*alt_site_homepage_image*
lt
en

Nelaimės atveju

Nelaimės atveju

Ką daryti, jei tapote nusikaltimo auka

Jeigu Graikijos, Kipro arba Albanijos teritorijose Jus apvogė ar apiplėšė, prieš Jus ar Jūsų artimuosius buvo panaudotas smurtas, nedelsdami kreipkitės į artimiausią policijos nuovadą arba trumpuoju pagalbos telefonu 112 bei susisiekite su Lietuvos Respublikos ambasada Graikijoje telefonu +302107294357 arba el. paštu: kons.gr@urm.lt

Informacija vairuotojams

Informacija sulaikytiems ir įkalintiems

Lietuvos piliečiui dingus užsienyje

Praradus asmens dokumentą

Ką daryti, jei tapote prekybos žmonėmis auka

Jeigu užsienyje Jūs ar Jūsų artimieji tapo prekybos žmonėmis aukomis, nedelsdami apie tai informuokite artimiausią policijos komisariatą ir kreipkitės į ambasadą, o jei ambasados nėra (pavyzdžiui, Kipre ir Albanijoje), taip pat galite kreiptis ir į bet kurios Europos sąjungos valstybės ambasadą.

Jei esate Lietuvoje, ir susidūrėte su prekyba žmonėmis, esate nukentėję,  nukentėjusiųjų artimieji ar asmenys, žinantys apie tokio nusikaltimo padarymą, galite skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, kuris veikia visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje visuose viešojo telefono ryšio tinkluose, arba policijos informacijos telefonu +370 700 60 000 (visą parą).

Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis, vienijanti pagrindines Lietuvos nevyriausybines organizacijas, teikiančias socialinę pagalbą prekybos žmonėmis aukoms, įsteigė pagalbos telefonu liniją +370 616 91119 pranešimams apie prekybos žmonėmis atvejus ir (arba) aukas. Konsultacijos telefonu prieinamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis visą parą, 7 dienas per savaitę.

Informaciją apie prekybos žmonėmis nustatymo kriterijus ir nevyriausybinių organizacijų, teikiančių Lietuvoje pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, kontaktus rasite čia .

Trumpasis pagalbos telefonas Graikijoje (Graikijos institucijų administruojama telefono linija): 1109

Ką daryti susidūrus su mirties atveju užsienyje

Palaikų pervežimui iš Graikijos ir Kipro valstybių leidimo iš ambasados nereikia. Konsulinę pagalbą dėl palaikų pervežimo iš Albanijos Jums turi suteikti bet kuri kita Europos Sąjungos valstybės narės konsulinė įstaiga Tiranoje. Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių veiksmai mirties atveju.

Jeigu užsienio valstybėje miręs (žuvęs) Lietuvos Respublikos pilietis buvo apsidraudęs gyvybės draudimu ir į draudimo sutartį yra įtrauktas repatriacijos draudimas, jo palaikų parvežimu į Lietuvą pasirūpina draudimo kompanija, kuri ir sutvarko visus nustatytus palaikų parvežimo formalumus bei parengia reikiamus dokumentus. Į draudimo kompaniją būtina kreiptis kuo greičiau, tik paaiškėjus mirties faktui.

Jeigu užsienyje miręs (žuvęs) Lietuvos Respublikos pilietis nebuvo apsidraudęs, jo palaikų parvežimu ir visų su tuo susijusių paslaugų apmokėjimu turi pasirūpinti mirusiojo artimieji patys arba kreipdamiesi į pasirinktą laidojimo paslaugų bendrovę bei sudarydami su ja sutartį dėl palaikų parvežimo, įgaliodami bendrovę atsiimti palaikus ir dokumentus. Graikijoje mirus užsienio piliečiui, palaikų pervežimo bei susijusios dokumentacijos klausimus tvarko laidojimo biurai. Apytikslė palaikų pervežimo paslaugų į Lietuvą kaina yra 3500-4000 eurų.

Valstybės finansinė parama užsienyje mirusių (žuvusių) Lietuvos Respublikos piliečių palaikams į Lietuvą parvežti

Papildoma informacija:

  •     Kipre nėra veikiančių krematoriumų. Graikijoje palaikus kremuoti galima.
  •     Konsulinės įstaigos neteikia finansinės paramos palaikų pargabenimui į Lietuvos Respubliką

Ką daryti susižalojus ar ligos atveju

Įvykus nelaimingam atsitikimui, kurio metu susižalojote arba susirgote kelionėje, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje bus suteikta kvalifikuota medicinos pagalba.

Jei nežinote, kaip elgtis patyrus traumą, susirgus arba patekus į ligoninę ilgesniam laikui užsienyje, skambinkite draudimo liudijime arba jo prieduose nurodytais telefonų numeriais savo draudimo bendrovės asistavimo kompanijai arba tiesiogiai draudimo bendrovei.

Nuvykę į gydymo įstaigą, pateikite galiojantį draudimo liudijimą arba Europos sveikatos draudimo kortelę. Pateikus galiojantį draudimo liudijimą, gydymo įstaiga susisieks su draudimo bendrove.

Jei turite galimybę, sąskaitą už suteiktą medicinos pagalbą galite apmokėti. Grįžę į Lietuvą, turite teisę kreiptis į Jus apdraudusią draudimo bendrovę dėl patirtų išlaidų kompensavimo. Verta pastebėti, jog išlaidos Jums bus grąžinamos tik pateikus gydymo įstaigos dokumentus, patvirtinančius kreipimosi ir mokėjimo faktą.

Pagalbos telefonai

Graikija  
BENDRASIS PAGALBOS TELEFONAS Skambučiai nemokami; aptarnaujama graikų, anglų ir prancūzų kalbomis 112
POLICIJA 100

TURISTŲ POLICIJA

Informacija teikiama graikų, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis

1571
GREITOJI PAGALBA 166
GAISRINĖ 199
PAGALBA TAPUS PREKYBOS ŽMONĖMIS AUKA 1109

Graikijos teritorijoje visą parą veikia anoniminė pagalboms linija skirta bet kokios rūšies smurtą patiriančioms moterims:
Paskambinę trumpuoju numeriu 15900, graikų arba anglų kalbomis gausite konkrečių patarimų dėl tolimesnių žingsnių bei reikalingą teisinę konsultaciją.
Taip pat galite kreiptis į Graikijos periferijos (arba savivaldybės), kurioje gyvenate, socialinę tarnybą. Ten jums bus suteikta informacija ir pagalba.

Kipras  

POLICIJA

GREITOJI PAGALBA

GAISRINĖ

112

 

Albanija  
BENDRASIS PAGALBOS TELEFONAS 112
POLICIJA 129
KELIŲ POLICIJA 126
GREITOJI PAGALBA 127
GAISRINĖ 128

____

Pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais ne Lietuvos atstovybių darbo laiku galima gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.