpiui bei, jam pasibaigus, atlikti pakartotinį testą ir neigiamą jo rezultatą pateikti el paštu [email protected] (turint iki skrydžio atlikto testo neigiamą rezultatą, 72 val. izoliacija nėra taikoma).

  IV. Pilka kategorija (Visos valstybės, neįtrauktos į aukščiau minimas kategorijas)

  • Atvykti galima tik su specialiu leidimu (reikalavimas netaikomas Kipro piliečiams ir nuolatiniams Kipro gyventojams)
  • Asmenys privalo pateikti neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio, rezultatą.
  • Atvykus į Kiprą yra privaloma 14 dienų saviizoliacija (arba 10 dienų saviizoliacija, jei praėjus 10-čiai dienų, asmuo savo lėšomis pasidaro Covid-19 testą ir neigiamą rezultatą nusiunčia el. paštu [email protected].

  Šioje nuorodoje, https://cyprusflightpass.gov.cy/en/passengers-eligible-for-a-test  rasite išsamų išaiškinimą, kada asmenys gali atlikti testą tik atvykę į Kiprą bei kaip yra interpretuojami atvejai, kuomet asmuo vyksta iš vienos kategorijos valstybės per kitai kategorijai priklausančią valstybę.

  Kilus klausimams kreipkitės šiuo konsultaciniu "Cyprus Flight Pass" aptarnavimo centro telefonu: +357 22 285 757

  Dėl kelionių į/iš šiaurinę Kipro salos dalį

  RIBOJIMAI ŠALIES VIDUJE

  • Privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes tiek uždarose patalpose, tiek lauke.
  • Draudžiamas bet koks asmenų judėjimas lauke nakties metu tarp 01:00 val. ir 5:00 val., išskyrus dėl darbo (reikalinga pateikti tą įrodantį dokumentą) ar sveikatos priežasčių. Nuo birželio 10 d. judėjimo ribojimai nebebus taikomi.
  • Daliai veiklų, tokių kaip lankymasis kavinėse ar kitose pramogų vietose, reikalinga turėtų "SafePass". Daugiau apie šį dokumentą bei kitus ribojimus skaitykite ČIA

   

   

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata