Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
konsuline info 5.jpg

Mieli lietuviai,

Keičiasi registracijos konsuliniam priėmimui tvarka.

Nuo šiol atvykimo laiko rezervacija vyks Užsienio reikalų ministerijos elektroninėje platformoje KONSREG.

konsuline info 1.jpg
KONSULINĖ INFORMACIJA Įkelta2021.01.20

Dalis užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių šiomis dienomis gali susidurti su situacija, kai karantino metu baigia galioti ar prarandamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė, - ir tai sukelia nepatogumų kasdieniame gyvenime (banke, gydymo įstaigose, darbovietėje ir pan.).

Pranešame, jog karantino metu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka nesikeitė, t.y., teikiant prašymą išduoti ar atnaujinti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę, reikalinga asmeniškai kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę arba Migracijos departamento padalinį Lietuvoje tam, kad būtų sutikrinta Jūsų tapatybė, nuskaityti reikiami biometriniai duomenys (pirštų antspaudai ir parašas).

Ambasada nedelsdama informuos, jei būtų patvirtinti galiojančios tvarkos pakeitimai.

Konsulinės naujienos »
svarbi info 5.jpg

GRAIKIJOJE ŠIUO METU YRA PASKELBTAS VISUOTINIS KARANTINAS

RIBOJIMAI SKRYDŽIAMS

Atvykstantys į Graikiją ne vėliau nei 24 val. iki kelionės pradžios privalo užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (PLF): 

Išvykstantys  iš Graikijos šios šalies  nuolatiniai gyventojai taip pat turi užpildyti PLF formą.

Visi atvykstantieji į Graikiją, be užpildytos keleivio lokalizavimo formos, papildomai privalo pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PCR) neigiamo atsakymo. Pažymoje turi būti nurodytas asmens vardas ir pavardė bei amens dokumento- paso arba ATK- numeris.

Visi atvykstantys į Graikiją asmenys privalo prevenciškai izoliuotis 7 dienas.

Atvykusiems į Graikiją asmenims atliekamas greitasis Covid 19 nustatymo testas.

Jei greitojo testo atlikimo metu nustatomas COVID 19 virusas, asmuo privalo izoliuotis 14 dienų savo pasirinktoje arba visuomenės sveikatos specialistų nurodytoje vietoje.

Iš Jungtinės Karalystės atvykstys asmenys Atėnų oro uoste visi bus testuojami greituoju COVID-19 nustatymo testu, o praėjus 7 dienų privalomai saviizoliacijai privalės atlikti pakartotinį PCR testą (savo lėšomis).  

Pastaba: Keliaujant per Graikiją tranzitu, kuomet neišeinama iš oro uosto tranzito zonos, PLF formos pildyti bei testo rezultatų pateikti nereikia.

Konsulinės naujienos »
svarbi info 1.jpg

Lietuvoje šiuo metu yra įvestas karantinas, galiojantis  iki vasario 28 d. Tiek pat galioja ir draudimas judėti iš vienos savivaldybės į kitą.

Išsami informacija apie šiuo metu galiojančius reikalavimus atvykstantiems į Lietuvą asmenims yra pateikta Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje.

 

Konsulinės naujienos »
Medvedev portret.jpg

Pasitinkant Sausio 13-ąją, populiarus Graikijos naujienų portalas Huffington Post išspausdino Graikijos auditorijai skirtą ambasadoriaus Rolando Kačinsko interviu su savo vardą į Lietuvos istoriją įrašiusiu Lietuvos graiku Nikolaj Medvedev apie trisdešimties metų senumo įvykius Vilniuje (ir Maskvoje), padėjusius apginti Lietuvos laisvę ir galiausiai nulėmusius Sovietų Sąjungos griūtį.

Skaitytojams pateikiame lietuvišką šio straipsnio versiją.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadorius 6.png
Lapkričio 26 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje kartu su Graikijos užsienio ir europinės politikos fondu ELIAMEP bei Lenkijos, Švedijos, Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos ambasadomis surengė vaizdo konferenciją „ES Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2021 metų viršūnių susitikimo?“.

Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Jonas Daniliauskas pabrėžė, kad Rytų Partnerystės politika privalo išlikti Europos Sąjungos (ES) dėmesio centre: „Rytų Partnerystės darbotvarkė turi išlikti ambicinga. Privalome patvirtinti partnerių pasirinktą europinę kryptį bei suteikti ES paramą šiems tikslams pasiekti“, – sakė J. Daniliauskas.

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas teigė, kad labai svarbu šalims suteikti aiškią europinę perspektyvą: „Remdamiesi savo integracine patirtimi galime teigti, kad ES narystės perspektyva suvaidino didelę reikšmę išlaikant motyvaciją reformoms, įveikiant transformacijos kelyje pasitaikančias kliūtis ir neleidžiant šalyje ir regione įsigalėti trečioms jėgoms“.

Tarpininkaujant Lietuvai, vaizdo konferencijoje Atėnuose taip pat pasisakė Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tichanoukaya.

 

Pagal LR Užsienio reikalų ministerijos pranešimą spaudai

Užsienio politika ir diplomatija »
126963915_10160305796292738_1458518694844474046_o.jpg

Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje kartu su Tarptautinių strateginių analizių centru „Kedisa“ surengė telekonferenciją pavadinimu „Geopolitika, energetinis saugumas ir atominės energetikos saugumas“, kurioje taip pat aptartos ir Astravo atominės elektrinės keliamos saugumo problemos.

Renginyje skirtingais su branduoline energetika susijusiais aspektais pasisakė energetikos, politikos ir saugumo ekspertai iš Vašingtono, Varšuvos, Helsinkio, Atėnų bei Vilniaus. Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius supažindino dalyvius su Lietuvos pastangomis siekiant energetinio saugumo ir su Astravo AE keliamomis saugumo problemomis.

5fb7f5361f00006b01769942.jpeg

2020 m. lapkričio 22 d.  graikiškoje Huffington Post versijoje pirmame puslapyje buvo publikuotas ambasadoriaus straipsnis "Branduolinis monstras Baltarusijoje. Tiksinti bomba prie rytinės ES sienos" , kuriame Graikijos visuomenė supažindinima su Astravo AE keliama grėsme ir būtinybe ES lygiu siekti, kad kaimyninėse ES valstybėse būtų įgyvendinti branduolinės saugos standartai.

 Skaitykite straipsnį graikų kalba ŠIOJE NUORODOJE

 

*Iliustracija Natalijos Fedosenko iš Getty Images

Užsienio politika ir diplomatija »
Oi EPOXES.jpg

Kristijono Donelaičio poema „Metai“ išversta į graikų kalbą. Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad vieno svarbiausių kūrinių Lietuvos literatūros istorijoje pasirodymas graikų kalba ženkliai prisidės prie lietuvių kultūros sklaidos Graikijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20200915_170041.jpg

Pažymėdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-etį, Lietuvos ambasada Graikijoje rugsėjo 15 d. surengė iškilmingą virtualią šventę, kurios metu įvertino prie dvišalių Lietuvos ir Graikijos santykių plėtros prisidėjusius Graikijos asmenis ir institucijas. Laureatai buvo įvertinti už diplomatinių, ekonominių, kultūrinių, sportinių ir žmogiškųjų ryšių plėtrą.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_1535.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George'ui Andrea Papandreou liepos 27 d. įteikė Užsienio reikalų ministerijos (URM) garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Kelionių rekomendacijos Kipre.jpg

Informuojame, kad liepos 14 d. Kipro Respublikos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą dėl Kipro salą dalijančios buferinės zonos kirtimo ribojimų:

  •  Judėjimas tarp pietinės ir šiaurinės Kipro salos dalių leidžiamas tik Kipro piliečiams ir nuolatiniams Kipro Respublikos gyventojams.
  •  Į šias kategorijas nepatenkantys asmenys buferinę zoną kirsti gali tik išimties tvarka dėl svarbių humanitarinių priežasčių (tokių kaip rimtos sveikatos problemos, skubios medicininės pagalbos poreikis,  artimojo mirtis).
  •  Buferinės zonos kirtimo repatriaciniais tikslais procedūra yra sustabdoma.

Primename, jog šiaurinė Kipro salos dalis yra Kipro Respublikos Vyriausybės faktiškai nekontroliuojama teritorija, kurios administracijos Lietuvos Respublika nepripažįsta ir su ja santykių nepalaiko. Šiaurinėje Kipro salos dalyje atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams gali būti teikiama tik ribota konsulinė pagalba. Prašome atsakingai įvertinti kelionės į šią teritoriją tikslingumą.

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata